logo
Czwartek, 09 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Marii, Dymitra, Wadima, Heliodora, Gaucheriusza – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
o. Marcelo Rossi
Agape
Wydawnictwo Święty Wojciech


Konieczne jest wprowadzenie miłości agape. Jest to dobre dla duszy każdego człowieka. Nie możemy pozwolić, aby błędy w działaniu lub powierzchowność zajmowały więcej miejsca niż świat intymnych relacji międzyludzkich. Musimy ratować wartości, które przynoszą szczęście. Wartości te to proste i głębokie Słowo Boże.

Książka ta zawiera piękne refleksje na temat pewnych fragmentów Ewangelii świętego Jana. Apostoł Jan pisze w sposób głęboki o życiu Jezusa. Jego styl jest bardziej kontemplatywny, bardziej intuicyjny. Używa on metafor ze znajomością semantyki i stylu. Zanurza się w faktach, nie tylko po to, by prowadzić narrację, ale by w nich uczestniczyć.

 

Wydawca: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7516-493-0
Format: 120x190
Stron: 148
Rodzaj okładki: Miękka
 
 
Kup tą książkę
 

 
Agape to uczta, posiłek celebrowany przez pierwszych chrześcijan na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Agape była okazją do spotkania ludzi bogatych i ubogich, którzy jednoczyli się w przyjaźni, braterstwie i miłości. W swojej najnowszej książce o. Marcelo Rossi odkrywa na nowo i uwypukla to pierwotne znaczenie słowa agape. W charakterystycznym dla siebie, oryginalnym i lekkim stylu o. Marcelo udziela współczesnym wierzącym duchowych wskazówek opartych na nauce katolickiej, wykorzystując w tym celu nowoczesne środki przekazu, takie jak radio, telewizja i Internet. W Agape o. Marcelo posługuje się tym samym prostym, przejrzystym i pogodnym sposobem komunikacji, który uczynił z niego fenomen medialny naszych czasów. Autor przedstawia wybór motywów z Ewangelii według św. Jana zinterpretowanych przez pryzmat znaczenia Bożej miłości w świecie współczesnym.


Spis treści

Wprowadzenie
Wstęp
Słowo Boże
Wesele w Kanie
Samarytanka
Rozmnożenie chleba
Cudzołóstwo
Dobry Pasterz
Wskrzeszenie Łazarza
Jezus umywa nogi swoim uczniom
Miłość braterska
Ukrzyżowanie
Zmartwychwstały ukazuje się Apostołom
Wyznanie miłości przez Piotra
 
 Pełna wersja katolik.pl