logo
Czwartek, 09 maja 2024 r.
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola, Pachomiusza – wyœlij kartkę


 Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: P.M. (---.24.150.77.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-02-25 12:04

Witam,
Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze cierpie na Zespol Aspergera, stad moje niektore zachowania moga wydawac sie dla niektorych dziwne. A i mieszkam obecnie za granica ale czesto przyjezdzam do Polski i planuje powrot. "Opowiesc" bedzie dosyc dluga


Przechodzac do sedna:
Jakies 5 lat temu modlilem do Boga o malzonke, prosilem Go o to zeby byla dziewica (zeby nie bylo ja sam jestem prawiczkiem, z wyboru, ze wzgledu na wartosci jak i to ze jestem raczej aseksualny) i podzielala moje wartosci. Jakis czas pozniej przyjaciel w Polsce, z katolickiej rodziny (dosyc istotna kwestia) znalazl mieszkanie i organizowal parapetowke. Miala pojawic sie jego siostra ktorej nie znalem. Sugerujac sie tym ze przyjaciel pochodzi z dosyc wierzacej rodziny i sam jest taka osoba znalazlem jej profil na FB i zajrzalem z ciekawosci. Sugerujac sie polubieniami uznalem ze jest tą, o którą modlilem sie do Boga. Z organizacja imprezy kolega czekal specjalnie na moj przyjazd, parapetowka sie odbyla, poznalem jego siostre, rozmowa niezbyt sie kleila ale nie nie zniechecilem sie (na poczatku). Wrocilem do siebie i zastanawialem sie czy nie zaprosic jej do znajomych ale sugerujac sie niezbyt udana rozmowa balem sie to zrobic. Dostalem na jej punkcie lekkiej obsesji, czesto zagladalem na jej profil zeby sie czegokolwiek o niej wiecej dowiedziec. Czulem sie z tym niezbyt komfortowo. Jako ze lubi horrory zastanawialem sie czy nie zabrac jej do kina kiedy w koncu odwaze sie do niej napisac. Niedlugo mial wychodzic jeden horror, zajrzalem z ciekawosci na obsade i miala grac w nim aktorka bardzo podobna do siostry przyjaciela. Nie chcac dalej ciagle wchodzic na jej profil, gdyz czulem sie jak stalker, postanowilem ogladac filmy z ta aktorka. Grala ona w jednym serialu antologicznym (czyli kazdy sezon to odrebna historia i ci sami aktorzy graja rozne role), ktorego siostra przyjaciela byla fanka (przypadek?). Obejrzalem wszystkie sezony z ta aktorka. W jednym z nich oprocz postaci granej przez nia byla postac ktora mnie zaintrygowala swoja czystoscia, niewinnoscia, zapadla mi ona w pamiec. Jak sie pozniej okazalo postac ta jest aseksualna. Po jakims czasie odwazylem sie zaprosic w koncu siostre przyjaciela do znajomych czekalem tydzien na jej odpowiedz, w koncy usunalem zaproszenie. W miedzyczasie okazalo sie ze wcale nie jest katoliczka, popiera aborcje i partie majace program sprzeczny z nauczaniem Kosciola wiec odpucilem sobie kompletnie.
Po jakims czasie poznalem przez internet inna kobiete, dosyc zaburzona, byla daleko od Boga i do tego dosyc rozseksualizowana. Nasza znajomosc trwala miesiacami i spowodowala ze bylem dosyc, nazwijmy to oszolomiony psychicznie. Ta kobieta miotala sie, raz chciala ze mna byc, raz nie, raz uwazala ze jej byly chlopak ktory sie zabil to jej milosc zycia, a innym razem wyzywala go. Za ktoryms razem po tym jak stwierdzila ze chciala ze mna byc znowu zmienila zdanie i pokazala mi screeny z jej rozmow z bylym chlopakiem w ktorym wyznawali sobie ze czekali na siebie cale zycie. Uderzylo mnie to, gdyz ja nigdy od nikogo czegos takiego nie uslyszalem. Przypomnialem sobie wtedy o tej aseksualnej postaci z serialu ktora zachwycila mnie swoim zagubieniem, niewinnoscia i czystoscia. Zaczalem fantazjowac o niej romantycznie. Stala sie moim wzorem kobiety ktora szukam dla siebie w rzeczywistosci. Zachwyt nad nia sprawil ze jeszcze bardziej zblizylem sie do Boga W miedzyczasie ta zaburzona kobieta znowu zmienila zdanie i stwierdzila ze chcialaby ze mna byc ale jako ze znalazlem juz swoj wzor odmowilem, mowiac jej jaki jest tego powod. Nasza dalsza znajomosc trwala jeszcze pare miesiecy i polegala na co jakis czas robionych mi wyrzutach ze nie chce z nia byc bo znalazlem sobie jakis wzor z serialu. W ciagu tych paru miesiecy zaczela powoli przekonywac sie dzieki mnie do chrzescijanstwa i do tego ze rozsesksualizowanie jest zle ale po awanturze w ktorej przekroczyla wszelkie granice zerwalem z nia kontakt definitywnie. Z tego co teraz wiem to nawrocila sie i chodzi do Kosciola. Po tym doswiadczeniu pozostal mi nadal trwajacy zachwyt nad tą postacia z serialu

Po tym dosyc dlugim nakresleniu sytuacji chcialbym zapytac jaki moze byc Boży Plan wobec mojej osoby i czy to Bóg mogl mi "podeslac" owa postac jako wzor?

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-03-12 11:42

Rozczaruję Cię.
Nikt z nas nie ma szans wiedzieć, jaki jest szczegółowy Boży plan wobec Ciebie. Tego nie mogą wiedzieć nieznające Cię wcale, w pewnym sensie przypadkowe osoby.

Generalnie zaś Bożym pragnieniem jest:
1) Twoje życie (trwa, otrzymałeś je od Pana Boga),
2) Twoje postepowanie według Bożych przykazań i Ewangelii, w bliskości Boga
3) Twoje zbawienie.

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: P.M. (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2024-03-12 23:46

Tak. Ale mozna dywagowac na ten temat, przypuszczac, czy moglby byc to przyklad Bożego dzialania w moim zyciu i czy moglby On mnie nakierowac do tego wszystkiego.

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: A (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-13 00:02

Chyba trochę Cię rozumiem, więc wyjaśnię Ci Twój problem.
Jako osoba z "Aspergerem", możesz mieć trudności w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Jest to bardzo oględne stwierdzenie. Z Twojej wypowiedzi rzuca się przede wszystkim fakt, że dokonujesz pewnej ciekawej procedury - oglądasz filmy i seriale i z nich wyciągasz wnioski na temat poprawnego funkcjonowania życia społecznego, rodziny. Jest niestety bardzo niebezpieczne, ponieważ w serialach i filmach każdej epoki dziejowej promowany i jest jeden "prawdziwy" dla danego czasu wzór. Popatrz, w latach 50-tych w filmach amerykańskich wzorem kobiety była matka dbająca o dom. W latach 80-tych niezależna feministka. Ponieważ w serialach i filmach mainstreamowych następuję ciągły proces degeneracji, należy się jak najbardziej wystrzegać wzorowania na tych postaciach, co Ty niejako nie z własnej winy robisz.

Ponieważ widzisz, że Twoje chaotyczne postępowanie jest niewłaściwe, zwracasz się z prośbą i pytaniem na forum. Jeżeli jesteś aseksualny, to nie zawracaj głowy kobietom, bo one mają serce i przeżywają każdy nieudany związek.
Módl się do Pana Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości i pod żadnym pozorem nie eksperymentuj już z kobietami, bo dla Ciebie to taka zabawa, dla nich to dramat.

Z Panem Bogiem.

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: P.M. (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2024-03-13 00:53

Chyba nie zrozumiales. Nie wyciagam wnioskow z seriali na temat funkcjonowania spoleczenstwa i rodziny, tylko ogladajac serial ktory podobal sie mojej owczesnej sympatii natrafilem na postac ktora mnie zaintrygowala. A pod wplywem przezyc z zaburzoną kobietą (i to ona sie mną bawila a nie ja ją) stala sie dla mnie wzorem kobiety ze zwzgledu na jej cechy.

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: Akittm (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2024-03-13 02:53

Wydaje mi się, że w internecie można znaleźć społeczności osób aseksualnych, a przez internet również i w realu. Nie próbuj się wiązać z kobietami, które nie są aseksualne, bo to tak, jakbyś celowo chciał je krzywdzić.
Życie w czystości czy skromność, nie są oznaką aseksualizmu, więc nie domyślaj się sam, jak jest z daną kobietą. Można żyć w czystości i mieć wysokie libido, i pragnąć małżeństwa, w którym będzie dużo seksu. Dla wielu ludzi to bardzo ważna potrzeba.

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: P.M. (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2024-03-13 03:31

No i to sobie uswiadomilem dzieki tej postaci, ze lepiej byc z kims dopasoanym seksualnie. I dzieki niej uswiadomilem sobie tez ze najbardziej "pociaga" mnie w niej asekualnosc ale tez delikatnosc i lagodny charakter i teraz wiem ze na tych cechach najbardziej mi zalezy. Wczesniej nie mialem doprecyzowanego obrazu partnerki, tylko same ogolniki.
Chcialem tylko sie zapytac czy MOGLBY w tym naprowadzeniu na te postac miec udzial Bog, tym bardziej ze modlilem sie wczesniej o partnerke. Czy chcial zebym zafascynowal sie nia i dzieki niej jeszcze bardziej zblizyl sie do Niego. Dzieki niej zafascynowalem sie czystoscia i zrozumialem pare rzeczy min wlasnie na jakich cechach mi najbardziej zalezy.

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-03-13 08:49

Mój siostrzeniec ma Aspergera, więc trochę rozumiem co to znaczy. Ty potrzebujesz prostej, jednoznacznej i logicznej odpowiedzi, bo innej po prostu nie zrozumiesz. Chociaż nie mam zdiagnozowanego Aspergera też potrzebuję logicznych i jednoznacznych odpowiedzi - może to wynikać z tego, że nie mam wyobraźni wizualizacyjnej pozwalającej mi coś jakby zobaczyć, więc zamiast tego muszę to mieć logicznie opisane.
Napiszę tak: Boży plan, który masz realizować to nie jest ścisła ścieżka życia, którą masz odnajdywać i skrupulatnie wypełniać, bo inaczej będzie źle. Sam podejmujesz kluczowe decyzje w swoim życiu, a Bóg Ci w tym po prostu towarzyszy. To Ty masz rozeznać, czy Ty i poznana kobieta pasujecie do siebie i masz postępować tak, jak Ci rozum i sumienie podpowiadają. Jednak pozwól Bogu działać i Ciebie prowadzić. On to będzie realizował przede wszystkim przez wydarzenia, które będą Ciebie dotykać. Nie spodziewaj się, że dostaniesz odpowiedź w rodzaju: "Masz się ożenić z Justyną mieszkającą w Mławie pod adresem takim a takim". Sam szukaj, a Bóg będzie Ciebie w tym prowadzić w sposób dopasowany do Twoich osobistych możliwości, o ile Mu na to pozwolisz. Jeszcze w kwestii "co to znaczy pozwolić Bogu na działanie". Zacznij od tego, że w modlitwie poprosisz Go, żeby Cię prowadził i żeby uzdolnił Ciebie do podążania według Jego prowadzenia. Co będzie dalej - zobaczysz.

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: P.M. (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2024-03-13 13:12

A czy moge Go prosic, zeby
/.../

Forowicze odpowiadają np. tutaj: (klik).
moderator

 Re: Jaki moze byc Boży plan wobec mnie?
Autor: Bea (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-03-13 17:49

Znając sposób myślenia osób z ZA, poradzę Ci, abyś spróbował nie trzymać się sztywno jakiegoś wzorca postępowania, czy myślenia, że ujrzenie postaci filmowej i fascynacja nią, to palec Boży. Niekoniecznie był to plan Jego wobec Ciebie, równie dobrze mógł być to zupełny przypadek. Tym niemniej, natchnienia są nam dawane w różny sposób, a czy są dobre, poznamy po owocach. A najlepszy wzorzec kobiecości to Matka Jezusa i nasza matka.
Plan Boży to z całą pewnością to wszystko, co napisała Hanna. Po prostu żyj i wykonuj obowiązki zgodne ze swoim stanem i wedle przykazań Bożych, polecając Mu siebie i podejmowane decyzje.

Jeśli chcesz bardziej rozwinąć się w temacie czystości, to zajrzyj tu:
https://rcs.trwajciewmilosci.pl/

Jeśli chodzi o zaburzone osoby, to lepiej nie wchodzić z nimi w relacje. Dobrze dla tamtej dziewczyny, że się nawróciła, lecz na przyszłość nie rób sobie krzywdy, bo potrafią zrobić sieczkę emocjonalną człowiekowi. Nie rób sobie tym krzywdy.

I nie powiem Ci, jak poprzednicy, byś trzymał się z dala od płci przeciwnej. Najpierw rozeznaj w temacie własnej seksualności, nie na drodze gdybania, tylko poprzez psychologa lub seksuologa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: