logo
Środa, 08 maja 2024 r.
imieniny:
Kornela, Lizy, Stanisława – wyœlij kartkę


 Jak nie wykorzystywać Boga do ograniczania zazdrości?
Autor: Olek (25 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-11 23:30

Witajcie. Jestem osobą niesamowicie wrażliwą (uznaję to za dar, a nie problem). W połączeniu z wiarą w Miłującego Boga jest to wybuchową mieszanka dającą szczęście i spełnienie. Odnosi się to szczególnie do kwestii czystości przedmałżeńskiej. Nie wyobrażam sobie innego rodzaju jeśli można to tak nazwać związku. Jestem singlem i wychodzę z założenia, że jeśli ktoś jest w związku i żyje w czystości - nie mam czego zazdrościć, autentycznie mogę się z tego cieszyć. Jeśli jednak ktoś nie żyje w czystości to tym bardziej zazdrościć nie mam czego. Uświadomiłem sobie jednak, że uważam tak z punktu widzenia osoby wierzącej. Z perspektywy ateisty byłoby zapewne inaczej. Czuję się winny - mam poczucie wykorzystania Boga do wyniszczenia w sobie zazdrości do osób mających partnerów i życie rodzinne podczas, gdy ja jestem szczęśliwym singlem, ale dlatego, że jestem singlem wierzącym. W dodatku - odnoszę wrażenie, że moje serce może pomieścić więcej niż jedną osobę. Spokojnie jestem w stanie wyobrazić sobie bycie singlem pomagającym potrzebującym, w Polsce czy też na misjach jako misjonarz, a taki pomysł na życie w przyszłości też już zaczyna mi świtać w głowie. I super, bajka, ale dlatego, że jestem wpatrzony w Chrystusa, a kiedy odwracam wzrok zaczynam czuć niesamowitą zazdrość i dlatego zwracam się do państwa z prośbą o poradę - jak być wpatrzonym w Chrystusa bez poczucia winy, iż jest to ratunek przed zazdrością. A wolność od zazdrości, którą dostałem w postaci przywiązania do wartości czystości przedmałżeńskiej jest cudownym darem.

 Tematy Autor  Data
 Jak nie wykorzystywać Boga do ograniczania zazdrości? nowy Olek (25 l.)  2024-03-11 23:30 
  Re: Jak nie wykorzystywać Boga do ograniczania zazdrości? nowy hanna  2024-03-25 15:35 
  Re: Jak nie wykorzystywać Boga do ograniczania zazdrości? nowy Kongregacja Nauki Wiary  2024-03-25 17:24 
  Re: Jak nie wykorzystywać Boga do ograniczania zazdrości? nowy Estera  2024-03-25 18:53 
  Re: Jak nie wykorzystywać Boga do ograniczania zazdrości? nowy 2024-03-27 18:35 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: