logo
Środa, 08 maja 2024 r.
imieniny:
Kornela, Lizy, Stanisława – wyœlij kartkę


 Czy Bog Ojciec chcial smierci swojego Syna Boga Jezusa?
Autor: Kasia (---.static.optonline.net)
Data:   2024-03-07 17:20

Czy Bog Ojciec chcial smierci Boga Syna, Jezusa?

 Re: Czy Bog Ojciec chcial smierci swojego Syna Boga Jezusa?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-03-08 07:56

Zadam inne, choć podobne pytanie: czy Jezus chciał swojej śmierci?
Odpowiedź na oba pytania jest negatywna.

Może być pozytywna, ale tylko w tym sensie, w jakim człowiek ratujący innych kosztem swojego życia "chce" tego. Czyli chce uratować, zaś śmierć jest kosztem, "ceną" za ten ratunek.
Szerzej zagadnienie omawiałem na Sesji Apologetycznej https://youtu.be/Dn7b8e4p9uE

 Re: Czy Bog Ojciec chcial smierci swojego Syna Boga Jezusa?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-03-08 08:45

Zacytuję fragment uznanego przez Kościół objawienia Boga Ojca siostrze Eugenii Ravasio:

---------

Kiedy stwierdziłem, że ani patriarchowie, ani prorocy nie potrafili sprawić, by ludzie Mnie poznali i pokochali, postanowiłem przyjść Ja sam. Ale jak to zrobić, żeby znaleźć się między ludźmi? Nie było innego sposobu, jak tylko przyjść samemu w drugiej Osobie Mojego Bóstwa.

Czy jednak ludzie Mnie poznają? Czy Mnie posłuchają? Żadne przyszłe wydarzenia nie są przede Mną ukryte. Dlatego na te obydwa pytania odpowiedziałem sobie sam: „Nawet będąc blisko Mnie, zlekceważą Moją obecność. W Moim Synu źle się ze Mną obejdą pomimo całego dobra, jakie im wyświadczy. Znieważą Mnie w Moim Synu, ukrzyżują, aby Mnie zabić.”

Czy to Mnie powstrzyma? Nie, Moja miłość do Moich dzieci, ludzi, jest zbyt wielka. Nic Mnie nie powstrzymało. Uznajcie więc słusznie, że was ukochałem, można by rzec, bardziej niż Mojego umiłowanego Syna lub - ściślej mówiąc - bardziej od Siebie samego.

Jakże prawdziwe jest to, co wam mówię. Gdyby bowiem życie i śmierć jednego z Moich stworzeń - podobna do śmierci Mojego Syna - wystarczyła na zadośćuczynienie za grzechy innych ludzi, zawahałbym się. Dlaczego? Dlatego, że zdradziłbym Moją Miłość skazując na cierpienie inne dziecko, które kocham, zamiast cierpieć samemu w Moim Synu. Nie chciałbym nigdy sprawiać cierpienia Moim dzieciom.

----------

Oczywiście nie mamy obowiązku wierzyć temu objawieniu. Jednak myślę, że możesz w nim znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie. Ja to odczytuję tak, że Bóg nie chciał śmierci Jezusa, jednak skoro ludzie w swojej wolności Go zabili to wyprowadził z tego ludzkiego grzechu dobro - zbawienie dla ludzi.

 Re: Czy Bog Ojciec chcial smierci swojego Syna Boga Jezusa?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-08 22:55

Pan Marek stawia zastępcze pytanie, podobne: Czy Jezus chciał swojej śmierci?
Odpowiedz samego Pana Jezusa znajdziemy w Ewangelii św Marka:

"I mówił: "Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie. Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]". (Mk 14,36)

Podobnie w Ewangeliach św. Mateusza oraz św. Łukasza, np:
"Ojcze jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich. Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie". (por. Mt 26,39 i Łk 22, 41-42)

 Re: Czy Bog Ojciec chcial smierci swojego Syna Boga Jezusa?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-09 15:22

Bóg zapłać Moderacji za spełnienie prośby. Pozdrawiam :)

-------

Odwzajemniam podziękowanie za spełnienie prośby
jak i pozdrowienia
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: