logo
Piątek, 15 listopada 2019 r.
imieniny:
Amielii, Idalii, Leopolda, Alberta – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
„Wolność wywalczona i zadana”. Msza św. w intencji Ojczyzny w Świątyni Opatrzności
101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Świątyni Opatrzności w intencji Ojczyzny modlili się: prezydent, przedstawiciele rządu i parlamentarzyści, nuncjusz apostolski i przedstawiciele Episkopatu.
Abp Skworc: Modlimy się za całe społeczeństwo, aby pamiętało, że jest spod znaku krzyża
Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu i władz państwowych oraz poczty sztandarowe i służby mundurowe.
Abp Marek Jędraszewski w Święto Niepodległości: Myślcie o Polsce właściwie i szukajcie jej w prostocie serca!
- Jest możliwe właściwe myślenie o Polsce, jeśli się ma prawość umysłu i serca, tę prawość, która wynika z wiary w Boga. Polska pozwala się znaleźć tym, którzy są prawego i prostego serca - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. za ojczyznę, odprawionej w Narodowe Święto Niepodległości w katedrze na Wawelu.
Franciszkanin odznaczony Orderem Virtuti Militari
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wcześniej jednak, w latach 1933-1989, tego dnia w Polsce obchodzone było Święto Orderu Virtuti Militari. Wśród odznaczonych tym najwyższym polskim odznaczeniem wojskowym jest także franciszkanin, o. Cyprian Rozumkiewicz OFMConv.
Abp Ryś: Sport uczy nas współdziałania z innymi! - VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Duszpasterstw Akademickich
Blisko 600 studentów z całej Polski przyjechało do Łodzi, aby wziąć udział w VII Mistrzostwach Duszpasterstw Akademickich, które w dniach 8 – 10 listopada odbywają się obiektach sportowych naszego miasta. Młodzież, wraz ze swoimi duszpasterzami przyjechała z Dęblina, Gdańska, Kielc, Krakowa, Poznania, Radomia, Wrocławia i Warszawy.
Sudan Południowy - Przemilczane: głód i cierpienie
„Przyjechałem po to, żeby przywieźć łzy, cierpienie i krzyk ludzi z Południowego Sudanu do ludzi w Polsce. Ludzie w Południowym Sudanie cierpią, i wygląda na to, że są zapomniani przez resztę świata.
​100 lat obecności Salezjanów w Różanymstoku
Księża salezjanie warszawskiej prowincji i siostry salezjanki, animatorzy i wolontariusze, przyjaciele, pracownicy i podopieczni Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego świętowali dziś 100-lecie działalności Towarzystwa Salezjańskiego w Różanymstoku.
„Kto nienawidzi, ten już przegrał”. Relikwie 34 świętych wprowadzono do kościoła na Natolinie
Relikwie 34 świętych i błogosławionych, którzy mieli wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości wprowadził dziś do stołecznego kościoła Ofiarowania Pańskiego na Natolinie kard. Kazimierz Nycz.
Abp Marek Jędraszewski: Każda świątynia jest zapowiedzią niebiańskiego Kościoła
– Dziękujemy wam za to wielkie i wspaniałe dzieło odnowienia świątyni, które pozwala nam na nowo zdobywać wewnętrzne siły, by oprzeć się współczesnym pogańskim prądom, które chcą wyrwać wiarę w Boga z naszych serc - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z poświęceniem po renowacji kościoła św. Marcina z Tours w Krzeszowicach.
Jubileusz 30-lecie Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Łodzi
Przyjaciele, pracownicy, wolontariusze i podopieczni Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta świętowali dziś w katedrze łódzkiej 30 – lecie swojej działalności. Jubileuszowemu dziękczynieniu przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który w czasie liturgii wygłosił do zgromadzonych swoje słowo.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...