logo
Piątek, 15 listopada 2019 r.
imieniny:
Amielii, Idalii, Leopolda, Alberta – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Łódzkie obchody III Światowego Dnia Ubogich - zapowiedź
– Trzy lata temu papież Franciszek ogłosił swoją autorską inicjatywę jaką jest Światowy Dzień Ubogich, który przypada na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla. – mówił abp Grzegorz Ryś podczas konferencji prasowej zapowiadającej łódzkie obchody III Światowego Dnia Ubogich.
Abp Marek Jędraszewski pierwszym laureatem nagrody Strażnik Wartości - CUSTOS VIRTUTUM
Abp Marek Jędraszewski został dziś pierwszym laureatem Międzynarodowej Nagrody Instytutu Wacława Felczaka: Strażnik Wartości - CUSTOS VIRTUTUM. Wyróżnienie zostało wręczone na Zamku Królewskim w Warszawie.
Bp Pękalski: Czy nasze sumienia są ukształtowane w szkole Jezusa? - Obóz na „Przemysłowej”
„Wszyscy staniemy przed Trybunałem Boga i kiedyś zdamy sprawę z tego jak żyliśmy. Czy postępowaliśmy według prawego sumienia ukształtowanego w szkole Jezusa?”- mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas Mszy Św. upamiętniającej pomordowane dzieci w obozie koncentracyjnym na „Przemysłowej”.
Jasna Góra to przykład pobożności Maryjnej
Z modlitwą za przyszłoroczny Międzynarodowy Kongres Młodych, który odbędzie się w Krakowie w dniach 20-23 października, na Jasną Górę w środę, 6 listopada przybyli kardynałowie, biskupi i kapłani z różnych krajów.
Muzycy kościelni z całej Polski pielgrzymują na Jasną Górę już po raz dziesiąty
Pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” w sobotę, 9 listopada, odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę. Mszy św. o godz. 13.30 będzie przewodniczył bp Piotr Greger, Przewodniczący Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej KEP.
8 XI godz. 10.30 Konferencja Prasowa z okazji XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Przemilczane cierpienie”
Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski i Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapraszają na konferencję prasową z okazji XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Przemilczane cierpienie”
Drogowskaz - aplikacja mobilna pomagająca trafić do kościoła
Archidiecezja poznańska jako pierwsza w Polsce przed dwoma laty uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych – „Drogowskaz”. Za pomocą kilku kliknięć w telefonie można poznać godziny Mszy św., spowiedzi czy informacje z życia parafii.
Byli autentycznymi, odważnymi świadkami Chrystusa i to zmartwychstałego - modlitwa za zmarłych biskupów i członków  kapituły katedralnej
– Modlimy się dzisiaj w intencji zmarłych biskupów i kanoników naszej Archikatedralnej Kapituły. Modlimy się łaskę wieczności dla tych, którzy przed nami byli świadkami zaangażowania i wiary. 
III rocznica Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana
Ogólnopolskie obchody trzeciej rocznicy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniach 23–24 listopada 2019 roku.
Pierwszy Warmiński Konkurs Organowy
W Świętej Lipce odbyło się drugie finałowe przesłuchanie uczestników I Warmińskiego Konkursu Organowego.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...