logo
Czwartek, 04 czerwca 2020 r.
imieniny:
Christy, Helgi, Karola, Franciszka – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Nowy zarząd Jasnej Góry
Nowy przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski oficjalnie rozpoczął swoją posługę we wtorek, 26 maja. Złożył uroczyste ślubowanie na Biblię i przejął pieczęcie klasztoru. Wraz z nim trzyletnią misję zainaugurował także nowy zarząd.
Akcja Katolicka posadziła dąb na setne urodziny Jana Pawła II
We wspomnienie św. Pawła VI w ogrodach Domu Arcybiskupów Warszawskich członkowie Akcji Katolickiej posadzili dąb z okazji setnych urodzin Papieża Polaka.
Konkurs literacki na temat rodziny
Mimo że pandemia uniemożliwiła organizację spotkań, XIII Metropolitalne Święto Rodziny rozpoczęło się zgodnie z planem. Jednym z wydarzeń jest konkurs literacki.
III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych
Pod patronatem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego i Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie 6 czerwca odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych.
W czwartek 39. rocznica śmierci Prymasa Wyszyńskiego. Msza w Archikatedrze i modlitwa przy Jego grobie
W 39. rocznicę śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego o owoce jego beatyfikacji będą modlić się w Archikatedrze Warszawskiej mieszkańcy stolicy.
79 lat temu Niemcy deportowali do Auschwitz o. Maksymiliana Kolbego
79 lat temu Niemcy deportowali franciszkanina o. Maksymiliana Kolbego do obozu Auschwitz. Trafił do niego 28 maja 1941 r. z więzienia na Pawiaku. W obozie oddał życie na współwięźnia Franciszka Gajowniczka. Kościół katolicki wyniósł męczennika na ołtarze.
Pielgrzymka Łowicka na Jasną Górę rozwiązana
Po raz pierwszy w kilkusetletniej historii łowicka piesza pielgrzymka nie dojdzie na Jasną Górę. Po wczorajszym (25.05) zatrzymaniu pątników, wielu z nich postanowiło wrócić do domów, ale część chciała kontynuować pielgrzymkę. Dzisiaj policja ostatecznie zabroniła dalszego marszu.
Komentarz do nowego formularza liturgicznego na Wigilię Zesłania Ducha Świętego
Jedną ze zmian obecnych w ostatnim wydaniu łacińskiego mszału rzymskiego (2008) jest specjalny dodatek pozwalający na celebrację przedłużonej formy Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Chociaż początki takiej celebracji sięgają starożytności, to jednak w przypadku proponowanego formularza możemy mówić o swoistej nowości.
Maryjny maj: Madonna Żywiecka
Inspirację do dzisiejszego obrazu stanowi włoskie renesansowe malarstwo. W trzech głównych ośrodkach: Wenecji, Florencji i Rzymie powstały kilkaset lat temu najwybitniejsze dzieła malarskie wszechczasów.
Figura Matki Bożej ponownie nad Teatrem Groteska
W piątek 22 maja, po blisko 70 latach nieobecności, w kopule budynku Związku Męskiej Młodzieży Przemysłowej i Rękodzielniczej nad Teatrem Groteska pojawiła się figura Matki Bożej. Cementowy odlew wrócił na swoje miejsce staraniem katolickiej organizacji założonej w Krakowie przez ks. Mieczysława Kuznowicza SJ.  
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...