logo
Piątek, 01 grudnia 2023 r.
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza, Natalii, Florencji – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Szal: Beatyfikacja Ulmów to okazja do refleksji nt. rodziny
Do uczestnictwa w beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi zachęca metropolita przemyski abp Adam Szal. – Będzie to okazja do refleksji na temat rodziny – mówi.
Msza Święta w rzymskim kościele św. Stanisława biskupa i męczennika w czasie pielgrzymki Metropolii Krakowskiej
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w rzymskim kościele św. Stanisława BM w czasie pielgrzymki Metropolii Krakowskiej z okazji 770-lecia kanonizacji Biskupa ze Szczepanowa.
25-lecie liceum im. Archutowskiego. Kard. Nycz przewodniczył Mszy Świętej
Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył w kościele pokamedulskim uroczystej Mszy Świętej z okazji 25-lecia Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego. "Dydaktyka jest niesłychanie ważna, ale równie ważne jest wychowanie młodego człowieka, a to może odbywać się jedynie dzięki przykładowi życia wychowawców" - mówił.
Przewodniczący Episkopatu Polski spotkał się z biskupami Skandynawii
Biskupi ze Sztokholmu, Kopenhagi, Trondheim i Reykjavíku spotkali się 6 września z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi przybyli do Poznania podczas odbywającego się w Pniewach Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich.
Abp Galbas zaprasza diecezjan do Pszowa
Na uroczystość 300-lecia obecności obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie zaprasza diecezjan arcybiskup katowicki Adrian Galbas. Odpust pszowski ma się odbyć w niedzielę 10 września.
Międzynarodowy Zjazd Domowego Kościoła. Zapowiedź
Już w najbliższą sobotę, 9 września na Jasnej Górze odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Domowego Kościoła. W tym roku Ruch obchodzi jubileusz 50 lat istnienia. Msza św. sprawowana będzie o godz. 14.30 przed Szczytem. Domowy Kościół to świecki ruch w kościele katolickim, który zrzesza małżeństwa sakramentalne. Stanowi gałąź Ruchu Światło-Życie, którego założycielem jest ks. Franciszek Blachnicki. Jego podstawową komórką jest rodzina to właśnie w niej przebiega formacja.
XXX Piesza Zgierska Pielgrzymka na Jasną Górę
Sierpień to miesiąc, w którym nasze drogi przecinają liczne pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę. Pielgrzymi starają się publicznie wyznawać  swą wiarę i dawać chrześcijańskie świadectwo wobec przygodnie spotkanych osób. Zgierscy  pielgrzymi w drogę zabierali ze sobą intencje osób, które pozostały w miejscu zamieszkania i liczyli na wstawienniczą modlitwę w miejscach świętych.
10 września: Beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi
Ponad 32 tysiące osób zgłosiło chęć udziału w Mszy Świętej beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów. Uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem Dzieci odbędzie się 10 września o godz. 10.00 w miejscowości Markowa w archidiecezji przemyskiej. 
Kard. Nycz do katechetów: zachowajmy spokój i róbmy swoje
Kilkuset katechetów uczestniczyło w odprawie katechetycznej, która odbyła się w sobotę 2 września w Świątyni Opatrzności Bożej. "To, co robimy, to nie tylko ludzkie dzieło. Stoi za tym łaska Boga" - mówił w homilii kard. Kazimierz Nycz.
Uczniowie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej rozpoczęli rok szkolny
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego na Jasnej Górze zainaugurowali uczniowie i nauczyciele Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Częstochowy. Placówka kontynuuje dziedzictwo kulturalne sanktuarium. Naukę rozpoczęło 230 uczniów.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...