logo
Czwartek, 04 czerwca 2020 r.
imieniny:
Christy, Helgi, Karola, Franciszka – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Sesja Kolbiańska: Prorocy Wielkiego Zawierzenia
Po raz pierwszy w historii sesji – organizowanych od lat w Oświęcimiu i pobliskich Harmężach w rocznicę deportacji św. Maksymiliana Marii Kolbego do Auschwitz – wydarzenie miało charakter wirtualny. W 39. Sesji Kolbiańskiej, poświęconej postaci franciszkańskiego męczennika i prymasa Stefana Wyszyńskiego, z powodu obostrzeń związanych z pandemią uczestniczyć w niej można było tylko przez internet.
Kard. Nycz: ks. Jerzy Popiełuszko pokazywał, że prawdę należy głosić zawsze z miłością
Wbrew wszystkiemu, co możemy powiedzieć o współczesnym świecie czy o dzisiejszym człowieku, widoczne jest zapotrzebowanie na wyraźnych, mocnych świadków Ewangelii. A do takich należą męczennicy – mówi kard. Kazimierz Nycz w rozmowie z KAI z okazji 10-lecia beatyfikacji ks. Popiełuszki.
Przewodniczący Episkopatu: Kościół w Polsce potrzebuje stałej komunikacji z zagranicą
Po zakończeniu pięcioletniej kadencji rzecznika KEP, czyli od 1 lipca br., ks. Paweł Rytel-Andrianik zostanie dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej, ponieważ Kościół w Polsce potrzebuje stałej i nowoczesnej komunikacji na płaszczyźnie międzynarodowej – poinformował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Wystawa: „Jan Paweł – Papież Miłosierdzia”
W niedzielę – 7 czerwca, w 23. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Ekspozycja została przygotowana dla uczczenia jubileuszu stulecia urodzin Karola Wojtyły.  
Baza chorału gregoriańskiego w sieci: 7 tys. godzin dźwięku, nuty i teksty
Francuskie benedyktynki tworzą w sieci kompletną bazę dźwięków chorału gregoriańskiego. Projekt został uruchomiony w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego i już teraz zawiera 7 tys. godzin nagrań. Ich przygotowanie trwało trzy lata. Udostępnia nie tyko dźwięki, lecz także zsynchronizowany zapis nutowy, oryginalny tekst łaciński oraz tłumaczenie na języki współczesne.
Metropolita poznański w imieniu Stolicy Apostolskiej zajmie się sprawą biskupa kaliskiego
Stolica Apostolska upoważniła abp. Stanisława Gądeckiego do przeprowadzenia dochodzenia wstępnego w sprawie zasygnalizowanych zaniedbań biskupa kaliskiego w prowadzeniu spraw o nadużycia seksualne na szkodę osób małoletnich ze strony duchownych.
Mężczyźni Świętego Józefa - zapraszają na Piknik Rodzinny wraz z Mszą Św. na szczycie Ślęży
Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają do wspólnego przeżywania Eucharystii na szczycie Ślęży w kościele pw. NMP (Sobótka) w samo południe 6 czerwca. Po Mszy Św. którą odprawi ks. Jakub Bartczak rozpocznie się Piknik Rodzinny.
 Kraków. Msza Święta we wspomnienie Męczenników z Pariacoto
Krakowscy franciszkanie oraz Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto zapraszają na uroczystą Mszę Świętą we wspomnienie liturgiczne bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Jacek Lisowski, wieloletni misjonarz w Peru. 
Abp Ryś: Maryja uczy nas modlitwy i Kościół czyni domem - koronacja obrazu Matki Bożej Śnieżnej
„Maryja jest nauczycielką modlitwy, która staje się życiem. Ta modlitwa i życie są poddane tchnieniu Ducha, są w posłuszeństwie Duchowi. Dzięki Jego słowu, mocy, działaniu, to ta modlitwa i życie jest uwielbieniem Jezusa Chrystusa jako Pana. 
#barkachallenge - artyści dla Jana Pawła II
Polscy górale zachęcają do tworzenia nowych aranżacji znanych pieśni religijnych. Najlepsze zostaną zaprezentowane na wyjątkowym koncercie. Inicjatywa #barkachallenge to hołd, jaki artyści składają św. Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy jego urodzin.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...