logo
Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Jakuba, Sławy, Wincentego – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Zwrócenie oczu i myśli w stronę odradzającego się Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej oraz popieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz ewangelizacji Wschodu - to cel Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.
O tym, jak uaktywniać laikat w Kościele rozmawiali księża odpowiedzialni w poszczególnych diecezjach za ruchy i stowarzyszenia katolickie. Spotkanie odbyło się w środę 3. grudnia, w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Obradom po raz pierwszy przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Józef Kupny – pełniący od czerwca br. funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.
O tym, jak nauczyciele mogą wspierać kształtowanie twórczych i odpowiedzialnych postaw młodzieży będą rozmawiać dyrektorzy i nauczyciele szkół katolickich oraz prelegenci zaproszeni na XIX Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich. Odbędzie się ono na Jasnej Górze w dniach 4-6 grudnia.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbędzie się w Polsce po raz czternasty. Tę adwentową akcję organizują wspólnie organizacje charytatywne Kościoła ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego i katolickiego. Będzie to dziewiąta edycja dzieła o charakterze ekumenicznym. W tym roku organizatorzy zwracają uwagę na problemy „eurosierot” – dzieci, pozbawionych ciepła rodziców, którzy wyjechali za granicę, by zarabiać.
Wiara, tradycja i rozrywka – to trzy elementy wirtualnej przestrzeni startującego z początkiem Adwentu Serwisu Bożonarodzeniowego katolickiego portalu "Opoka". Ubogacanie duchowe odbiorców przez rekolekcje on-line oraz promocja tradycji adwentowych i świątecznych to główne zadania serwisu, ale nie jedyne. Portal Opoka i operator sieci komórkowej Plus przygotowali atrakcję: Konkurs MMSowy na zdjęcie szopki. Nagrody główne Plusfony 603i ufundował Plus.
28 listopada o godz. 15.30 w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Wywiad sekretarza generalnego KEP bp. Stanisława Budzika dla Biura Prasowego Episkopatu Polski
Sytuacja wyznawców Chrystusa w Indiach znacznie pogorszyła się w Boże Narodzenie 2007 r. Osiem miesięcy później rozpoczęły się pogromy chrześcijan, podczas których zamordowano blisko 60 osób, 18 000 zostało rannych, a 70 000 wysiedlono. Spalono też 400 kościołów i 500 domów, zamieszkiwanych przez wierzących w Jezusa.
Co najmniej 892 misjonarzy zginęło na świecie w latach 1980-2007. Ofiarami ataków na chrześcijan stało się również sześcioro Polaków: trzech zakonników, kleryk zakonny, ksiądz diecezjalny i siostra zakonna. Co roku wspominamy ich w Dzień Pamięci i Modlitwy za Współczesnych Misjonarzy Męczenników, obchodzony 24 marca.
Czy krew dzisiejszych męczenników nie jest dla nas wystarczającym wyrzutem, kiedy zastanawiamy się, czy wziąć udział w niedzielnej Mszy św., podczas gdy dla wielu z nich wyjście do kościoła może zakończyć się śmiercią? W Warszawie zaprezentowano dzisiaj raport Pomocy Kościołowi w Potrzebie, zawierający najnowsze dane o prześladowaniach chrześcijan.
 
1  
...
921  
922  
923  
924  
925  
926  
927  
928  
929  
...