logo
Czwartek, 09 maja 2024 r.
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola, Pachomiusza – wyœlij kartkę


 Matka alkoholiczka. Co robić?
Autor: Renata (26 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-02-25 15:31

Witam,
Moja matka jest alkoholiczką odkąd pamiętam. Nie wiem co robić jak jej pomóc. Nikogo nie słucha, wpada w agresję, nie chce dać sobie pomóc. Kończy moja rodzinę i mnie psychicznie. Zastanawiam się nad wyprowadzka i pomyśleniu w końcu o sobie ale czuję się za nią odpowiedzialna. Szkoda mi jej że sobie życie rujnuje, szkoda mi reszty rodziny która by miała dalej z nią mieszkać. Nie wiem co robić. Planuję ślub i tym samym właśnie chcę wyprowadzić się bo średnio wyobrażam sobie tutaj dalsze życie. Ale ciężko mi zrobić krok w tym kierunku. Żal mi mamy i reszty rodziny która cierpi przez jej nałóg.

 Re: Matka alkoholiczka. Co robić?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2024-03-14 01:37

Masz typowy syndrom ratownika. Sugeruję terapię DDA. Jej nie pomożesz, a tkwiąc w tym układzie tylko bardziej sobie zaszkodzisz.

 Re: Matka alkoholiczka. Co robić?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-03-14 12:06

Wyprowadź się koniecznie, Renato, proszę. Nie odpowiadasz za życie dorosłej matki.
Estera napisała rzecz arcyważną - pomóż sobie terapią. Zapewne ta sama droga pomocy dotyczy innych członków rodziny, zwłaszcza Twojego ewentualnego rodzeństwa.
To się udaje. Mam koleżankę, przeszła pod koniec studiów przez taką terapię i bardzo dużo się nauczyła. Było widać, jak powoli zmienia się jej myślenie, jej reakcje. Stworzyła z mężem piękną rodzinę (oczywiście nie mieszkają z ojcem). Pomogła też podnieść się młodszej siostrze.

 Re: Matka alkoholiczka. Co robić?
Autor: A (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-14 12:14

Cześć,
twój problem jest poważny, bo dotyczy nie tylko mamy, ale także Ciebie i rodziny. Temat bardzo często poruszany na forum: (klik).
Z Panem Bogiem,
Powodzenia

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: