logo
Piątek, 30 września 2022 r.
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery, Hieronima, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Pielgrzymka młodzieży do Lubajn
W XIII Powiatowej Pielgrzymce młodzieży ze szkół ponadpodstawowych wzięło udział blisko 1000 młodych osób. 
Dziękowali za dar drugiego życia i prosili o niebo dla dawców
Za dar drugiego życia dziękowali na Jasnej Górze przedstawiciele Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religii - Koła w Zabrzu i Warszawie. Modlili się też o niebo dla dawców, za ich rodziny oraz za lekarzy i o pomyślne przeszczepy dla oczekujących.
Biskupi na XXII Dzień Papieski: Fundamentem moralności chrześcijańskiej jest naśladowanie Chrystusa
Przeżywając XXII Dzień Papieski chcemy wrócić do orędzia, które św. Jan Paweł II zawarł w Veritatis splendor. Celem encykliki jest przypomnienie fundamentów moralności chrześcijańskiej. 
Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek: Otwartość i solidarność względem cudzoziemca są dla chrześcijanina moralną powinnością
Otwartość i solidarność względem cudzoziemca nie są dla chrześcijanina wyłącznie odruchem humanitarnym, lecz nade wszystko praktykowaniem religijnych nakazów, stają się moralną powinnością – czytamy w Komunikacie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek z okazji 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. 
IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych
W dniach 22-25 września, w Licheniu, spotkają się młode osoby konsekrowane z całej Polski. W tegorocznym Kongresie będzie uczestniczyć ponad 600 osób z ponad 80 Zgromadzeń i prawie 20 instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego.
Sympozjum - Migracje zewnętrzne wyzwaniem dla Kościoła w Polsce
Stanowisko Kościoła w sprawie migrantów, oferowana im pomoc państwa, organizacji pozarządowych i kościelnych, a także wyzwania na przyszłość i problem populizmu medialno-politycznego wobec przybyszów – to tematy omówione z różnych perspektyw przez uczestników sympozjum “Migracje zewnętrzne wyzwaniem dla Kościoła w Polsce”, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Pastoralistów w Warszawie.
W 125. rocznicę śmierci świętej Teresy z Lisieux
Poczucie oddalenia od Boga, lęk, depresja – to nie są rzeczy, które kojarzyłyby się ze świętym i doktorem Kościoła. Karmelitańska mniszka Teresa z Lisieux przeszła przez to wszystko – i pozostała wierna Bogu. 30 września przypada 125. rocznica jej śmierci. 
Konferencja metodyczna „Klisze pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja a wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości
„Klisze pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja a wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości to tytuł konferencji metodycznej, na którą zapraszamy wychowawców i nauczycieli szkół ponadpodstawowych (szczególnie języka polskiego, historii, historii i teraźniejszości, wiedzy o społeczeństwie, filozofii, etyki, sztuki, religii) oraz zainteresowanych nauczycieli szkół podstawowych.
Program kanonizacji Artemidesa Zattiego - salezjanina koadiutora
Podano oficjalny program wydarzeń organizowanych przez Zgromadzenie Salezjańskie z okazji kanonizacji salezjanina koadiutora – Artemidesa Zattiego.
Relikwie św. Karola de Foucauld w szpitalu dziecięcym
Kapelania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zyskała relikwie św. Karola de Foucauld. Ich wprowadzenie do kaplicy miało miejsce 15 września br., w rocznicę urodzin Małego Brata Jezusa.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...