logo
Piątek, 15 listopada 2019 r.
imieniny:
Amielii, Idalii, Leopolda, Alberta – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Słowo abpa W. Skworca na III Światowy Dzień Ubogich
Do jeszcze większego zaangażowania na rzecz ubogich i potrzebujących zachęcił abp Wiktor Skworc w komunikacie na III Światowy Dzień Ubogich. Zaapelował też o wpisanie konkretnych działań charytatywnych do programu formacji grup parafialnych.
Bazylika św. Jana na Lateranie - Matka wszystkich kościołów
9 listopada Kościół świętuje rocznicę poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie, katedry biskupa Rzymu i tym samym Matki wszystkich kościołów, zachęcamy do lektury fragmentu Relacji Trzech Towarzyszy, mówiącego o śnie papieża Innocentego III
Bezdomni są wśród nas
14. Pielgrzymka Bezdomnych, organizowana przez Caritas Polska, odbyła się w sobotę, 9 listopada na Jasnej Górze. Do sanktuarium przybyło ok. 650 osób - bezdomni, a także wolontariusze i kapłani z Caritas Polska i oddziałów diecezjalnych Caritas oraz innych organizacji pozarządowych pomagających osobom bezdomnym. Caritas przygotowała dla pielgrzymów ciepły posiłek, a także prowiant na drogę powrotną.
Jubileusz 250-lecia pobytu Sióstr Miłosierdzia w Białymstoku
Do wierności charyzmatowi, a jednocześnie do nieustannego odczytywania go na nowo, tak aby pozostawał on zawsze aktualny i adekwatny do wyzwań świata zachęcał abp Tadeusz Wojda siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia świętujące w białostockiej archikatedrze jubileusz 250-lecia ich obecności i posługi w Białymstoku.
Koncert inaugurujący łódzkie obchody III Światowego Dnia Ubogich
Dziś przed południem w łódzkiej Filharmonii im. A. Rubinsteina odbyła się próba generalna koncertu światowej sławy artystów Ingolfa Wundera i Vladimira Ashkenazego, na którą zostały zaproszone osoby ubogie i samotne, potrzebujące wsparcia i troski, pozostające pod opieką różnych instytucji, ośrodków, stowarzyszeń i fundacji regionu łódzkiego.
Abp W. Skworc w Radiu eM: Bądźmy zjednoczeni w modlitwie za Ojczyznę
W Dzień Niepodległości trzeba sobie uświadomić, jaką wartością jest Ojczyzna, ojcowizna i mój dom - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.
U Źródła. Świeccy w życiu Kościoła
W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w piątek wieczorem rozpoczęły się rekolekcje "U Źródła. Świeccy w życiu Kościoła". Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Ignacy Dec, przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich.
Bp Miziński: Również dzisiaj nasi bracia i siostry są prześladowani za wiarę
Te dni solidarności także mają na celu – oprócz pomocy niesionej konkretnym Kościołom – nam przybliżać tę prawdę o Kościele Jezusa Chrystusa i wiernych naszych braciach i siostrach, którzy doznają dzisiaj prześladowania, cierpienia czy też marginalizacji w swoim życiu za to, że są uczniami Chrystusa – powiedział bp Artur G. Miziński
Relikwie 34 świętych „od niepodległości” od niedzieli w kościele na Natolinie
W najbliższą niedzielę 10 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.30 kard. Kazimierz Nycz wprowadzi do kościoła Ofiarowania Pańskiego na Natolinie relikwie 34 świętych i błogosławionych, którzy mieli wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Archidiecezja rozpoczęła Nowennę do Matki Miłosierdzia
„Matka Miłosierdzia staje dzisiaj na naszej drodze i przypomina, że Jezusa trzeba przyjmować z wiarą i czystym sercem. Swoją postawą daje nam przykład jak należy to czynić” - mówił Abp Tadeusz Wojda w białostockiej bazylice archikatedralnej podczas rozpoczęcia dziewięciodniowego przygotowania archidiecezji do uroczystości patronalnej.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...