logo
Środa, 23 września 2020 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Warszawa: Salwatorianin wśród 33 kapelanów rezerwy
Dnia 23 czerwca br. w katedrze polowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia patentów oficerskich księżom mianowanym na pierwszy stopień oficerski. Kapelani pozostaną w rezerwie na czas „W”.
Pielgrzymka Łowicka na Jasną Górę rozwiązana
Po raz pierwszy w kilkusetletniej historii łowicka piesza pielgrzymka nie dojdzie na Jasną Górę. Po wczorajszym (25.05) zatrzymaniu pątników, wielu z nich postanowiło wrócić do domów, ale część chciała kontynuować pielgrzymkę. Dzisiaj policja ostatecznie zabroniła dalszego marszu.
Ojciec Pio z Pietrelciny
25 maja 1887 r. urodził się jeden z najsłynniejszych mistyków i stygmatyków naszych czasów. Wywarł ogromny wpływ na cały współczesny Kościół. Kim był Ojciec Pio?
Drużyna Pierścienia a Krzyż Chrystusa - #Ewangelia we Władcy Pierścieni
Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu Ewangelia we Władcy Pierścieni.
Misjonarze Kombonianie: Brazylia zdewastowana przez Koronawirusa
W Brazylii jest największy numer ludzi chorych na Covid-19 w całej Ameryce Łacińskiej i w dodatku panuje instytucjonalny chaos. Kilka dni temu, minister sprawiedliwości, były sędzia Sergio Moro – symbol słynnego śledztwa „Lava jato” (brazylijskie „czyste ręce”), który doprowadził do aresztowania byłego prezydenta Luli – podał się do dymisji...
Maryjny maj - Matka Boża Saletyńska
Cykl prezentacji polskiego malarstwa ludowego rozpoczynamy od wizerunku Matki Bożej Saletyńskiej. W sobotę 19 IX 1846 r. w miejscowości La Salette we francuskich Alpach Matka Boża ukazała się dwojgu wiejskim pastuszkom: Maksyminowi Giraud i Melanii Calvat.
Abp Skworc: miejscem testowania naszego patriotyzmu jest dziś szpital
O właściwym znaczeniu wspólnoty narodowej, wpływie pandemii na życie publiczne i religijne oraz nowym miejscu testowania patriotyzmu mówił metropolita katowicki w homilii podczas Mszy za Ojczyznę w katedrze Chrystusa Króla.
26 kwietnia - XIV Niedziela Modlitw za Kierowców
Ostatnia niedziela kwietnia obchodzona jest w Kościele katolickim w Polsce jako Niedziela Modlitw za Kierowców. W tym czasie zbierane są fundusze na zakup środków transportu dla misjonarzy. Będzie to również dzień szczególnej wdzięczności wobec kierowców wykonujących pracę podczas epidemii. Hasłem tegorocznej Niedzieli Modlitw za Kierowców są słowa: „Z miłością na wszystkich drogach”.
Rzecznik Episkopatu: w niedzielę Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania epidemii
W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego, zapraszam do szczególnej modlitwy w tym dniu, o godz. 15.00, Koronką w intencji ustania epidemii. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania z hasztagiem #Miłosierdzie – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Bądźcie wrażliwi na sprawy sacrum
List arcybiskupa katowickiego do osób pełniących funkcję kościelnego.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...