logo
Czwartek, 09 maja 2024 r.
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola, Pachomiusza – wyœlij kartkę


 Śmierć przed spowiedzią - gdzie on pójdzie?
Autor: Łukasz (---.43.122.114.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-02-26 15:57

Jeśli ktoś umrze centralnie przed spowiedzią, na której chciał wyznać wszystkie najgorsze grzechy z jego życia. To gdzie on pójdzie po śmierci? Do nieba czy do piekła? Czy może będzie sądzony tylko z miłości?

 Re: Śmierć przed spowiedzią - gdzie on pójdzie?
Autor: Bea (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-02-26 16:36

Myślę, że do czyśćca. Miał wolę się wyspowiadać, a dla Boga liczy się nawet myśl, zawołanie, zwrócenie się do Niego w ostatniej sekundzie ziemskiego życia.

 Re: Śmierć przed spowiedzią - gdzie on pójdzie?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2024-02-26 17:35

Zostaw to Panu Bogu. Ludzie nie są władni wydawać wyroków typu "piekło - niebo" w czyjejkolwiek sprawie.

 Re: Śmierć przed spowiedzią - gdzie on pójdzie?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-02-26 19:11

Zupełnie nie wiem, dlaczego ludzie mają odpowiadać na pytania dotyczące przyszłych albo potencjalnych decyzji Pana Boga... Pan Bóg sobie na pewno najlepiej i najuczciwiej poradzi z wszystkimi takimi sytuacjami. Zna najlepiej intencje i trudności każdego z nas. Do ostatniego oddechu (i potem też). My z zewnątrz nie mamy takiego wglądu w serce człowieka.

Do nieba czy do piekła? Dodajmy, że istnieje też czyściec, tak uczy Kościół. Trudny etap przejściowy przed niebem.

Nie wiem też, co to znaczy: TYLKO z miłości.
Mam przeświadczenie, że każdy, absolutnie każdy grzech jest przeciw miłości (i nie, nie chodzi tu na pewno o uczucia czy uniesienia).
Może więc będziemy wszyscy sądzeni AŻ z miłości, z dążenia do niej, z realizowania jej, z bycia wiernym miłości i odrzucania, zaprzeczania miłości? Jak myślisz?

 Re: Śmierć przed spowiedzią - gdzie on pójdzie?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-02 19:28

Łukaszu,

Niedawno był podobny wpis, wątek. Zajrzyj i do niego. Polecam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: