logo
Sobota, 04 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Benedykta, Izodora, Wacława – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
Ruth Burrows OCD
Uwierzyć w Jezusa
Wydawnictwo Święty Wojciech


Gdy tylko przestaniemy walczyć o nasze zasługi, niepotrzebnie skupiając uwagę na nas samych, a w zamian za to uznamy naszą słabość, nasze potrzeby, droga będzie otwarta do spotkania Boga i do świętości Jezusa, która jest Jego darem.

 

Wydawca: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7516-433-6
Format: 120x190
Stron: 256
Rodzaj okładki: Miękka

 
Kup tą książkę  
 

 

Przesłanie książki „Wierzyć w Jezusa” jest pocieszające i podnoszące na duchu, choć nieco zbija z tropu, jako że burzy powszechne przekonanie.

Droga do świętości nie wiedzie przez dramatyczne wyrzeczenia i świętość nie jest jedynie dla „specjalistów”, księży i osób duchownych. Ze świętością nie jest tak, że trzeba o nią walczyć i zwyciężyć – ona może tylko być dana, a jedyne, co jest konieczne, to o nią poprosić. Gdy tylko przestaniemy walczyć o nasze zasługi, niepotrzebnie skupiając uwagę na nas samych, a w zamian za to uznamy naszą słabość, nasze potrzeby, droga będzie otwarta do spotkania Boga i do świętości Jezusa, która jest Jego darem.

Siostra Ruth Burrows jest karmelitanką z Quidenham w Norfolk (Wielka Brytania). Jest autorką wielu bestsellerów takich jak np. „Guidelines for Mystical Prayer” (Przewodnik po modlitwie mistycznej) oraz „Essence of Prayer” (Istota modlitwy).


Spis treści

Wprowadzenie
Wstęp
1. Czy wierzysz w Syna Człowieczego?
2. Kim jest Pan?
3. Jedyny Zbawiciel
4. Słowo Krzyża
5. Ciasna brama
6. Ból bycia człowiekiem
7. Miłość prawdziwa
8. Pełnia światłości
9. Jako ludzie wolni
10. I było bardzo dobre
11. Abyście mieli życie
12. Wezwanie do świętości
13. Jako w niebie, tak i na ziemi
Liturgia Wielkiej Soboty
Podsumowanie

 
 Pełna wersja katolik.pl