logo
Piątek, 30 września 2022 r.
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery, Hieronima, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Jasnogórska część JUROMANII
Trwa Juromania, czyli święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uczestniczy w niej także Jasna Góra będąca w centrum Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów. Święto jest okazją do pokazania piękna regionu, przypomnienia historii, zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych.
Rzecznik Episkopatu: Praca dziennikarzy jest przede wszystkim służbą
Życzę wszystkim pracownikom mediów, by zawsze pamiętali, że ich praca jest przede wszystkim służbą – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu, obchodzonego w Kościele w Polsce w trzecią niedzielę września.
Pokoloruj przyszłość na 5. Kredkobranie 2022
Do końca września trwa ogólnopolska akcja charytatywna Kredkobranie. Jest to piąta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum. Patronat honorowy nad akcją objął m.in. abp Marek Jędraszewski.
Adoracja w kościele św. Wojciecha na krakowskim Rynku
Niespełna rok trwa kapłańska adoracja w kościele św. Wojciecha na krakowskim Rynku. Jej owoce są absolutnie niezwykłe – każdego dnia setki osób, szczególnie młodych, przychodzi modlić się w samym centrum Krakowa! Kilkadziesiąt księży, którzy włączyli się w adorację, świadczą, jak bardzo zmieniła ona ich życie.
Modlitwa w archikatedrze w ramach Tygodnia Wychowania
„Najważniejsza w procesie przekazu wiedzy oraz w wychowaniu dzieci i młodzieży jest wytrwałość. Tylko będąc wytrwałymi osiągniemy zamierzony cel. Wytrwałym sprzyja niebo, wytrwałym Pan Bóg błogosławi” – mówił abp Józef Guzdek podczas Mszy Świętej w intencji wszystkich, którzy podejmują trud wychowania dzieci i młodzieży.
Pielgrzymka wiernych i duchowieństwa arch. wrocławskiej
Pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” rozpoczęła się na Jasnej Górze pielgrzymka połączona z nocnym czuwaniem wiernych i duchowieństwa arch. wrocławskiej. To czas dziękczynienia za beatyfikację sióstr elżbietanek, które zginęły z rąk sowieckich żołnierzy w 1945r., modlitwy o pokój, silną wiarę, umocnienie rodzin, za kapłanów i osoby konsekrowane oraz o nowe powołania. 
Caritas to siły szybkiego reagowania Kościoła
Metropolita katowicki w piątkowej „Rozmowie Poranka” podziękował za dotychczasową działalność archidiecezjalnej Caritas na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Mobilna strefa zdrowia - sobota i niedziela plac za Domem Pielgrzyma
W trosce o zdrowie pielgrzymów, ale i mieszkańców Częstochowy w sobotę i w niedzielę (17-18.09) na Jasnej Górze zostanie zorganizowana tzw. mobilna strefa zdrowia. Na placu parkingowym za Domem Pielgrzyma w godz. od 10.00 do 19.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.
Kard. Nycz modlił się za ofiary II wojny światowej na cmentarzu w Palmirach
W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę 14 września, odbyły się doroczne uroczystości religijno-patriotyczne na Cmentarzu–Mauzoleum w Palmirach, upamiętniające 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz ofiary niemieckich egzekucji w Puszczy Kampinoskiej. Mszy świętej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz z asystą kapituły kampinosko-bielańskiej.
 Abp Grzegorz Ryś do członków Domowego Kościoła: chorobą jest mój grzech!
- Jeśli mam tę świadomość, że codziennie jestem chory, to nie potrafię codziennie żyć jeśli nie ma odpowiedzi na tę moją chorobę, i nie dam rady normalnie funkcjonować. Moją chorobą jest mój grzech!
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...