logo
Piątek, 30 września 2022 r.
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery, Hieronima, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Obradowała Komisja Wychowania Katolickiego KEP
Lekcje religii i etyki w szkole, katecheza parafialna oraz prace związane z opracowaniem nowego dyrektorium katechetycznego w Polsce i dokumentu określającego posługę katechisty były głównymi tematami obrad Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Spotkanie odbyło się 20 września w Porszewicach. Przewodniczył mu bp Wojciech Osial.
Kard. Konrad Krajewski o wizycie na linii frontu wojny Rosyjsko - Ukraińskiej
O swojej wizycie na linii frontu wojny rosyjsko – ukraińskiej, o spotkaniu z żołnierzami i ludnością cywilną walczącą o wolność Ukrainy, różańcach od Papieża Franciszka oraz ekumenicznej modlitwie na linii frontu opowiada pochodzący z Łodzi ksiądz kardynał Konrad Krajewski – Jałmużnik Papieski, wysłannik Ojca Świętego na Ukrainę.
Odpowiedzialni za formację księży o wspólnotach duszpasterskich, kapłanie na współczesne czasy
Mszą św. na Jasnej Górze doroczne spotkanie rozpoczęli przedstawiciele Sekcji Stałej Formacji Kapłańskiej Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski. Obrady odbywają się w częstochowskim seminarium.
Kraków: Dzieło Pomocy św. Ojca Pio kończy 18 lat
Już za kilka dni, 23 września, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio będzie świętować 18 urodziny. Organizacja od lat pomaga osobom bezdomnym, które często są wykluczone, marginalizowane, a nade wszystko samotne i uwięzione w krzywdzących stereotypach.
Zakończenie sezonu motocyklowego w Łagiewnikach
W sobotę 17 września w Bazylice Bożego Miłosierdzia została odprawiona Msza święta w intencji motocyklistów. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Starzak, a homilię wygłosił ks. Rafał Wierzbiak.
Abp Ryś do Homiletów Polskich: uważajcie na to, czy Słowo jest w was zatrzymane, i kim się stajecie przez słuchanie Słowa!
W Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi trwa Sympozjum Stowarzyszenia Homiletów Polskich, którego gasło brzmi: „Parafia jako miejsce przepowiadania słowa Bożego. Badania i świadectwa”. 
24-25 września: 38. Ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę
24 i 25 września 2022 r. odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin działający przy Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny.
19 września: św. Józef z Kupertynu
19 września franciszkanie wspominają swojego współbrata, św. Józefa z Kupertynu, patrona studentów i zdających egzaminy, a także lotników, astronautów, podróżujących drogą powietrzną i pilotów wojsk NATO.
Ulicami Oświęcimia przeszedł „Marsz dla życia i rodziny”
„Marsz dla życia i rodziny” pod hasłem „I ślubuję Ci” przeszedł 18 września 2022 r. po raz dziewiąty ulicami Oświęcimia. Radosnego wydarzenia nie zepsuły deszczowa pogoda i chłód. Udział wzięło kilkaset osób, m.in. rodziny z dziećmi, przedstawiciele wspólnot, grup i formacji duszpasterskich, schole z dwóch parafii.
Kard. Nycz: abp Feliński to jeden z najpiękniejszych świętych, jakich przywołujemy w naszej archidiecezji
"Św. Zygmunt Szczęsny Feliński to postać wielowymiarowa, ktoś kto potrafił w różnych rzeczywistościach dostrzegać jeden Kościół" - mówił kard. Kazimierz Nycz, który w sobotę, 17 września, przewodniczył Eucharystii w liturgiczne wspomnienie i z okazji 200. rocznicy urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...