logo
Piątek, 01 grudnia 2023 r.
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza, Natalii, Florencji – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
67. Dni Modlitw Ruchu Kultury Chrześcijańskiej
„Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 67. Dni Modlitw Ruchu Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie”. Tradycyjnie uczestnicy rozpoczęli trzydniowe spotkanie na Jasnej Górze od rekolekcji. 
Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Rodzin do Krypna
„Ulmowie z Markowej są dla nas wzorem prostego, codziennego i wytrwałego wypełniania Bożej woli. (…) Kto mówi «tak» Bogu, ten i mówi «tak» drugiemu człowiekowi” – mówił abp Józef Guzdek do ponad 8 tysięcy pielgrzymów przybyłych do Krypna w Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce Rodzin...
W drodze na beatyfikację rodziny Ulmów
Zafascynowana rodziną Ulmów grupa Amerykanów z Teksasu, w drodze do Markowej na ich beatyfikację, zatrzymała się na Jasnej Górze, by poznać to wyjątkowe dla Polaków miejsce. Jest z nimi ks. Michael Niemczak spokrewniony z Wiktorią Ulmą, z domu Niemczak.
Zamieńmy marzenia na pejzaże. Kredkobranie 2023
Już po raz szósty krakowska Fundacja Ignatianum zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie. Zbiórka przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych trwać będzie w całej Polsce do końca września.
Kard. Semeraro: Szczególnym elementem beatyfikacji Ulmów jest to, że na drodze męczeństwa zostaje beatyfikowana cała rodzina
Nie chodzi tylko o to, że była to dobra, szlachetna, a nawet święta rodzina, ale że cała rodzina poniosła śmierć męczeńską – mówił kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, podczas konferencji prasowej w Łańcucie, w przeddzień beatyfikacji Rodziny Ulmów.
Kard. Ryś w łódzkiej Caritas: życie każdego człowieka jest księga o Bogu!
- Życie każdego człowieka jest księga o Bogu. Jeśli nie potrafimy wyczytać czegoś o Bogu z życia jakiegoś człowieka, to wtedy nie jest to jego życie, tylko nasze jego postrzeganie. – mówił kard. Ryś.
Trzeba się zmierzyć z jasnymi i ciemnymi stronami w historii zgromadzeń
O pokazywaniu świętych (także niekanonizowanych) ze zgromadzeń zakonnych, oraz o zmierzeniu się z tematem zakonników, którzy zawiedli i nie sprostali zadaniu, mówił arcybiskup katowicki Adrian Galbas uczestnikom 51. Ogólnopolskiej Konferencji Historyków Zakonnych.
Abp Marek Jędraszewski w Asyżu: niech imię „Stanisław” na nowo stanie się sławne dla Polski i dla Europy
– Niech przez nasze posłuszeństwo natchnieniom Ducha Świętego, a zatem przez nasze zwycięsko pokonane próby wiary i charakteru, imię „Stanisław” na nowo stanie się sławne – dla Polski, dla Europy, dla naszego dwudziestego pierwszego wieku – mówił abp Marek Jędraszewski w bazylice św. Franciszka w Asyżu, gdzie cała Metropolia Krakowska świętowała 770-lecie kanonizacji św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
Rozpoczęły się rekolekcje Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski
Obchodzony dziś w Kościele dzień Narodzenia Matki Bożej to święto patronalne związanego z Jasną Górą Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Powstało ono z inicjatywy paulinów jako owoc pierwszej papieskiej koronacji Cudownego Obrazu przed 306 laty. Jego celem jest szerzenie kultu Niepokalanego Serca Maryi i całkowite zawierzenie się Matce Najświętszej.
Tydzień Wiedzy i Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom
Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom, który przypada 10 września, ma nas uwrażliwiać i motywować do zdobywania wiedzy o problemie, z którym mierzą się wszystkie społeczeństwa. Wzrastająca liczba prób odebrania sobie życia jest wyzwaniem, na które nie możemy patrzeć obojętnie.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...