logo
Wtorek, 15 października 2019 r.
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy, Florentyny – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Kard. Nycz w Dzień Papieski: myśleć z papieżem Janem Pawłem II
W Dzień Papieski dziękujemy za św. Jana Pawła II i za nas, którzy próbujemy naśladować jego życie – podkreślił kard. Kazimierz Nycz sprawując w południe Mszę św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W całej Polsce odbywa się dziś zbiórka, która zostanie przeznaczona na stypendia dla młodzieży.
Abp Ryś: Chrześcijanin nigdy nie jest sam!
Podczas obchodów 30-lecia powołania do istnienia parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi odbyły się Święcenia Diakonatu alumna Sławomira Chraply, który od września posługuje w tejże parafii. Uroczystościom jubileuszowym przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.
Prof. Władysław Nasiłowski odebrał w katedrze nagrodę „Lux ex Silesia”
Wybitny lekarz, „nestor śląskiej medycyny”, odebrał w niedzielę wieczorem po Eucharystii inaugurującej nowy rok akademicki, z rąk metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca nagrodę „Lux ex Silesia”.
Matka Boża Płaszowska -  ta, która daje nadzieję
- Bogu dziękujemy właśnie za tę szczególną obecność Przenajświętszej Dziewicy i Matki w znaku Matki Bożej Płaszowskiej. Chcemy, aby to miejsce było nawiedzane także przez innych, aby jego sława przekraczała granice parafii, nawet samego Krakowa, by ludzie tu zdążali pełni zaufania, że Ona pomoże, wesprze, da taką siłę wiary, że nawet w chwilach trudnych znajdzie się rozwiązanie dla problemów rodzicielskich i małżeńskich - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski
Rycerze Kolumba żyją dla innych
Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy Kolumba trwa na Jasnej Górze w dniach 11 i 12 października. Rycerze Kolumba to międzynarodowa organizacja katolickich mężczyzn, największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. 
Abp Ryś: Lekarstwem dla współćzesnje Europy jest odkrycie jedności, któa jest fundamentalna.
Jednym z zagrożeń jest dziś mylenie jedności z jednolitością – mówił abp Grzegorz Ryś w Krakowie. Metropolita łódzki wygłosił przemówienie na temat nowych wyzwań dla Europy podczas międzynarodowej konferencji „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”.    
Abp W. Skworc na Pielgrzymce Żywego Różańca: Módlcie się nieustannie wraz z Maryją za cały Kościół
Około 3 tys. członków należących do Róż Żywego Różańca przybyło do katowickiej katedry na doroczną pielgrzymkę. Punktem centralnym była Eucharystia, której przewodniczył abp Wiktor Skworc. W homilii podkreślał, że różaniec pomaga uczynić nasze życie misją w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.
Nagroda Totus Tuus dla Piotra Pałki
Nagrodę Totus Tuus w kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” otrzymał Piotr Pałka, znany kompozytor i dyrygent z Archidiecezji Krakowskiej. Nominowane do nagrody były Dni Jana Pawła II w Krakowie.
Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet obradowała o roli kobiet w wychowaniu synów
Rola kobiet w wychowaniu synów do dojrzałego i twórczego funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie oraz kwestia planów demoralizacji w szkołach – to główne tematy obrad Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet, które odbyły się 11 października w Warszawie z udziałem bp. Wiesława Szlachetki, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, oraz diecezjalnych duszpasterzy kobiet.
Spotkania z siostrą zamordowanej w Boliwii misjonarki
W Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach, w Pszczynie oraz Tychach gościła Teresa Kmieć, siostra zamordowanej w Boliwii misjonarki Heleny. Podczas spotkań dzieliła się swoim odkrywaniem relacji z Chrystusem.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...