logo
Wtorek, 20 sierpnia 2019 r.
imieniny:

Bernarda, Sabiny, Samuela, Sobiesława – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Jasnogórskiej
W częstochowskim sanktuarium trwają duchowe przygotowania do obchodzonej 26 sierpnia uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej. Przez dziewięć kolejnych wieczorów, począwszy od soboty, 17 sierpnia, o godz. 18.30 odprawiana jest wspólnotowa Msza św. z kazaniami. Kazania nowennowe głosi w tym roku o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu Paulinów. 
Episkopat Ukrainy wyraża solidarność z Abp. Jędraszewskim
"My, Pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która podobnie jak ideologia gender przybierała maskę walki o równość (...) W imieniu Pasterzy rzymskokatolickiego Kościoła ukraińskiej ziemi pragnę wyrazić Drogiemu Księdzu Arcybiskupowi naszą braterską solidarność, wsparcie oraz nade wszystko zapewnić Go o naszej modlitwie! 
Archidiecezja Poznańska dla misji na Madagaskarze
W dniach 17 i 18 sierpnia odbyły się uroczystości dziękczynne za zbudowanie kościoła, szkoły i przychodni zdrowia – daru dla mieszkańców Madagaskaru z okazji jubileuszu 1050-lecia archidiecezji poznańskiej.
Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji w szkołach
– Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, w apelu skierowanym do rodziców w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.  
78. rocznica męczeństwa św. Maksymiliana
„Będąc świadkiem ofiarnej miłości, o. Maksymilian Maria Kolbe był jednocześnie świadkiem fundamentu wszelkiej autentycznej miłości, jaką jest wolność” – mówił 14 sierpnia 2019 r. arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy Świętej z okazji 78. rocznicy śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego.
Do Łagiewnik po raz 6. przybyli czciciele Bożego Miłosierdzia
Podczas ich pielgrzymki ks. Franciszek Ślusarczyk, wieloletni kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia, został uhonorowany odznaką "Beati Misericordes".  
Pielgrzymka stanowa kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
Niedziela po 15. sierpnia to tradycyjna pielgrzymka stanowa kobiet do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Uczestniczyło w niej blisko 80 tys. pątniczek.
Jacques Fesch. Morderca, który może zostać świętym
Jacques Fesch miał niecałe 27 lat, małą córeczkę i kobietę, z którą pragnął spędzić życie. Wiedział jednak, że to niemożliwe. Czekał na wykonanie kary śmierci za zabicie policjanta.
18 sierpnia: św. Helena
18 sierpnia Kościół wspomina św. Helenę, z której postacią związane jest odnalezienie krzyża, na którym zmarł Jezus. Zapraszamy do lektury artykułu Marioli Wiertek właśnie o historii odkrycia tych bezcennych relikwii i o tym skąd wiemy, że są one autentyczne.  
Przewodniczący Episkopatu: prorocy mówiący prawdę są obrzucani błotem
– Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę zobowiązującą do nawrócenia i przemiany tak w życiu osobistym, jak i w życiu publicznym. Trzeba więc ich oczernić, aby stracili autorytet i zamilkli – powiedział abp Stanisław Gądecki w homilii podczas Mszy św. na stadionie sportowym w Chojnie. Abp Gądecki w nawiązaniu do historii proroka Jeremiasza.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...