logo
Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Jakuba, Sławy, Wincentego – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan
O niebezpiecznym współczesnym rozumieniu pojęcia tolerancja, dyskryminacji chrześcijan w Europie i koniecznej na to odpowiedzi mówił abp Marek Jędraszewski podczas IV Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan w Krakowie.
Przewodniczący Episkopatu: w świętowaniu odzyskania niepodległości brakuje refleksji nad przyczynami upadku
Obchodząc stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, powinniśmy myśleć też o przyszłości i podjąć głębszą refleksję nad przyczynami upadku Rzeczypospolitej – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski wziął udział 29 listopada w dyskusji nt. „Uwarunkowań wolności” podczas sesji zorganizowanej przez Polską Akademię Nauk.
Posłanie Młodych do Panamy - spotkanie na Jasnej Górze
W najbliższą sobotę, 1 grudnia młodzi udający się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży spotkają się na Jasnej Górze, gdzie przeżyją uroczyste posłanie. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. 
40 lat Domu Samotnej Matki w Krakowie
- Kardynałowi Wojtyle i tym wszystkim, którzy włączyli się w wielkie dzieło tworzenia Domu Samotnej Matki chodziło o miłość. Najpierw tę międzyludzką – matek do własnych dzieci, ale także w tym pełniejszym wymiarze – chodziło o miłość Boga do każdego człowieka - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z okazji 40-lecia Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie.
Kolejna edycja akcji Ciacho za ciacho
Rusza kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”. Jest to kiermasz ciast i książek, który odbywa się dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Jest on organizowany przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”. Najbliższa akcja odbędzie się 16 grudnia w krużgankach klasztoru oo. dominikanów.
Bp Miziński: Posługa Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie to wyraz solidarności
„Jest to wyraz solidarności Kościoła w Polsce z Kościołem katolickim za granicą wschodnią. Tam są w dużej mierze nasi Rodacy, którzy pozostali po drugiej stronie granicy wschodniej, w tym Kościele odradzającym się wciąż i przeżywającym wiele trudności” – powiedział bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski...
Ekumeniczne nabożeństwo w 85. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie
W intencji około 10 mln ofiar „Hołodomoru” - Wielkiego Głodu na Ukrainie w 85. rocznicę tej tragedii modlono się podczas ekumenicznego nabożeństwa 25 listopada w Warszawie. W liturgii Słowa, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz uczestniczyli przedstawiciele Kościołów, politycy i korpus dyplomatyczny.
Koncert „Szukam was” zachwycił wadowicką publiczność!
W sobotnie popołudnie, licznie zgromadzona w wadowickiej bazylice publiczność wysłuchała wyjątkowego koncertu pt. „Szukam was” w wykonaniu Magdy Steczkowskiej i Marcina Jajkiewicza.
Dobiega końca konserwacja ubrań, w których zginął bł. ks. Jerzy Popiełuszko
Dobiega końca konserwacja szczególnych pamiątek po bł. ks. Jerzym Popiełuszce: sutanny ks. Jerzego, koszuli, spodni oraz butów, w których zginął. Wkrótce ekspozycja Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie zostanie też wzbogacona o archiwalne nagrania.  
Szczęść Boże dla Górników
28. Pielgrzymka Górników zgromadziła na Jasnej Górze w niedzielę, 25 listopada ok. 5 tys. osób i kilkadziesiąt pocztów sztandarowych. Górnicy przybywają na Jasną Górę tradycyjnie przed Barbórką, czyli świętem górniczym, które przypada 4 grudnia.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...