logo
Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Jakuba, Sławy, Wincentego – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
 Wieczorny Apel z suplikacjami czyli błaganiem
Do złożenia konkretnego daru duchowego z naszej modlitwy, zwłaszcza podczas Apelu Jasnogórskiego, wzywa przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra. Na Jasnej Górze od dziś, podczas wieczornej modlitwy Polaków, śpiewane będą też Suplikacje z błaganiem o oddalenie epidemii koronawirusa. Paulini przypominają, że wołania przebłagalne zanoszone były zawsze w chwilach zagrożeń przed Obliczem Bogarodzicy, i zachęcają do pokładania nadziei w Bogu.
28 lutego: Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego
Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego: „Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy.
Wieczór Chwały ze św. Janem Bosko
W kościele pw. św. Wawrzyńca w Gutkowie wspólnota Słowo Życia przygotowała wieczór chwały ze św. Janem Bosko. Współczesne nam czasy skłaniają do wiary w skuteczność i moc środków ludzkich. Jako chrześcijanie jesteśmy powołani, by dawać świadectwo wiary w moc Boga. W jaki sposób?
Orkiestra z Mszany Dolnej i Piekiełka kolęduje na Jasnej Górze
Po raz 24. na Jasnej Górze kolędowała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej i Piekiełka pod dyrekcją Piotra Rataja. Do jasnogórskiego sanktuarium w niedzielę, 26 stycznia, wraz z muzykami tradycyjnie przybyły rodziny i bliscy. 
List Apostolski Aperuit Illis ustanawiający Niedzielę Słowa Bożego
Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma (Łk 24, 45). To jeden z ostatnich gestów, jakie uczynił Zmartwychwstały Pan, zanim wstąpił do nieba. Objawia się Uczniom, gdy są zgromadzeni, łamie z nimi chleb i otwiera ich umysły, aby pojęli Pismo Święte.
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy z koncertem
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy (PNChM) to projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do śpiewającej młodzieży między 18. a 26. rokiem życia: do uczniów i studentów wydziałów wokalnych szkół i akademii muzycznych oraz do najlepszych śpiewaków polskich chórów. Jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prowadzony przez Narodowe Forum Muzyki.
Bp Pindel: szkaplerz zobowiązuje, nie zwalnia z wysiłku, uczy zaangażowania
„Szkaplerz to znak podporządkowania życiu Matki Bożej” – przypomniał 16 lipca w Oświęcimiu bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy oświęcimskiego klasztoru sióstr karmelitanek bosych. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej sprawował liturgię z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Podczas odpustowej uroczystości kilkunastu wiernych przyjęło po raz pierwszy szkaplerz. 
Pielgrzymowanie Szlakiem ks. Sopoćki w intencji Mieszkańców Miasta Miłosierdzia
15 lipca, w kościele św. Wojciecha, miało miejsce czwarte tegoroczne spotkanie na Białostockim Szlaku Pielgrzymkowo-Turystycznym „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki”. Tym razem Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej, na prośbę Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego „Michael”, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Przyjaciół Oblubieńca i wspólnoty Gloriosa Trinità zaprosiła wspólnoty archidiecezji i mieszkańców Białegostoku do udziału we Mszy Świętej i pielgrzymowania.
Na Wawelu odprawiono Mszę św. w intencji rodziców dzieci utraconych
W 620. rocznicę śmierci Elżbiety Bonitacji, jedynej córki królowej Jadwigi i króla Władysława Jagiełły, w katedrze na Wawelu została odprawiona Msza w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Inicjatorkami nabożeństwa były siostry jadwiżanki wawelskie wraz z Sodalicją Świętej Jadwigi Królowej. 
Wielka Rodzina Radia Maryja na Jasnej Górze
28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja trwa na Jasnej Górze w niedzielę, 14 lipca. Na placu jasnogórskim modli się ok. 100 tys. słuchaczy toruńskiej rozgłośni, a także widzów Telewizji Trwam z kraju i zagranicy oraz sympatyków dzieł powstałych wokół Radia Maryja.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...