logo
Czwartek, 04 czerwca 2020 r.
imieniny:
Christy, Helgi, Karola, Franciszka – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Nocne kołatanie modlitwa -  przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego
Apelem Jasnogórskim, w czwartek 28 maja, rozpoczęła się nowa inicjatywa modlitewna: „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.
Z Warszawy do Kamerunu. Ks. Michał Chutkowski posłany na misje
Kiedy tylko zostaną otwarte granice, ks. Michał Chutkowski z Archidiecezji Warszawskiej, poleci pierwszy raz w życiu do Afryki, do Kamerunu na misje.   
Przełożony z monastycznej wspólnoty musi ją opuścić. Dekret w tej sprawie zatwierdził sam papież
W 55 lat po powstaniu monastycznej Wspólnoty Bose w Piemoncie w północnych Włoszech jej założyciel i wieloletni przełożony o. Enzo Bianchi musi ją opuścić. Odpowiedni dekret w tej sprawie podpisał 13 maja sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin za specjalną aprobatą Franciszka.
Łowicka Piesza Pielgrzymka nadal w drodze na Jasną Górę
Pielgrzymka wyruszyła z Łowicza na Jasną Górę w poniedziałek, 25 maja. Jeszcze tego samego dnia została zatrzymana przez policję o okolicach Słupi (powiat skierniewicki)...
Maryjny maj: Matka Boża Kodeńska
Omawiamy dziś obraz patronki Podlasia – Matki Bożej z sanktuarium w Kodniu. Napis na dole obrazu (oryg. pisownia) głosi: „MATKA BOŻA KODYŃSKA Na Jas. Gurze w Częstochowie”. Powstaje pytanie, skąd patronka Podlasia znalazła się na Jasnej Górze? Odpowiedź przynosi nam nasza XIX wieczna historia.
13 misjonarek i misjonarzy otrzymało Krzyże misyjne
Za chwilę zostaną Wam przekazane krzyże, które będą Wam towarzyszyć w misji, do której dobrze się przygotowaliście. Wraz ze Słowem Bożym, Krzyż będzie „lampą dla waszych stóp” – mówił abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce...
Ks. Łukasz Piórkowski w Łagiewnikach o miłości wiernej
W piątek porannej Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przewodniczył ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.  
90. rocznica wydania „Rycerza Niepokalanej
W rocznicę wydania założonego przez św. Maksymiliana Marię Kolbe miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”. Jest to najstarszy i najbardziej znany katolicki magazyn w Japonii.
Watykan: niebawem kanonizacja Karola de Foucauld oraz dwojga innych błogosławionych
Ojciec Święty upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do opublikowania 8 dekretów, w tym 3 błogosławionych do kanonizacji. Datę tej uroczystości poznamy po konsystorzu, jaki w tej sprawie zwoła Ojciec Święty.
Przewodniczący Episkopatu zachęca biskupów do odwoływania dyspens od uczestnictwa w Mszach św. z pewnymi wyjątkami
Zachęcam biskupów do odwoływania ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Sugeruję, aby utrzymać dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem – podkreśla w wydanym w środę komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...