logo
Piątek, 30 września 2022 r.
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery, Hieronima, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
W niedzielę 25 września br. odbędzie się 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy celebrowany w tym roku pod hasłem “Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Organizatorem krakowskich obchodów jest Wspólnota Hanna.
Papież na Anioł Pański: z przebiegłością Ewangelii, bądźmy kreatywni w czynieniu dobra
W ostatecznym rozrachunku nie będą się liczyć nagromadzone przez nas dobra materialne, tylko miłość, którą przeżywaliśmy w relacjach braterskich. Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu na Anioł Pański zachęcając do używania dóbr tego świata dla budowania przyjaźni, dobrych relacji oraz do krzewienia braterstwa i troski o najsłabszych. 
Święto Młodych - „Projekt Kostka 2022”
Heres/Wyrwani z Niewoli, Tau, Łzy, Cukier, niemaGOtu – to artyści, którzy wystąpili podczas tegorocznego „Projektu Kostka 2022”. Święto Młodych, będące zarazem diecezjalnym świadectwem wiary, odbywało się 16, 17 i 18 września w Złotowie.
Misyjny Synod Dzieci - „Z Ojcem Świętym budzimy do misji”
Jubileusz stulecia papieskości Dzieła Misyjnego Dzieci i otwarty przez Franciszka Synod o synodalności w Kościele stał się okazją do zwołania Misyjnego Synodu Dzieci, który odbył się 17 września br. w kampusie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Trwa 40. Pielgrzymka Ludzi Pracy
Pod hasłem „Księże Jerzy - jesteśmy tu, aby wypełnić Twój testament” na Jasnej Górze trwa 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Biorą w niej udział przede wszystkim związkowcy „Solidarności”. 
Wszyscy jesteśmy Dziećmi Maryi
Katowice. Setki Dzieci Maryi i ich opiekunów zjawiły się na powakacyjnym dniu wspólnoty w katedrze Chrystusa Króla.
Warmińsko-Mazurskie Dożynki w Olsztynku
W Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku odbyły się Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie, podziękowanie za tegoroczne zbiory połączone z prośbą o urodzaj w przyszłych latach.
Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie „Wierzę w Kościół Chrystusowy”
O tajemnicy, misji i naturze Kościoła dyskutowano podczas Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego, które odbyło się 17 września w Poznaniu pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jden z wykładów zaprezentował kard. Angelo Scola, emerytowany arcybiskup Mediolanu.
17 września: Święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu
17 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Odwołuje się ono do wydarzenia z 1224 r. na górze La Verna, podczas którego św. Franciszek z Asyżu otrzymał dar stygmatów, ślady męki Chrystusa. Był to pierwszy historycznie udokumentowany przypadek tego typu mistycznego doświadczenia w historii chrześcijaństwa. 
40. Pielgrzymka Ludzi Morza
Po raz 40. na Jasnej Górze spotkali się reprezentanci różnych zawodów związanych z morzem. To przede wszystkim marynarze i rybacy oraz ich rodziny. Ludzie morza na całym świecie stanowią społeczność liczącą obecnie ok. 1,5 mln marynarzy floty handlowej i 41 mln zatrudnionych w rybołówstwie.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...