logo
Czwartek, 09 maja 2024 r.
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola, Pachomiusza – wyœlij kartkę


 Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: Paweł (20 l.) (---.play-internet.pl)
Data:   2024-03-04 13:43

I poczułem się trochę zakłopotanie bo jako w sumie katolik nie powinienem tego czytać, ale już sam nie wiem. Czy powinienem korzystać z tej aplikacji?

Dziękuje za każdą odpowiedź, która pomoże mi rozchwiać moje wątpliwości wiary. Dziękuje za wyrozumiałość i pozdrawiam :)

 Re: Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2024-03-18 16:59

Pobrałeś ją, bo chciałeś. Dlaczego? Nie mam pojęcia, nie siedzę w Twojej głowie. Fakt faktem, że pobranie tej aplikacji było Twoją decyzją, choć gdybyś poszukał trochę dłużej, z pewnością znalazłbyś podobną, ale katolicką. I radziłbym to zrobić, bo nie jesteś biblistą, żeby porównywać przekłady werset po wersecie, a pojawiające się tam różnice mogą wywołać jedynie niepotrzebny zamęt.

 Re: Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: Sini (---.204.109.208.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2024-03-18 17:42

Pawle - wydaje mi się, że lepiej unikać takich treści. Ciężko mi powiedzieć, czy faktycznie zrobisz sobie krzywdę używając tej aplikacji, natomiast istnieje ryzyko, że namieszasz sobie w głowie.

Są też katolickie aplikacje - np. Pogłębiarka. Nie wiem, czy to to, czego szukasz, ale czasem lepiej zrezygnować z jakichś przyjemności, jeśli mogą nam być na szkodę. Taka Pogłębiarka ma np. krótkie rozważania biblijne, medytacje. Może warto się zapoznać:)

 Re: Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-18 18:46

Paweł
A do czego Ci ona potrzebna? Wiesz może?

 Re: Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: Julia (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-18 20:41

Moim zdaniem powinieneś odinstalować te aplikację ponieważ jest różnica w ich przekonaniach i naszych, zwłaszcza odnośnie kultu Matki Boskiej i zbawienia nas przez mękę Pańską - przykładowo ich krzyż nie ma korpusu Pana Jezusa. Oczywiście nie mnie osądzać ich wiary ale pewne kwestie mogą być mylące. Z aplikacji katolickich mogę polecić jedno serce- bardzo przydatna na wielki post i jeżeli chcesz dokonać zawierzenia NMP

 Re: Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-03-18 23:14

W sytuacji, gdy są dostępne źródła katolickie, trudno bronić Twojego wyboru. Ta aplikacja niekoniecznie jest dobrym źródłem formacji katolika.

Chyba że jesteś naprawdę świetnie przygotowany teologicznie, masz cele badawcze... i będziesz umiał od razu bez błędu i bez szkody dla Twojej wiary odróżniać to, co stoi w sprzeczności z katolicyzmem.
Umiesz to robić na bieżąco? Jeśli nie, ryzykujesz zamęt w głowie i w sercu. Po co?

 Re: Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: Bea (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-03-18 23:28

Też kiedyś taką pobralam bez świadomości, że to nie katolicka. Gdy się zorientowałam, odinstalowałam ją.

 Re: Pobrałem prostestancką aplikację biblijną.
Autor: m (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2024-03-20 22:43

Może nie zdajesz sobie sprawy, że zamieszanie będzie wynikać z różnego kanonu czyli w przyjętych księgach Pisma Świętego przez daną denominację tj. katolików i protestantów. W Biblii protestanckiej nie ma Księgi Tobiasza, Judyty, Barucha, Syracha, Mądrości oraz obu Ksiąg Machabejskich, a ponadto nie ma tam pewnych fragmentów Księgi Estery oraz Księgi Daniela (np. 3,34-90).
Nazwy niektórych ksiąg się różnią; np. w Biblii protestanckiej pierwsze 5 ksiąg to Księgi Mojżeszowe. Opis stworzenia z Księgi Rodzaju ma w Biblii protestanckiej sigla I Księgi Mojżeszowej. To które sigla będziesz zapisywał/zapamiętywał?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: