logo
Piątek, 15 listopada 2019 r.
imieniny:
Amielii, Idalii, Leopolda, Alberta – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Przewodniczący Episkopatu: Aborcja ze względu na ryzyko choroby dziecka to dyskryminacja
„Brak decyzji Trybunału Konstytucyjnego sprawia, że w kolejnych latach zabijane będą setki dzieci, tylko dlatego, że są bezbronne i poszkodowane przez los” – podkreśla abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym 13 listopada 2019 roku.
30. rocznica Mszy Pojednania w Krzyżowej
Mszą św. pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola rozpoczęły się uroczystości upamiętniające spotkanie premiera Tadeusza Mazowieckiego i Helmuta Kohla w 1989 r. pieczętujące polsko-niemieckie pojednanie.
Abp Ryś do wspólnot Neekatechumenalnych: Bądź sługą niekonicznym, by Jezus mógł działać!
– My jako Kościół też możemy mieć taką pokusę, by podkreślać siebie, zadbać o siebie. My Kościół jesteśmy sługą niekoniecznym! Kościół nie jest ważny – ważny jest Jezus i ważny jest człowiek i świat, do którego Kościół jest posłany! Kościół jest narzędziem.
Ks. Jerzy Jastrzębski nowym asystentem Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej
Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej ma nowego asystenta kościelnego. Zgodnie z wolą kard. Kazimierza Nycza funkcję tę od 31 października br. pełni ks. dr Jerzy Jastrzębski
III Światowy Dzień Ubogich w Krakowie: Jesteśmy rękami Boga i musimy nieść pomoc bliźnim
- Jesteśmy rękami Boga, nie tylko przez konkretny dar, ale także przez uśmiech, dobre spojrzenie, modlitwę. Chrześcijaństwo polega na tym, żeby Ewangelię wprowadzać w czyn. Z tego nie możemy się rozgrzeszać – mówił ks. Dariusz Raś na temat obchodów III Światowego Dnia Ubogich w Krakowie.
IV Festiwal Filmów Chrześcijańskich - ARKA 2019
Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce zaprasza na Festiwal Filmowy ARKA 2019. Będzie to czwarta edycja popularnego festiwalu filmów chrześcijańskich. W Dobrym Miejscu odbędzie się warszawska edycja wydarzenia.
Przewodniczący Episkopatu na inauguracji Sejmu RP IX kadencji
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, bierze udział w inauguracji Sejmu RP IX kadencji.
Abp Ryś: Z przegranej zaborców wyrosła Niepodległa Polska - Łódzkie obchody Święta Niepodległości
– Dla pokolenia Polaków, którzy żyli przed pierwsza wojną światową rzeczą niemożliwą byłoby, aby powstała Niepodległa Polska. Pewnie nie wielu, a może nawet nikt, nie wyobrażał sobie, że dojdzie do wojny, w której przegranymi okażą się wszyscy nasi zaborcy, a z tej ich przegranej wyrośnie Niepodległa Polska – a stało się!
Kapłani modlą się i proszą o modlitwę
Na Jasnej Górze trwa Zgromadzenie Krajowe i 34. Pielgrzymka Unii Apostolskiej Kleru z udziałem ok. 50. kapłanów różnych diecezji. Temat tegorocznego spotkania brzmi: „Eucharystia największym darem dla Kościoła” i nawiązuje do hasła kolejnego roku duszpasterskiego.
Modlitwa za Ojczyznę w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości
„Miłość do Ojczyzny winna być przekazywana młodemu pokoleniu w polskich domach, ale i polskiej szkole. To nasze narodowe dziedzictwo jest nie tylko polskie, ale jest też chrześcijańskie - jest więc równocześnie zakorzenione w tym, co Polskę stanowi, ale także w Objawieniu Bożym, w Kościele, w tysiącleciu chrześcijaństwa polskiego” – mówił Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...