logo
Czwartek, 04 czerwca 2020 r.
imieniny:
Christy, Helgi, Karola, Franciszka – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Papież do konsekrowanych dziewic: nie gaście proroctwa waszego powołania!
Do bycia kobietami miłosierdzia i ekspertkami od człowieczeństwa, które wierzą w rewolucyjną moc delikatności i czułości Papież Franciszek zachęca konsekrowane dziewice. Pisze do nich o tym w specjalnym liście z okazji 50. rocznicy odnowienia rytu ich konsekracji, co doprowadziło w Kościele do ponownego rozkwitu „ordo virginum”, czyli „stanu dziewic”. 
Kraków. Święcenia kapłańskie w Bazylice św. Franciszka
30 maja 2020 r., w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w Bazylice św. Franciszka w Krakowie trzej franciszkanie o. Arkadiusz Góra, o. Dawid Nowak i o. Mateusz Gliwa przyjęli święcenia prezbiteratu. Sakramentu udzielił im honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Neoprezbiterzy z Częstochowy i Sosnowca służą Bogu
Maj i czerwiec to miesiące święceń prezbiteriatu. Z całej Polski na Jasną Górę przyjeżdżają neoprezbiterzy, by tutaj sprawować swoją Mszę prymicyjną i zawierzyć swoją kapłańską posługę Matce Bożej.
Bp Suchodolski: Panie, Ty wiesz, że kocham Twój Kościół
Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że kocham Twój Kościół – mówił nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski w dniu swoich święceń biskupich. Przyjął je z rąk bp. Kazimierza Gurdy 1 czerwca 2020 roku w katedrze siedleckiej. Współkonsekratorami byli abp Salvatore Pennacchio i bp Henryk Tomasik.
Kościół, który nigdy nie przestaje być Matką
W tym tygodniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Msze św. prymicyjne sprawować będą neoprezbiterzy Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziś Eucharystię odprawili ks. Bartłomiej Małek i ks. Szymon Kapłon.  
Akcja Niezapominajka. Pamiętajmy o dzieciach w potrzebie apeluje Fundacja Świętego Mikołaja
Dzień Dziecka jest okazją, aby przypomnieć, że w Polsce wciąż są dzieci, które potrzebują stałego wsparcia, by móc rozwijać swoje talenty i mieć szansę na lepszą przyszłość. Fundacja Świętego Mikołaja, która od ponad 20 lat nieprzerwanie pomaga dzieciom w potrzebie, rusza więc z akcją „Niezapominajka”.
Oblat, który przyjął sakrę biskupią w dobie COVID-19
Założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, o. Charlie Inzon OMI został konsekrowany na szóstego biskupa wikariatu apostolskiego w prowincji Jolo na Filipinach. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystości transmitowane były przez media społecznościowe. 
Jaskółka u Matki
Wielkie wzruszenie towarzyszyło wejściu 365. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pierwsza w tym roku piesza pielgrzymka, nazywana ‘jaskółką’ pielgrzymowania, mimo trudności na trasie pielgrzymowania, dotarła do Matki Bożej w sobotę, 30 maja.
Biskupi w uroczystość Zesłania Ducha Świętego: Duch Święty przemienia serca
O tym, że Duch Święty daje nowe życie i przemienia serca mówili biskupi w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja. Podkreślali potrzebę jedności w różnorodności oraz to, jak ważne jest wpatrywanie się w Maryję, która zawsze wskazuje na Jezusa.
“Jesteście posłani do świata”. Archidiecezja Warszawska ma 20 nowych księży
Dwudziestu nowych księży w 2020 roku. Jest za co dziękować Bogu! – powiedział z radością kard Kazimierz Nycz, który w sobotę 30 maja wyświęcił nowych kaplanów dla Archidiecezji Warszawskiej. Ze względu na epidemię i wcześniejsze obostrzenia sanitarne Msza święceń była po raz pierwszy sprawowana w Świątyni Opatrzności Bożej.  
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...