logo
Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany  – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Bp Damian Bryl nowym biskupem kaliskim
Bp Damian Bryl, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, został mianowany biskupem kaliskim. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska.
Papież: prośmy Pana o siłę, by wyłączyć telewizor, komórkę i otworzyć Biblię
– Umieśćmy Ewangelię w takim miejscu, abyśmy pamiętali o jej codziennym otwieraniu, może na początku i na końcu dnia, aby wśród wielu słów, które docierają do naszych uszu, niektóre wersety Słowa Bożego dotarły do naszych serc – mówił.
Nowy dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego Św. Bonawentury
W dniu 14 stycznia 2021 r. Kongregacja Edukacji Katolickiej mianowała fr. Raffaele DI MURO OFMConv dziekanem Papieskiego Wydziału Teologicznego Św. Bonawentury w Rzymie na okres trzech lat.
 W olsztyńskiej katedrze modlono się o jedność chrześcijan
W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie w Niedzielę Słowa Bożego odbyło się nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Modlitwa o jedność chrześcijan w ramach Tygodnia Ekumenicznego
„Tematem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan było «Jeśli będziecie trwać w miłości Mojej, przyniesiecie owoc obfity». To zaproszenie Jezusa wypowiedziane w Wieczerniku do swoich uczniów, a jednocześnie modlitwa Jezusa do Ojca mówi o trwaniu w czasie, a więc ta dzisiejsza modlitwa i Tydzień Ekumeniczny, który jutro się kończy ma być przedłużony w czasie...
Bp Damian Muskus podczas krakowskiego Centralnego Nabożeństwa Ekumenicznego: Przynosimy dojrzałe owoce, gdy żyjemy Chrystusową miłością
- Trwamy w miłości, trwamy w Chrystusie, gdy żyjemy miłością. Przynosimy dojrzałe owoce, o ile żyjemy miłością. To w nas ludzie znużeni głębokimi podziałami społecznymi powinni zobaczyć nadzieję, od nas powinni się uczyć, jak nawiązywać na nowo poprzecinane więzy, jak leczyć zadawane po wielokroć rany - mówił bp Damian Muskus podczas krakowskiego Centralnego Nabożeństwa Ekumenicznego.
W przededniu czwartej rocznicy śmierci śp. Helenki Kmieć
23 stycznia 2021 roku - w przededniu czwartej rocznicy śmierci śp. Helenki Kmieć, młodej polskiej wolontariuszki, która 24 stycznia 2017 roku zginęła w czasie misji w Boliwii – w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dziękowaliśmy za jej ziemskie życie i wypraszaliśmy dla niej dar nieba. Mszy świętej o godz. 15.20 przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając, wujek Helenki.
Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będziemy obchodzić 19 września.
Zawierzenie Bractwa Królowej Polski na nowy rok
Członkowie Zarządu Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski, działającego przy Jasnej Górze, zgromadzili się w sobotę, 23 stycznia na Mszy św. i dorocznym spotkaniu, podczas którego dziękowano za miniony rok i zawierzano rok rozpoczęty.
35 lat wśród trędowatych - św. Marianna Cope
23 stycznia Kościół wspomina św. Mariannę Barbarę Cope, amerykańską tercjarkę franciszkańską i misjonarkę, opiekunkę trędowatych na Hawajach i założycielkę Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Misjonarek Nauczania.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...