logo
Sobota, 14 września 2024 r.
imieniny:
Bernarda, Mony, Roksany, Katarzyny, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Rzecznik KEP: Niech nasza komunikacja przyczynia się do budowania wzajemnego porozumienia
Niech nasza komunikacja w mediach będzie jednoznaczna, oparta na wartościach, przeniknięta łagodnością i wyrozumiałością, aby w ten sposób przyczyniać się do budowania wzajemnego porozumienia – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce obchodzony jest w trzecią niedzielę września. W tym roku przypada on 17 września.
Kard. Nycz na cmentarzu w Palmirach: przypominamy te momenty, aby takie tragedie się nie powtórzyły
W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek 14 września, odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne na Cmentarzu–Mauzoleum w Palmirach, upamiętniające 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz ofiary niemieckich egzekucji w Puszczy Kampinoskiej. Mszy świętej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz z asystą Kapituły Kampinosko-Bielańskiej.
Krzyż szczególnie czczony na Jasnej Górze
Dziś święto Podwyższenia Krzyża Św. - Od początku istnienia Zakonu Paulinów Krzyż Św. jest wpisany w jego duchowość. - przypomniał o. Michał Bortnik, rzecznik prasowy Jasnej Góry. Umiłowanie Krzyża Św. obok kultu Matki Bożej widoczne jest szczególnie w częstochowskim sanktuarium, a także w każdym paulińskim klasztorze na świecie.
Rekolekcje kapłańskie 2023 z ks. Tomášem Halikiem w katedrze łódzkiej już dziś!
Już po raz siódmy - w dniach od 11-13 września br. o godz. 20:00 w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki - odbędą się trzy wieczory ze Słowem Bożym – Rekolekcje Kapłańskie 2023, które poprowadzi ks. prof. Tomáš Halik z Pragi – wybitny teolog (dr hab.), filozof (dr) i socjolog (prof. dr hab.), autor wyśmienitych książek.
Dziękujemy za Maryję i za Pszów
Piesze i rowerowe pielgrzymki zmierzały w niedzielny poranek 10 września w stronę Pszowa na urodziny Matki Bożej. Ich uczestnicy świętowali urodziny Maryi i 300-lecie obecności w Pszowie niezwykłego obrazu Pani Uśmiechniętej.
Uczniowie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej rozpoczęli rok szkolny
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego na Jasnej Górze zainaugurowali uczniowie i nauczyciele Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Częstochowy. Placówka kontynuuje dziedzictwo kulturalne sanktuarium. Naukę rozpoczęło 230 uczniów.
Abp Marek Jędraszewski podczas modlitwy ekumenicznej: Jeden jest Bóg i Ojciec nasz
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas modlitwy ekumenicznej z okazji obchodów 655-lecia utworzenia arcybiskupstwa apostolskiego Kościoła ormiańskiego w katedrze na Wawelu, mówił o doświadczeniu „jagiellońskiej polskości” oraz o historii, która łączy Ormian i Polaków.
Na obradach Rady Biskupów diecezjalnych o beatyfikacji Rodziny Ulmów
- Choć to wielkie wyzwanie, przede wszystkim logistyczne, jesteśmy gotowi na uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września w Markowej - powiedział abp Adam Szal. 
Bp Jan Zając w Ludźmierzu: Aby pocieszyć nie wystarczą słowa, potrzebna jest obecność
– Wniebowzięta Maryja jako „matka pocieszenia” przychodzi do nas i jest z tym, kto jest sam, bo wie, że aby pocieszyć nie wystarczą słowa, potrzebna jest obecność, jak zawsze obecna jest matka – mówił bp Jan Zając.
Kard. Ryś we Wniebowzięcie NMP: dobro wspólne dzieje się dopiero wtedy, kiedy dociera do tych, którzy są najsłabsi, najmniejsi i najubożsi!
- Pan Bóg nie jest rewolucjonistą socjalnym! Pan Bóg wybiera najmniejszych, bo dopiero wtedy, kiedy wybieramy najmniejszych jest możliwe dobro wspólne. Tyle mówimy o tym ważnym pojęciu – mówił Grzegorz kardynał Ryś, który sprawował Eucharystię w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny...
 
1  
2  
3  
4  
5  
...