logo
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w


Facebook
 
Krzysztof Wons SDS
Cała Piękna. Maryja
Wydawnictwo Salwator


Bóg podarował nam Maryję, aby Jej piękno wlewało w duszę nadzieję, że także w nas może się odsłonić „wieczny wzór piękna”. Pójdziemy drogą, która dla Maryi była umiłowana. Na niej odsłoniło się całe Jej piękno. Tradycja nazwała ją lectio divina.
 
Krzysztof Wons SDS przypominam nam na przykładzie Maryi, że piękno jest powołaniem. Greckie słowo na określenie piękna – kalon, swoim dźwiękiem jak echo przywołuje czasownik kalein, co znaczy: „powołać”, „być powołanym”. Istnieje nierozerwalny związek między pięknem a powołaniem. Jesteśmy, podobnie jak Maryja, powołani, aby być piękni, nie trochę, nie częściowo. Cali piękni! 
 
Wydawca: Salwator
format: 145 x 205 mm
ISBN: 978-83-7580-573-4
ilość stron: 184
rok wydania: 2017
rodzaj okładki: miękka 
  

 

Adwent 2022


Tegoroczne rekolekcje internetowe na Adwent 2022 poświęcone są pięknu, i to takiemu pięknu, które jest uchwytne, które jest dobre, odważne i pełne czułości – pięknu, które ma twarz Miriam z Nazaretu. 

 

Sam Bóg stawia przed nami Maryję w czasie Adwentu, w czasie świąt Bożego Narodzenia, aby Jej piękno wlewało w nasze duszę potrzebną nadzieję: w nas także może się odsłonić „wieczny wzór piękna”. Pójdziemy wspólnie drogą, która dla Maryi była umiłowana. Na niej odsłoniło się całe Jej piękno. Tradycja nazwała ją lectio divina.

 

Krzysztof Wons SDS przypominam nam na przykładzie Maryi, że:

 

"piękno jest powołaniem. Greckie słowo na określenie piękna – kalon, swoim dźwiękiem jak echo przywołuje czasownik kalein, co znaczy: „powołać”, „być powołanym”. Istnieje nierozerwalny związek między pięknem a powołaniem. Jesteśmy, podobnie jak Maryja, powołani, aby być piękni, nie trochę, nie częściowo. Cali piękni!" 

[fragment książki Cała piękna. Maryja]

 

Boże Narodzenie jest piękny czas przyjścia Jezusa. Nasz Pan przychodzi, zawsze we właściwym czasie, niosąc zawsze posłannictwo pokoju, ofiarując nam Swoją obecność i bliskość. 

 

Dla lepszego przeżycia ostatnich dni Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na codzienne rozważania, które zaczerpnęliśmy z książki: Cała piękna. Maryja, autorstwa Krzysztofa Wonsa SDS, wydanej przez Wydawnictwo Salwator: 

 

 

W dniach 19 do 26 grudnia zapraszamy na adwentowe rekolekcje internetowe.

 

 
1 2  następna
 Pełna wersja katolik.pl