logo
Czwartek, 04 czerwca 2020 r.
imieniny:
Christy, Helgi, Karola, Franciszka – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Przewodniczący Episkopatu: Duch Święty prowadzi nas do dojrzałości nieziemskiej
Człowiek potrzebuje światła Ducha Świętego, który dokonuje w nim dojrzałości nieziemskiej – mówił podczas Wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego abp Stanisław Gądecki. W katedrze poznańskiej Przewodniczący Episkopatu udzielił dorosłym katechumenom sakramentu chrztu św.
Archidiecezja Warmińska ma nowych kapłanów
W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński udzielił święceń w stopniu prezbiteratu pięciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.
Abp Ryś: Duch zostaje nam dany, kiedy Jezus w naszym życiu jest uwielbiony - czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego
„Duch Św. jest darem, którego najbardziej potrzebujemy do bycia naprawdę ludźmi i byśmy żyli tak jak Bóg nas pomyślał i jak nas wybrał odwiecznie w swojej miłości”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, który przewodniczył czuwaniu przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. w Archikatedrze Łódzkiej.
Archidiecezja Białostocka ma trzech nowych kapłanów
„Jeśli świątynia waszego kapłańskiego życia będzie solidna, oparta na fundamencie, którym jest Jezus Chrystus, staniecie się prawdziwymi i autentycznymi Jego świadkami oraz pewnymi przewodnikami ludu ku Bogu. Tego wymaga od was Jezus i tego oczekują od was ci, do których On was posyła” – mówił w homilii podczas święceń kapłańskich Metropolita Białostocki Abp Tadeusz Wojda. 
Święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu: Dbajcie o to, by słowo Boże nigdy nie uległo skrępowaniu
– Głoszenie Dobrej Nowiny odbywa się pośród zmagań, przeciwności i prześladowań lecz zadaniem neoprezbiterów jest dbać o to, by słowo Boże nie uległo skrępowaniu – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas święceń kapłańskich w katedrze na Wawelu.  
 O. Michał Legan, nowy rzecznik prasowy Jasnej Góry
O. Michał Legan 29 maja został nowym rzecznikiem prasowym Jasnej Góry. Na stanowisku zastąpił o. Sebastiana Mateckiego, który funkcję tę pełnił przez ostatnie 4 lata.
Mija pół wieku od odnowienia w Kościele stanu dziewic
Powołanie to istniało już w pierwszych wspólnotach chrześcijańskich, jednak z czasem poszło w zapomnienie. Mowa o „ordo virginum”, czyli „stanie dziewic”, który przeżył swój ponowny rozkwit dzięki papieżowi Pawłowi VI. Mija właśnie 50 lat od ogłoszenia przez niego odnowionego rytu konsekracji dziewic. Na wszystkich kontynentach jest ich ok. 5 tysięcy. 
Przewodniczący Episkopatu: urszulanki od 100 lat pielęgnują wiarę w Boga
Nie pielęgnujemy tradycji zakonnej dla niej samej. Musimy wciąż szukać równowagi między ciągłością i zmianą – mówił w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Urszulanek w Pniewach abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podziękował urszulankom za wytrwałą posługę ewangelizacyjną na naszej ziemi.
Uczestniczenie w piekarskich uroczystościach za pośrednictwem transmisji
W Piekarach Śl. przypomnimy nauczanie św. Jana Pawła II o miłości społecznej - zapowiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc przed doroczną pielgrzymką mężczyzn do piekarskiego sanktuarium Matki Bożej. W tym roku jednak nie będzie tam tysięcy pielgrzymów.
 Wnętrza dolnego kościoła Wszystkich Świętych odrestaurowane. Jest sala teatralna i miejsca spotkań
Podziemia zabytkowego kościoła Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim zostały zrewitalizowane. W czasie II wojny światowej świątynia znajdowała się na terenie getta, a w kościele znalazło schronienie wielu Żydów
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...