logo
Poniedziałek, 19 października 2020 r.
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra, Jana, Pawła, Izaaka – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Służebnica Boża Wanda Błeńska
Uroczysta sesja Trybunału pod przewodnictwem bp. Damiana Bryla, delegata metropolity poznańskiego, zainaugurowała proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym dr Wandy Błeńskiej, pochodzącej z Poznania lekarki i misjonarki, nazywanej „matką trędowatych”.
Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny
„Oto ja, poślij mnie” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, zwanego Niedzielą Misyjną. Będzie on świętowany w Kościele powszechnym 18 października. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny.
35. Jasnogórska Noc Czuwania za Polonię
To była naprawdę wyjątkowa, szczególna noc… – można by tak krótko podsumować modlitewne czuwanie na Jasnej Górze w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Wyjątkowość tej nocy podkreśliła paradoksalnie epidemia koronawirusa, ponieważ niemożność osobistej modlitwy u Pani Jasnogórskiej zgromadziła rzeszę Polaków w kraju i na emigracji przed środkami społecznej komunikacji.
 Pielgrzymka Strażaków
Już po raz dziewiętnasty, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, przybyła pielgrzymka strażaków. Uroczystość odbyła się w niedzielę – 18 października 2020 roku. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Bielas, kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.
Święty z Franciszkańskiej 3 - Adam Bujak o Janie Pawle II
 - Ja widziałem tego świętego człowieka już na Franciszkańskiej 3. Już tam był naznaczony przez Ducha Świętego. To nie był przypadek. Tu w Krakowie, obok nas wyrastał papież. Wyrastał święty - tak wspomina św. Jana Pawła II Adam Bujak.
Biskup Solarczyk modli się o powołania i za powołanych
Biskup Marek Solarczyk, delegat KEP ds. Powołań, biskup pomocniczy diec. warszawsko-praskiej zanosił w sobotę, 17 października na Jasnej Górze wszystkie intencje związane z duszpasterstwem powołań w Polsce, a zwłaszcza młodych rozeznających swą życiową drogę oraz tych wszystkich, którzy towarzyszą im na drodze rozeznawania powołania.
Modlitwa w intencji braci zakonnych
Podczas Apelu Jasnogórskiego w czwartek, 15 października, br. Bernard Kluczkowski, definitor generalny Zakonu Paulinów, zawierzył Maryi braci zakonnych, którzy mieli się spotkać na dorocznej pielgrzymce.
17 października: bł. Contardo Ferrini
Mając zaledwie 17 lat rozpoczął studia na wydziale prawa na uniwersytecie w Pawii. W roku 1870 uzyskał tytuł magistra prawa. Był wykładowcą na uniwersytetach w Messynie, Modenie, Pawii i Mediolanie. Zmarł jako tercjarz franciszkański w opinii świętości 17 października 1902 r.
Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce
W dniu 17 października 2020 r. Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała do wiadomości komunikat, w którym informuje, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Od tego momentu arcybiskup Grzegorz Ryś zarządza diecezją kaliską jako administrator apostolski sede vacante.
Abp Marek Jędraszewski w Strachocinie: w zatroskaniu o Rzeczpospolitą musi tkwić zatroskanie – na wzór św. Andrzeja Boboli – o człowieka słabego, opuszczonego, bezbronnego
– Potrzeba wielkiego wysiłku powracania do fundamentów. W zatroskaniu o Rzeczpospolitą musi tkwić zatroskanie – na wzór św. Andrzeja Boboli – o człowieka słabego, opuszczonego, bezbronnego – mówił metropolita krakowski w czasie Mszy św. sprawowanej w sanktuarium w Strachocinie, w której wzięli udział przedstawiciele władz państwa.  
 
1  
2  
3  
4  
5  
...