logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Licheń: Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
„Znak Maryi to wiara i służba aż po krzyż” – powiedział ks. dr prał. Zbigniew Cabański, wikariusz biskupi i proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Koninie, w trakcie uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Licheńskiej, które dziś odbyły się w licheńskiej bazylice (02.07).
Zaproszenie na Przystanek Jezus 2020 online
Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji zaprasza na XX jubileuszową edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanku Jezus, które odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2020 r. w wersji online.
„Budujemy arkę z naszych marzeń”. Festiwal Życia startuje już w poniedziałek!
W tym roku nie w Kokotku, a indywidualnie lub w grupach w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce. Organizatorzy przygotowali dla młodych hybrydową grę do rozegrania w realnym świecie.
Nauczyciele i Wychowawcy dziękują za trudny rok szkolny
Dobiegła końca dwudniowa 83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki były słowa: 'Świadkowie Prawdy', nawiązujące do stulecia urodzin św. Jana Pawła II i oczekiwania na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymowanie w tym roku miało charakter głównie duchowego uczestnictwa.
Matka Boża Jagodna
2 lipca przypada staropolskie święto liturgiczne Matki Bożej Jagodnej. Ma ścisły związek z obchodzoną w tym dniu do 1969 r. uroczystością Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Upamiętnia ona nawiedzenie św. Elżbiety przez Maryję, która dowiedziawszy się od anioła, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, czym prędzej wyruszyła z Nazaretu do mieszkającej w Ajn Karim kuzynki.
Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP zachęca do duchowego uczestnictw w Pielgrzymce Apostolstwa Chorych
Drodzy Chorzy! Zapraszam Was do udziału w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną, do włączenia się w duchowe dzieło Apostolstwa Chorych oraz proszę o wytrwałą modlitwę oraz ofiarowanie cierpienia i samotności w intencji nowych powołań kapłańskich – napisał metropolita katowicki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP abp Wiktor Skworc w zaproszeniu na 55. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.
Pielgrzymi z Pszczyny zamienili kilometry na
Duchowi pielgrzymi 29. Pieszej Pielgrzymki z Pszczyny modlili się w środę, 1 lipca na Jasnej Górze. W Kaplicy Matki Bożej stawiło się 120 osób z parafii Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie, wraz z kapłanami, by kontynuować tradycję pielgrzymowania z Pszczyny na Jasną Górę. W tym roku formuła pielgrzymki miała charakter duchowy, wierni gromadzili się codziennie na modlitwie w swojej parafii w Pszczynie.
W Archidiecezji Krakowskiej trwa „Maraton modlitewny” za Kościół i Ojczyznę
14 września 2019 r., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, abp Marek Jędraszewski zaapelował do archidiecezjan o „wielki wspólnotowy czyn modlitewny”, aby w związku z papieskimi rocznicami wyrazić wdzięczność za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie otoczyć modlitwą Polskę, Kraków i całą Archidiecezję Krakowską.  
 Powstała Konferencja Kościelna Amazonii
Osiem miesięcy po zgromadzeniu Synodu Biskupów poświęcone Amazonii, które obradowało w październiku 2019 roku w Rzymie, został wprowadzony w życie ważny projekt posynodalny.
Bp Lechowicz: W posłudze duszpasterza Polonii ważna jest otwartość na drugiego człowieka
W posłudze duszpasterza Polonii ważna jest przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka i na nowe wyzwania. Możliwe jest to dzięki otwartości na Pana Boga i osobistej więzi z Nim – powiedział bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej po zakończeniu kursu propedeutycznego dla duszpasterzy polonijnych. 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...