logo
Piątek, 15 listopada 2019 r.
imieniny:
Amielii, Idalii, Leopolda, Alberta – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Górzyński: Modlitwa o zbawienie jest dobrem ostatecznym
W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie odbyła się Msza św. w intencji zmarłych prawników, której przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.
Kard. Sarah: Trzymajcie się mocno nauczania Kościoła i módlcie się
Trzeba trzymać się mocno doktryny, wielowiekowego nauczania Kościoła, które jest niezmienne. Nie ma zbawienia, ocalenia, jeśli człowiek nie trzyma się mocno Objawienia i doktryny. Kościół nie ma przyszłości, jeśli nie będzie się modlił.
Kraków. Zakończył się podstawowy etap renowacji średniowiecznych krużganków
Od roku 2017 prowadzony jest projekt renowacji i konserwacji krużganków klasztornych znajdujących się w Klasztorze Franciszkanów w Krakowie. 3-letni projekt generalnego remontu i pełnej konserwacji zaowocował konkretnymi zmianami.
III Światowy Dzień Ubogich - łączy ludzi dobrej woli
To już drugi raz z inicjatywy Caritas Archidiecezji Warszawskiej środowiska wspierające osoby w kryzysie bezdomności łączą siły, by podkreślić jak ważna jest troska o ludzi najbardziej potrzebujących.
W jubileuszowym duchu Forum Szkół Katolickich
30. Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich rozpoczęło się w czwartek 14 listopada na Jasnej Górze. Gościem specjalnym dwudniowego, jubileuszowego spotkania jest kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. 
Kard. Nycz: Im głębiej wchodzimy w nauczanie kard. Wyszyńskiego, tym bardziej widzimy jego aktualność
- Chodzi o to, by zmobilizować nas, byśmy zaczęli myśleć „z Wyszyńskim” i wraz z nim odpowiadać na dzisiejsze problemy Polski i Kościoła - mówi kard. Kazimierz Nycz zapowiadając rozpoczynający się 21 listopada cykl debat: „Myśląc z Wyszyńskim”. 
Abp Skworc wybrany wiceprzewodniczącym Fundacji Maksymiliana Kolbe na kolejną kadencję
Po uroczystościach związanych z 30. rocznicą Mszy Pojednania w Krzyżowej obradowała polsko-niemiecka Fundacja Maksymiliana Kolbe. W programie posiedzenia wysłuchano m.in. relacji na temat jej aktywności Fundacji w kończącym się roku.
Dzień skupienia dla dzieci po utracie dziecka
Strata własnego dziecka jest uważana za jedną z największych tragedii, jakie mogą dotknąć człowieka. Nie ma tu większego znaczenia wiek dziecka, czy okoliczności jego śmierci.
Okażmy solidarność z Sudanem Południowym
Do Polski na XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przybył z Sudanu Południowego bp Stephen Nyodho Ador Majwok z diecezji Malakal. W niedzielę – 10 listopada 2019 roku - sprawował Mszę św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. 
Odpust św. Stanisława Kostki w łódzkim Seminarium Duchownym
Blisko 150 kleryków z pięciu seminariów duchownych Łodzi i Łowicza, oraz postulanci z domu formacyjnego Braci Bonifratrów uczestniczyło w dorocznym odpuście ku czci św. Stanisława Kostki – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...