logo
Czwartek, 09 maja 2024 r.
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola, Pachomiusza – wyœlij kartkę


 Poniżanie w pracy.
Autor: Ania (36 l.) (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2024-02-24 21:59

Jestem 6 lat w pracy, gdzie jestem poniżana i zostałam nawet uderzona. Nie wiem jak to sie stało, ze na to pozwolilam. Zaczęło się od gafy, pomylki. Mimo przeprosin jedna osoba, nastawila caly zespół na mnie. Były wyzwiska, "masz, ryj". Od kierownika "goraco i ile lodów bym zrobiła, i, że to nie molestowanie". Stalam sie, zlekniona, bez życia. Mam teraz 36 lat i ostatnie lata młodości straciłam w tym piekle. Mam żal do siebie, ze nie odeszłam od razu. Pandemia, potem wojna to pokrzyżowało moje plany. Nie wiem, co robic.

 Re: Poniżanie w pracy.
Autor: Sini (---.204.109.20.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2024-03-12 00:56

Aniu, ciągle jesteś młodą osobą - koniecznie jak najszybciej zmień pracę! Nawet jeśli wiązałoby się to z wyprowadzką - może warto spróbować?

To, co opisujesz, że występuje w miejscu pracy to mobbing. Nikt nie ma prawa naruszać Twojej godności, dobra psychicznego, a tym bardziej ciała. Nie wiem jakie okoliczności sprawiły, że straciłaś popularność w pracy, jednak nic nie daje ludziom prawa na terroryzowanie i zastraszanie drugiego człowieka. Tak naprawdę powinnaś to zgłosić - może na początku warto pójść na konsultacje prawnicze, czasem są darmowe (np. udzielane przez studentów prawa).

Druga sprawa - warto rozważyć kontakt z psychologiem, aby to wszystko przepracować. Ale tutaj powtórzę: dobrze by było odciąć się od tego toksycznego środowiska. Natomiast 6 lat, które tam spędziłaś na pewno się na Tobie odbiły, chociażby już same poczucie wartości zostało boleśnie nadszarpnięte.

Oczywiście nie zapominaj, że jesteś w tym wszystkim z Bogiem. Poproś Go o siły w tym trudnym położeniu, aby Ci pomógł wyjść z tego.

Trzymaj się, Aniu.

 Re: Poniżanie w pracy.
Autor: Ania (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-12 06:56

Niestety, nie mam dowodów na nic. Nie wierzę już w ludzi. Istne potwory. Ci ludzie mają rodziny to dopiero jest szokiem.

 Re: Poniżanie w pracy.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-03-12 11:48

Nie masz dowodów, no trudno, tu nie mam pomysłu, nie znam się na mobbingu, ale może prawnik by jednak radę miał. Sprawdzić jego punkt widzenia byłoby można. Nie każde prześladowanie jest przecież publiczne.

Możesz jednak i inaczej o siebie zadbać, zostawić tych ludzi z dala od siebie.
1) Zmienić pracę i środowisko.
2) Poszukać - jak pisze Sini - pomocy w sensie profesjonalnego wsparcia w przepracowaniu tych trudnych doświadczeń. Tak, aby trudne wspomnienia nie dominowały nad Tobą w nowym miejscu i w nowych kontaktach.
Sprobuj teraz działać w tych dwoch kierunkach, Aniu.

 Re: Poniżanie w pracy.
Autor: Ania (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-12 15:04

Dziękuję za wsparcie

 Re: Poniżanie w pracy.
Autor: Karolina (---.mt.pl)
Data:   2024-03-28 17:30

Praktycznie w każdej gminie w Polsce jest punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Tam możesz skorzysać z pomocy prawnika za darmo. Rozważ to.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: