logo
Piątek, 10 lipca 2020 r.
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa, Ulryka, Olafa, Rufiny – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
o. Jacques Philippe
Powołanie


o. Jacques Philippe
Wydawca: Salwator
Rok wydania: 2010
ISBN: 14268515
Format: 145x205
Rodzaj okładki: miękka
 

 
Kup tą książkę

 

Mądrość Boga nie jest podobna do ludzkiej mądrości, niekiedy bywa zaskakująca, a czasem może wręcz szokować. Lecz jeżeli w naszym życiu będziemy pokładać ufność w Bożej pedagogice, doświadczymy powoli, że jest ona dla nas źródłem wciąż nowych odkryć, że nas wychowuje i sprawia, że w zadziwiający sposób wzrastamy, że jest ona utkana z czułości i miłosierdzia. Boża pedagogika prowadzi nas do życia w pełni i przynosi owoce, które pozostają na długo.

***

Powołującym jest Wszechmocny Bóg, który jest Miłością. Wzywającym jest wszechmocny i czuły Ojciec, który interesuje się osobiście każdym istnieniem i ma wspaniały plan w stosunku do każdego z nas. Doświadczenie Boga jako Ojca niesie ze sobą bardzo ważny owoc w postaci ufności. Z lektury biblijnych opisów powołań wiemy wszak, że doświadczenie lęku w obliczu misji czy zadania, do którego Bóg wzywa, nie jest obce osobom powołanym.

***

Doświadczony francuski rekolekcjonista pomaga nam odkryć Boga, który jest Bogiem Teraźniejszości, i przypomina nam, że jednym z warunków dostrzeżenia Bożych wezwań jest zakotwiczenie w chwili obecnej. Bóg mówi do nas codziennie. Wzywa nas wówczas, gdy przeżywamy chwile szczęścia, ale również pośród wydarzeń dramatycznych. "Dać się poprowadzić z ufnością przez rozmaite wydarzenia" i "nigdy nie tracić ufności w miłosierdzie Boże!" - to tylko niektóre, ale ważne podpowiedzi, którymi dzieli się z nami autor.

***

Spis Treści

Słowo z Centrum Formacji Duchowej
Wprowadzenie
Człowiek - byt nade wszystko wezwany
Powołanie w Piśmie Świętym
Formy i treść Bożego wezwania
Jesteśmy powołani do życia i do wolności
Wezwania Boże w wydarzeniach z życia
Wzrastanie na drodze trudnych doświadczeń
Cierpienie i pocieszenie
Wewnętrzna wrażliwość i gotowość
Nieustająca modlitwa
Ufność
Życie chwilą obecną
Praktykowanie wolności, nabieranie dystansu
Przyjmowanie życia za takie, jakie jest
Pokora
Pokój i wdzięczność

 
 Pełna wersja katolik.pl