logo
Sobota, 27 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Sergiusza, Teofila, Zyty, Felicji – wyœlij kartkę


 Czy nakłaniać męża do ślubu kościelnego?
Autor: Julia (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-11 19:12

Szczęść Boże wszystkim,

Chcę prosić Was o radę bo sama nie wiem już o tym sądzić. Jestem w związku cywilnym z mężczyzną który jest innej wiary. Mamy dwoje dzieci, które oboje bardzo kochamy. Jesteśmy małżeństwem od 7 lat i mi już zawadza to że nie mogę przystępować do Komunii świętej ani do spowiedzi. Jednak mąż nie chce się zgodzić na ślub jednostronny. Rozważam kwestie rozwodu jednak wiem że mąż nie będzie miał się gdzie podziać a on bardzo kocha synków.
Poza tym czasami dochodzi do sytuacji gdzie mąż pod wpływem emocji mnie obraża i wyzywa choć obiecywał że nie będzie tak robił.

Nie wiem co robić - czy powinnam wciąż nakłaniać męża do ślubu kościelnego czy odpuścić sobie i się rozwieść

 Re: Czy nakłaniać męża do ślubu kościelnego?
Autor: anonim (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-20 11:12

Po co Ci ślub kościelny z kimś, kto Cię obraża, czyli co najmniej lekceważy?

Jak dla mnie to masz szczęście, że póki co takiego ślubu z tym człowiekiem nie wzięłaś i możesz się rozstać.

 Re: Czy nakłaniać męża do ślubu kościelnego?
Autor: -ela- (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2024-03-20 14:51

Twoje życie i zrobisz jak zechcesz... Ale też mi się wydaje, że nie ma sensu brać ślubu kościelnego z człowiekiem, który Cię nie szanuje i obraża... Zabieraj dzieci i uciekaj z tego związku. Czym prędzej!!!

 Re: Czy nakłaniać męża do ślubu kościelnego?
Autor: Estera (---.146.236.211.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2024-03-20 16:06

Z Twojego posta wynika, że dbasz o męża bardziej niż o siebie i żyjesz bardziej jego życiem niż Twoim. On z kolei ma odwrotnie, jego komfort kosztem Twego spokoju. Pytanie też na ile jest samodzielny i zdolny do małżeństwa, jeśli, jak piszesz, "nie będzie się miał gdzie podziać" w czasie kiedy wynajęcie pokoju czy mieszkania nie jest trudne. Piszesz, też, że kocha synków... Jakoś ta miłość się objawia? Jeśli ich kocha, to powinien szanować ich matkę. A przemoc w związkach ma raczej tendencje do nasilania niż wyciszenia.
Proponuję Ci terapię, bo Twoja hierarchia potrzeb jest zaburzona.
W kwestii nakłaniania do ślubu decyzję podejmiesz sama, niemniej przy wątpliwościach jakie masz proponuję mocno się nad tym zastanowić. Już teraz nie jesteś z nim szczęśliwa, ślub tego nie zmieni na lepsze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: