logo
Sobota, 27 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Sergiusza, Teofila, Zyty, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
 
Witamy w Serwisie Katolik.pl



W czasach, kiedy księgarnie katolickie "pękają w szwach" od nowości książkowych, a nowe kościoły powstają jeden przy drugim, wciąż zastanawia płytka wiara i brak wiedzy religijnej Polaków. Wykształceni i mądrzy ludzie nie potrafią wymienić Dziesięciu Bożych Przykazań, głównych prawd wiary czy też prawidłowo odmówić Wyznania Wiary.

Kiedyś ktoś trafnie zauważył, że w Polsce prawie nie ma ateistów, są tylko ludzie religijnie zaniedbani, bo ateista wie dlaczego nie wierzy w Boga, zna zasady wiary, tylko że ich nie uznaje. Człowiek religijnie zaniedbany mówi: "Nie wierzę" ale często tak na prawdę nawet nie potrafi powiedzieć "w co" czy też "w Kogo" nie wierzy, gdyż posiada niewielką wiedzę na ten temat.

Religia, zwłaszcza katolicka, wciąż budzi wiele kontrowersji i polemik, co widać zwłaszcza po ożywionych internetowych listach dyskusyjnych. Ludzie wciąż szukają prawdy, świętości... Nie każdy ma jednak odwagę przyznać się do tego, wielu poprzez agresję skierowaną ku wszystkiemu, co katolickie chce zamanifestować, że ich nie interesuje Jezus, Kościół i w ogóle całe "opium dla ludu", jak nazywano już nie jeden raz religię. W głębi duszy jednak wciąż odczuwają potrzebę szukania Boga, bo inaczej po cóż w ogóle zaglądaliby na te strony?

Internetowy Serwis 'Katolik' ma zamiar wyjść naprzeciw tym wszystkim, którzy poszukują Boga, ale często nie potrafią znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, co staje się dla nich przeszkodą w przyjęciu wiary. Na naszych stronach będziemy starali się odpowiadać na najczęściej zadawane nam pytania dotyczące wiary katolickiej. Stworzone działy mają ułatwić poruszanie się po serwisie i odnajdywanie interesujących tematów.

Nasz serwis oficjalnie rozpoczął swą działalność 8 grudnia 2000 r. W tym też dniu rozpoczęły się obchody jubileuszu 100-lecia działalności Zgromadzenia Zakonnego Salwatorianów w Polsce.

Jako Salwatorianie, twórcy tego serwisu, chcieliśmy by był on swoistym jubileuszowym darem od nas dla całej społeczności internetowej. Mamy nadzieję, że ta działalność wsparta Waszą modlitwą i konkretnym zaangażowaniem, wydaje dobry i pożyteczny owoc.

Zachęcamy więc wszystkich, którzy czują się na siłach: księży, siostry i braci zakonnych oraz świeckich do włączenia się w redagowanie serwisu. Zwłaszcza w odpowiadanie na pojawiające się na Forum Pomocy pytania. Składa się on wyłącznie z wolontariuszy. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje do rozbudowy serwisu. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt.
 
Internetowy Serwis 'Katolik.pl'
Salwatorianie
ul. Siostry Faustyny 17
30-608 Kraków

Dyrektor:
br. Leszek Szura SDS
e-mail: katolik(małpka)katolik.pl 
 
albo

Redakcja:
Anna Teler
  redakcja(małpka)katolik.pl
(12) 445-33-77


***
 
 
Będziemy Wam wdzięczni za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rozwój i utrzymanie serwisu 'Katolik.pl'.

Więcej na temat ofiar składanych na rzecz naszego serwisu można przeczytać tutaj ->>>

Bóg Zapłać! 



Patron Dnia



Św. Zyta
 
dziewica, patronka służących

Św. Zyta urodziła się w biednej, ale bardzo pobożnej rodzinie chrześcijańskiej. Jej starsza siostra była cysterką, a jej wuj był pustelnikiem, którego miejscowi ludzie uważali za świętego. Św. Zyta odznaczała się dużym posłuszeństwem; każde polecenie matki traktowała jak wypełnianie woli Bożej. Mając dwanaście lat została służącą u zamożnego tkacza w Lukce, trzydzieści kilometrów od jej rodzinnej wioski Monte Sagrati. W tej rodzinie miała pozostać przez czterdzieści osiem lat. Codziennie znajdowała czas na wysłuchanie Mszy św. i odmawianie modlitw; swoje domowe obowiązki wypełniała tak skrupulatnie, iż inne służące miały jej to za złe. Z początku jej pracodawcy mieli jej za złe zbyt hojne rozdawanie chleba biednym; z czasem jednak jej dobroć i cierpliwość przekonały ich zupełnie; święta stała się zaufanym przyjacielem rodziny. Dano jej wolną rękę jeśli idzie o rozkład pracy w domu; święta podjęła się jeszcze odwiedzin u chorych i więźniów. Szybko rozeszła się w Lucke wieść o jej dobrych czynach i nadprzyrodzonych wizjach, które miała. Odwiedzali ją nawet ludzie na wysokich stanowiskach. Po śmierci w roku 1278 ogłoszono ją świętą.

jutro: św. Piotra Chanel

wczoraj
dziś
jutro