logo
Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Jakuba, Sławy, Wincentego – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Życzenia obfitych łask Ducha Świętego na dalsze lata ofiarnej posługi dla Kościoła skierowali do nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Józefa Kowalczyka biskupi polscy. 28 sierpnia przypada 70. rocznica pierwszego po II wojnie światowej nuncjusza w Polsce.
Abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski w Polsce, 28 sierpnia będzie obchodził siedemdziesiątą rocznicę urodzin. W jego rodzinnej miejscowości – w Jadownikach Mokrych na terenie diecezji tarnowskiej – zostanie w tym dniu poświęcona Izba Pamięci, upamiętniająca apostolskie posłannictwo papieża Jana Pawła II oraz posługę nuncjusza apostolskiego. W miejscowym kościele będzie sprawowana Eucharystia w intencji Jubilata.
W przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej obradowała na Jasnej Górze Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, a następnie odbyło się spotkanie biskupów diecezjalnych.
Sumie pontyfikalnej na Jasnej Górze będzie przewodniczył w tym dniu metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Tegoroczne uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej połączone są z głównymi obchodami 700-lecia zatwierdzenia zakonu paulinów, który od ponad sześciu wieków opiekuje się Obrazem Jasnogórskim.
Rodzina, zagadnienie kadencyjności proboszczów oraz ekumeniczny wymiar obchodów ku czci św. Brunona z Kwerfurtu to najważniejsze zagadnienia zebrania Rady Stałej Episkopatu Polski i biskupów diecezjalnych 25 sierpnia na Jasnej Górze.
„Emigracja wyzwaniem duszpasterskim dla Kościoła w Polsce” to temat sesji, którą w dniach 28-29 sierpnia 2008 organizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski. W spotkaniu weźmie udział bp Zygmunt Zimowski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji oraz rektorzy Polskich Misji Katolickich, Prymas Polski i bp Ryszard Karpiński.
W piątek, 22 sierpnia 2008, wyrusza na pielgrzymi szlak VI Pielgrzymka na Rolkach z Warszawy na Jasną Górę. Choć to 270 kilometrów, do celu dotrze w ekspresowym tempie – już 25 sierpnia. Wędrówkę rolkowych pątników można śledzić na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek Opoki i Plusa.
 
1  
...
924  
925  
926  
927  
928  
929  
930  
931  
932  
...