logo
Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Jakuba, Sławy, Wincentego – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Bp Pindel do oazowiczów: jesteście zaproszeni do chodzenia za Jezusem - na dobre i na złe
„Co to znaczy uwierzyć w Jezusa? Co to znaczy chodzić za Nim, chodzić na dobre i na złe? – pytał bp Roman Pindel podczas Mszy św. z udziałem młodzieży i rodzin z Domowego Kościoła uczestniczących w I turnusie wakacyjnych rekolekcji oazowych różnych stopni. Wszyscy spotkali się 11 lipca w kościele NSPJ w Bielsku-Białej na Dniu Wspólnoty. 
Radość płynąca z Bożego Ducha zbliża do Chrystusa. Msza św. w dziesiątą rocznicę święceń kapłańskich
- Dziękujcie dziś Bogu za tę radość waszego kapłańskiego trudu, która jest jednocześnie radością Kościoła. Radością Bożych Dzieci, tych starszych i najmniejszych, którym głosiliście Boże Słowo i którzy przyjmowali to Boże Słowo swoją wiarą - mówił metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski podczas Mszy ś
Bp Jacek Kiciński: Osoby konsekrowane – znakiem wieczności
Osoby konsekrowane wskazują swoim życiem na obietnicę wieczności, do której wszyscy zdążamy – pisze bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w liście na przypadający 2 lutego Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
Św. Mikołaj był na Jasnej Górze
We wspomnienie św. Mikołaja, biskupa z Miry, uczniowie Gimnazjum i Liceum Katolickiego im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie zorganizowali spotkanie mikołajkowe w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. 
Rafał Blechacz zagrał na Jasnej Górze
Często zapewnia, że muzyka jest dla niego jak modlitwa. Jasną Górę odwiedza zawsze przed ważnymi wydarzeniami w swoim życiu. Był tu przed maturą, przed pierwszymi poważnymi konkursami czy koncertami i po Konkursie Chopinowskim w 2005 r., w którym zwyciężył. Wczoraj Rafał Blechacz zagrał utwory Fryderyka Chopina i Ignacego J. Paderewskiego w jasnogórskiej bazylice. 
Ekumeniczna Pielgrzymka do Ziemi Świętej - dzień trzeci
Kolejny – trzeci – dzień wspólnego pielgrzymowania po Ziemi Zbawiciela pielgrzymi z Łodzi rozpoczęli od wizyty na Górze Błogosławieństw, gdzie każdy z uczestników po zapoznaniu się z rysem historycznym tego miejsca, miał blisko godzinę czasu na indywidualną lekturę Pisma Świętego – Kazania na Górze lub Kazania na równinie.
Obraz Matki Bożej w wągrowieckim klasztorze
Dokładnie przed 40.laty, w sobotę 9 grudnia 1978 r., w ramach peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po polskich parafiach, przyjęliśmy z wielką, nieukrywaną ufnością Jej wizerunek w naszej świątyni.
25 lat Katolickiej Agencji Informacyjnej
Kościół przeżywał w swojej historii ogromne kryzysy i z nich wychodził zwycięsko dlatego, że nie jest tylko instytucją ludzką – mówił abp Henryk Hoser SAC 4 grudnia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. O satysfakcjach,  obawach i nadziejach Kościoła w Polsce rozmawiali uczestnicy debaty zorganizowanej z okazji 25-lecia Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Przewodniczący Episkopatu: w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane
Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym 30 listopada. W tym dniu mija rok od złożenia projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”.  
Bal Wolontariusza w Amerykańskiej Częstochowie
Każdego roku ojcowie i bracia paulini pragną wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim wolontariuszom Amerykańskiej Częstochowy. Z tej okazji organizowany jest doroczny Bal Wolontarius
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...