logo
Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Obrali kurs do Gwiazdy Morza - pielgrzymka Ludzi Morza
Na Jasnej Górze trwa dwudniowa pielgrzymka Ludzi Morza, którzy już po raz 41. zawierzyli Matce Bożej swoją pracę, rodziny oraz kolegów na wielu wodach świata.
Rzecznik KEP: Niech nasza komunikacja przyczynia się do budowania wzajemnego porozumienia
Niech nasza komunikacja w mediach będzie jednoznaczna, oparta na wartościach, przeniknięta łagodnością i wyrozumiałością, aby w ten sposób przyczyniać się do budowania wzajemnego porozumienia – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce obchodzony jest w trzecią niedzielę września. W tym roku przypada on 17 września.
Kard. Nycz na cmentarzu w Palmirach: przypominamy te momenty, aby takie tragedie się nie powtórzyły
W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek 14 września, odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne na Cmentarzu–Mauzoleum w Palmirach, upamiętniające 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz ofiary niemieckich egzekucji w Puszczy Kampinoskiej. Mszy świętej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz z asystą Kapituły Kampinosko-Bielańskiej.
Radość i nadzieja na Jasnej Górze
W święto Matki Bożej Bolesnej na Jasnej Górze modlili się podopieczni Stowarzyszenia „Gaudium et Spes” wspierającego osoby starsze, z niepełnosprawnościami, a także zaburzeniami psychicznymi, oraz jej pracownicy. Łacińska nazwa tłumaczona na język polski oznacza „radość i nadzieję”.
Obchody XIII Tygodnia Wychowania w Białymstoku
„Historia miasta to ludzie, którzy wpłynęli na jego losy i przyczynili się do jego rozwoju” – mówił abp Józef Guzdek podczas konferencji poświęconej postaci ks. dr. Stanisława Hałko – kapłana, nauczyciela i polityka, postaci zasłużonej dla białostockiej oświaty, zorganizowanej z okazji trwającego w Kościele w Polsce XIII Tygodnia Wychowania. 
Przewodniczący Episkopatu: Nie pozostawiajmy Synodu bez modlitwy
Chodzi o to, aby nie pozostawić tego wydarzenia w Rzymie bez modlitwy, aby z tego wszystkiego Kościół rósł, dojrzewał i mógł stawać się coraz aktywniejszy – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w videoprzesłaniu na konferencję prasową, która odbyła się w Sekretariacie KEP, na temat przygotowań do rozeznawania synodalnego przed rozpoczęciem rzymskiej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów o synodalności. 
Krzyż szczególnie czczony na Jasnej Górze
Dziś święto Podwyższenia Krzyża Św. - Od początku istnienia Zakonu Paulinów Krzyż Św. jest wpisany w jego duchowość. - przypomniał o. Michał Bortnik, rzecznik prasowy Jasnej Góry. Umiłowanie Krzyża Św. obok kultu Matki Bożej widoczne jest szczególnie w częstochowskim sanktuarium, a także w każdym paulińskim klasztorze na świecie.
Odszedł Pierwszy Biskup Gliwicki
Odszedł dobry człowiek, żarliwy chrześcijanin i gorliwy Pasterz, któremu Opatrzność powierzyła tworzenie struktur diecezji gliwickiej. Pragnę przekazać moje najserdeczniejsze wyrazy współczucia w związku z informacją o śmierci Pierwszego Biskupa Gliwickiego, JE ks. bpa Jana Wieczorka - zapisał Adrian J. Galbas SAC w kondolencjach.
Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP odbyła zebranie robocze w Gnieźnie
W dniach 11-12 września br. Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski odbyła kolejne zebranie robocze. Miejscem spotkania był gmach Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Obradom przewodniczył bp pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.
Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci na Krzeptówkach
Zapraszamy serdecznie dzieci na Ogólnopolską Pierwszą Sobotę Dla Dzieci, która odbędzie się w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Wydarzenie rozpocznie się 7 października o 14.00.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...