logo
Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Jakuba, Sławy, Wincentego – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Uzdrowić świat - Franciszkowe katechezy na czas pandemii
Papież Franciszek zainicjował cykl katechez, które, jak stwierdził, mają pomóc rodzinie ludzkiej w uzdrowieniu świata, cierpiącego na poważne choroby. Punktem wyjścia do refleksji stał się trudny czas pandemii, która „nadal powoduje głębokie rany, obnażając nasze słabości”. 
6 sierpnia: 76 rocznica rozstrzelania 30 redemptorystów w czasie Rzezi Woli
6 sierpnia 1944 r. trzydziestu redemptorystów zostało zamordowanych w ramach wyniszczania przez oddziały hitlerowskie ludności cywilnej stolicy po wybuchu Powstania Warszawskiego. Zginęli wszyscy zakonnicy przebywający wówczas w klasztorze przy ul. Karolkowej: 15 ojców, 9 braci koadiutorów, 5 kleryków, 1 nowicjusz.
Pomoc dla Libanu
W potężnej eksplozji w Bejrucie 135 osób straciło życie, a ponad pięć tysięcy zostało rannych. Wybuch 2750 ton saletry amonowej w porcie sprawił, że zniszczeniu uległa blisko połowa wszystkich budynków w stolicy Libanu. W tym 3-milionowym mieście ponad 300 tysięcy osób straciło dach nad głową
 Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej Bazyliką Mniejszą!
Dekretem Stolicy Apostolskiej z dnia 16 lipca 2020 r. Kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej, przy którym w XVII w. erygowano Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej, na prośbę metropolity przemyskiego abpa Adama Szala oraz władz zakonnych naszej prowincji, został podniesiony do godności Bazyliki Mniejszej.    
Dziś przypada rocznica śmierci kard. Stanisława Hozjusza
Postulacja procesu beatyfikacyjnego przygotowała bloga, Instagrama i Facebooka poświęcone warmińskiemu kardynałowi.
77. Tour de Pologne uczci 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II
Trzeci etap 77. Tour de Pologne rozpocznie się w Wadowicach, mieście urodzin świętego Jana Pawła II. W ten sposób organizatorzy prestiżowego polskiego wyścigu kolarskiego chcą uczcić 100. rocznicę urodzin papieża Polaka.  
Msza św. za ludzi telewizji
Choć same nie oglądają telewizji, to jednak modlą się za jej pracowników, przyzywając wstawiennictwa swojej matki, a ich patronki – św. Klary z Asyżu. Klauzurowe siostry klaryski zapraszają tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczą w przygotowywaniu i przekazywaniu programów telewizyjnych na mszę św. w ich intencji. Eucharystia sprawowana będzie jak co roku 11 sierpnia o godz. 17.00 przy ul. Grodzkiej 54 w Krakowie.
5 sierpnia: Matka Boża Śnieżna
Cudowny obraz Matki Bożej Śnieżnej znajduje się w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore, która jest pierwszą w Europie i największą świątynią pod wezwaniem Matki Bożej. Czy to możliwe, aby 5 sierpnia spadł w Italii śnieg? Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Właśnie w tym dniu w 352 r. rzymskie wzgórze Eskwilin pokryły płatki śniegu. Ten cud był znakiem zapowiedzianym przez Maryję patrycjuszowi Janowi.
Ponowne otwarcie Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku
Gdańscy dominikanie zapraszają na wydarzenia związane z ponownym otwarciem Bazyliki pw. św. Mikołaja.Po 21 miesiącach, tj. od 8 sierpnia 2020 r., czyli od uroczystości św. Ojca Dominika, na powrót możliwe będzie wejście do kościoła dominikanów.
VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia
W niedzielę – 23 sierpnia 2020 roku - w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach już po raz siódmy odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Hasłem spotkania będą słowa zaczerpnięte z Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...