logo
Piątek, 05 czerwca 2020 r.
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera, Walerii – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Order Orła Białego dla franciszkanina śp. o. Łucjana Królikowskiego
4 czerwca 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał najwyższe odznaczenie państwowe Order Orła Białego niezłomnemu franciszkaninowi śp. o. Łucjanowi Królikowskiemu.
Msza św. prymicyjna bpa Grzegorza Suchodolskiego
Biskup Grzegorz Suchodolski, nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, sprawował swoją Mszę św. prymicyjną w czwartek, 4 czerwca w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.
 “Prymas Stefan Wyszyński. Biografia”. Nowość wydawnicza IPN i Soli Deo
Do tej pory o Wyszyńskim pisano, wysuwając na pierwszy plan jego dokonania polityczne. Przy takim ujęciu łatwo jednak utracić istotę jego biskupiej posługi. W najnowszej biografii Prymas przedstawiony został przede wszystkim jako duszpasterz - pisze w swojej recenzji Rafał Kowalczyk
Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone jest w Polsce od 2013 r. Ma ono przyczynić do świętości życia duchowieństwa oraz być inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie.
Abp Ryś: Niech wasze kapłaństwo będzie zbudowane na trwałym fundamencie
„Moment kapłański- moment ofiarowania siebie Bogu, dokonuje się w samotności na modlitwę. Jeśli tam się nie dokonuje, to sprawując Liturgię można być tylko bardzo dobrze wyuczonym aktorem”-mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Św. sprawowanej w Olszy.
Wernisaż wystawy „Pasterz” w Muzeum Archidiecezjalnym kard. Karola Wojtyły
- Św. Jan Paweł II był wyjątkowym pasterzem Archidiecezji Krakowskiej, a potem Kościoła powszechnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by upamiętnić ten okres życia Karola Wojtyły w Krakowie na Kanoniczej - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas otwarcia wystawy „Pasterz” w Muzeum Archidiecezjalnym kard. Karola Wojtyły.  
Sesja Kolbiańska: Prorocy Wielkiego Zawierzenia
Po raz pierwszy w historii sesji – organizowanych od lat w Oświęcimiu i pobliskich Harmężach w rocznicę deportacji św. Maksymiliana Marii Kolbego do Auschwitz – wydarzenie miało charakter wirtualny. W 39. Sesji Kolbiańskiej, poświęconej postaci franciszkańskiego męczennika i prymasa Stefana Wyszyńskiego, z powodu obostrzeń związanych z pandemią uczestniczyć w niej można było tylko przez internet.
Kard. Nycz: ks. Jerzy Popiełuszko pokazywał, że prawdę należy głosić zawsze z miłością
Wbrew wszystkiemu, co możemy powiedzieć o współczesnym świecie czy o dzisiejszym człowieku, widoczne jest zapotrzebowanie na wyraźnych, mocnych świadków Ewangelii. A do takich należą męczennicy – mówi kard. Kazimierz Nycz w rozmowie z KAI z okazji 10-lecia beatyfikacji ks. Popiełuszki.
Przewodniczący Episkopatu: Kościół w Polsce potrzebuje stałej komunikacji z zagranicą
Po zakończeniu pięcioletniej kadencji rzecznika KEP, czyli od 1 lipca br., ks. Paweł Rytel-Andrianik zostanie dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej, ponieważ Kościół w Polsce potrzebuje stałej i nowoczesnej komunikacji na płaszczyźnie międzynarodowej – poinformował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Wystawa: „Jan Paweł – Papież Miłosierdzia”
W niedzielę – 7 czerwca, w 23. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Ekspozycja została przygotowana dla uczczenia jubileuszu stulecia urodzin Karola Wojtyły.  
 
1  
2  
3  
4  
5  
...