logo
Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy, Ildefonsa  – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Rycerze Kolumba: Bierzemy odpowiedzialność za Kościół, siebie i rodzinę
Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która daje świadectwo życia Ewangelią. Rycerze reagują na bieżące potrzeby np. klęski żywiołowe.
 Bangladesz: spotkanie młodych - Jezus zachęca nas do przebudzenia
„Zrozumiałam, że moje życie jest darem od Boga. Jestem po to, by służyć innym, a nie tylko po to, by zajmować się sobą” – powiedziała, po zakończonym spotkaniu młodych katolików w Bangladeszu, jedna z uczestniczek. Wzięło w nim udział 400 osób z całego kraju.
Franciszkanin o Matejce
W sobotę, 18 stycznia 2020 r., odbyło się IV spotkanie w ramach tegorocznej edycji Warsztatów Historycznych UPJPII. Mottem dnia był „Kod Jana Matejki”
Najpierw w internecie, teraz w książce. „Jutro Niedziela” zaprezentowana w Episkopacie Polski
"Książka wzięła się z naszej miłości do Słowa Bożego, którym żyjemy i które w nas pracuje" - mówią autorzy właśnie wydanej książki pt. "Jutro Niedziela" ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski.
Słowo Boże niesie zbawienie. 26 stycznia - pierwsza Niedziela Słowa Bożego
Ojciec Święty Franciszek postanowił, że III niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Po raz pierwszy będzie ona obchodzona 26 stycznia. Inicjatywa ta ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie.
Obchodzy 750-lecia śmierci błog. Euzebiusza w Budapeszcie na Węgrzech
Z okazji 750. rocznicy śmierci założyciela Zakonu Paulinów błog. Euzebiusza z Ostrzyhomia, w bazylice św. Stefana w Budapeszcie odprawiona została uroczysta Eucharystia
Protetyk słuchu w Afryce
Jesteśmy protetykami słuchu i wolontariuszami Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Chcemy, aby niesłyszące dzieci z Kamerunu mogły wrócić do świata dźwięków.
Babcia Pana Jezusa
21 stycznia, w Dzień Babci, przypominamy historię Anny i Joachima - babci i dziadka Pana Jezusa i zapraszamy do Jerozolimy, do Bazyliki św. Anny, w okolicach której tradycja umieszcza miejsce narodzin Matki Bożej.
„Wskazują na serce Jezusa”. Od dziś w Świątyni Opatrzności Bożej relikwie św. Józefa Pelczara i bł. Klary Szczęsnej
W południe do Świątyni Opatrzności Bożej zostały wprowadzone relikwie św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. s. Klary Szczęsnej, założycieli Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego popularnie nazywanych sercankami.
Centralne nabożeństwo ekumeniczne
Katolicy, ewangelicy, metodyści, baptyści i przedstawiciele kościoła polskokatolickiego z diecezji sosnowieckiej i archidiecezji katowickiej zebrali się w Katowicach na centralnym nabożeństwie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...