logo
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Mszą Świętą w języku łacińskim zakończył się XII Międzynarodowy Kongres Śpiewu Gregoriańskiego
Uroczystą Mszą św. w języku łacińskim 9 września, zakończył się XII Międzynarodowy Kongres Śpiewu Gregoriańskiego p/t Psallite sapienter. Psalmodia podstawą repertuaru śpiewu gregoriańskiego, który odbył się w Opactwie Benedyktyńskim w Tyńcu w dniach 4-9.09.2023. 
O kapłańskiej formacji w codzienności współczesnego świata
O stanie formacji kapłańskiej w Polsce, jej perspektywach na przyszłość, formacji w codzienności, bo gdy „rozwija się duszpasterz, to rozwija się wspólnota, której służy” rozmawiają przedstawiciele Sekcji Stałej Formacji Kapłańskiej. Dwudniowe spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo z Komisji Duchowieństwa KEP.
Bp Suchodolski: Światowe Dni Młodzieży pokazały na nowo piękny, młody Kościół
Światowe Dni Młodzieży pokazały na nowo piękny, młody Kościół, za którym wszyscy tęsknimy – powiedział bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży, podczas konferencji prasowej podsumowującej Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, która odbyła się w Sekretariacie KEP 12 września br.
Warsztaty muzyki kościelnej
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach muzyki kościelnej, które odbędą się w kościele św. Stanisława BM przy via delle Botteghe Oscure 15 w Rzymie, w dniach 13-15 października 2023 r. Warsztat poprowadzi Paweł Bębenek, znany i ceniony polski kompozytor oraz dyrygent.
Rekolekcje kapłańskie 2023 z ks. Tomášem Halikiem w katedrze łódzkiej już dziś!
Już po raz siódmy - w dniach od 11-13 września br. o godz. 20:00 w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki - odbędą się trzy wieczory ze Słowem Bożym – Rekolekcje Kapłańskie 2023, które poprowadzi ks. prof. Tomáš Halik z Pragi – wybitny teolog (dr hab.), filozof (dr) i socjolog (prof. dr hab.), autor wyśmienitych książek.
W rocznicę zamachu 11 września wyjątkowy hołd nowojorskim strażakom
Upamiętnili strażaków, którzy zginęli, ratując innych w zamachu 11 września w Nowym Jorku na wieże World Trade Center, pokonując w pełnym rynsztunku 520 schodów prowadzących na wieżę jasnogórską. W ten sposób kadeci i pracownicy Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, w ramach akcji charytatywnej „Honorowa Wspinaczka 11 września”, oddali hołd swoim bohaterskim kolegom. 
Dziękujemy za Maryję i za Pszów
Piesze i rowerowe pielgrzymki zmierzały w niedzielny poranek 10 września w stronę Pszowa na urodziny Matki Bożej. Ich uczestnicy świętowali urodziny Maryi i 300-lecie obecności w Pszowie niezwykłego obrazu Pani Uśmiechniętej.
Łączy ich miłość do Boga i Ojczyzny
Bóg, Honor i Ojczyzna to ich dewiza. Na Jasnej Górze zakończyła się trzydniowa 41.Pielgrzymka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Dziś do harcerzy dołączyli kombatanci Armii Krajowej, a także młodzi patrioci, by wspólnie przed Obrazem Hetmanki Narodu Polskiego modlić się w intencji Ojczyzny: ”by nadal była wolna i trwała przy Bogu”.
Kard. Semeraro: W świadectwie i męczeństwie Ulmów odkrywamy na nowo wielkość rodziny
– W świadectwie i męczeństwie Ulmów i ich dzieci odkrywamy na nowo wielkość rodziny, miejsca życia, miłości i płodności – mówił kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, w homilii Mszy św. z obrzędem beatyfikacji Rodziny Ulmów, która odbyła się 10 września br. w Markowej na Podkarpaciu.
Rodzina Ulmów ogłoszona błogosławionymi
Papieski delegat kard. Marcello Semeraro ogłosił dziewięcioosobową rodzinę Józefa i Wiktorii Ulmów nowymi błogosławionymi. W Markowej na Podkarpaciu trwa Msza św. beatyfikacyjna, którą koncelebruje blisko 1000 kapłanów oraz 80 biskupów i kardynałów z Polski i zagranicy.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...