logo
Poniedziałek, 30 marca 2020 r.
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda, Amadeusza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Bezpłatna telefoniczna specjalistyczna pomoc w Poradni Fundacji Towarzyszenia Rodzinie
Od dzisiaj w związku z sytuacją epidemii Fundacja Towarzyszenia Rodzinie rozpoczyna bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców Archidiecezji Krakowskiej pod numerem telefonu 12 260 75 13.  
Nowy film dokumentalny o Matce Angelice, założycielce telewizji EWTN
W czwartą rocznicę śmierci opublikowany został wzruszający film dokumentalny o Matce Angelice, legendarnej założycielce Eternal Word Television Network, największej na świecie międzynarodowej katolickie stacji telewizyjnej, która nadaje od 15 sierpnia 1981 r., a Polsce od jesieni 2018 r. Film „Matka Angelika – życie i dziedzictwo” w wersji polskiej dostępny jest w serwisie Youtube.
Abp Adam Szal zawierzył Archidiecezję Przemyską orędownictwu o. Wenantego Katarzyńca
„W V niedzielę Wielkiego Postu Roku Pańskiego 2020, modląc się o beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca, jego orędownictwu u Pana Boga powierzam całą przemyską archidiecezję, prosząc o potrzebne łaski dla jej mieszkańców, szczególnie w obronie przed epidemią i dar życia w łasce Bożej” – napisał abp Adam Szal w „Księdze Próśb i Podziękowań”  
Muzyka łączy śp. Krzysztofa Pendereckiego z Jasną Górą
Zmarły w niedzielę, 29 marca, wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki wielokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę. Tu, w 2013 r., nadzwyczajnym koncertem „Credo”, które jest jego wyznaniem wiary, świętował 80-te urodziny.
Abp Skworc: Czas, który przeżywamy jest czasem próby wierności przykazaniu miłości
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w V Niedzielę Wielkiego Postu w południe przewodniczył mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Liturgia odbyła się bez udziału wiernych, była transmitowana przez diecezjalne Radio eM.
  V niedziela Wielkiego Postu i zasłanianie krzyży
Zapraszamy do krótkiej refleksji na temat symboliki związanej z V niedzielą Wielkiego Postu oraz z historią zasłaniania krzyży w naszych świątyniach. Czy wiemy skąd wziął się ten zwyczaj i co oznacza?
Abp Marek Jędraszewski zawierzył Archidiecezję Krakowską opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
W niedzielę 29 marca abp Marek Jędraszewski nawiedził Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i zawierzył Archidiecezję Krakowską opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej. Metropolita krakowski przekazał też Bernardynom relikwie św. Karola Boromeusza, by u świętego biskupa Mediolanu wypraszali ustania epidemii.  
Wspólnota w sieci
Jak nigdy dotąd Internet stał się przestrzenią wypełnioną Bożymi treściami. Warto korzystać z różnych propozycji modlitewnych, by trwać we wspólnocie i jak najlepiej przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych.  
Jubileuszowe dziękczynienie Radia Jasna Góra
25 marca Radio Jasna Góra obchodziło 25-lecie powstania. Rozgłośnia katolicka sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie po raz pierwszy wyemitowała swój program 25 marca 1995 r.
Od niedzieli 29 marca do środy 1 kwietnia bp Michał Janocha głosi rekolekcje w kościele seminaryjnym w Warszawie. Kościół jest wprawdzie pusty, ale Archidiecezja Warszawska realizuje transmisję, którą można oglądać na jej kanale You Tube i stronie internetowej.  
 
1  
2  
3  
4  
5  
...