logo
Piątek, 10 maja 2024 r.
imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana, Solange – wyœlij kartkę


 Nienawiść do byłej.
Autor: Anka (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2022-10-10 10:43

Szczęść Boże, pojawiłam się tutaj z problemem nienawiści do byłej narzeczonej mojego obecnego chłopaka. Kiedy oni byli razem czytała jego wiadomości sprzed lat, gdzie napisał, że mnie kocha. Zaczęła opowiadać o mnie niestworzone rzeczy aż rok przed ślubem się rozeszli a moje drogi z chłopakiem połączyły. Chłopak również okłamał mnie co do ich intymnej przeszłości najpierw powiedział, że istniała, później zaś, że nie dochodziło między nimi do kontaktów seksualnych. Jestem rozdarta, często ją spotykam i mam odruchy wymiotne, nie mogę na nią patrzeć za każdym razem czuje ogromną nienawiść do tej kobiety mini, że ma już swoją rodzinę. Nie wiem również czy mogę zaufać chłopakowi, który testował moja miłość sprawdzając czy pokocham go z przeszłościa seksualna czy też nie. Jestem rozdarta ponieważ czuje się oszukana. Nie rozbilam jego poprzedniego związku, on kochał mnie parę lat natomiast moja miłość pojawiła się, kiedy postanowiliśmy być razem. Co mogę zrobić, żeby uwierzyć mu, że jednak teraz mówi prawdę i przestać tak źle reagować na tą kobietę... Proszę o porady

 Re: Nienawiść do byłej.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-10-21 20:51

Odetnij się od obojga, tak będzie najlepiej.

 Re: Nienawiść do byłej.
Autor: Anna (---.play-internet.pl)
Data:   2022-10-21 23:49

Zawsze byłam wychowywana, żeby dawać drugą szansę, że każdy na nią zasługuję. Natomiast nie mogę uwierzyć, że facet, którego kocham sprawdzał mnie w tak ważnym aspekcie. Tłumaczy to swoją traumą z dzieciństwa, brakiem miłości rodzicielskiej itp. myślał, że jak przełknę taką prawdę to później poradzimy sobie z każdym problemem a po ślubie chciał się przyznać, że jednak do niczego nie doszło. Nie wiem czy potrafię mu zaufać. Co do byłej, bardzo bym chciała się odciąć ale jest to niewykonalne, mieszka w tej samej miejscowości i często na siebie wpadamy ..

 Re: Nienawiść do byłej.
Autor: elina (77.111.247.---)
Data:   2022-10-22 01:28

On był w związku z tamtą kobietą, ale kochał ciebie? To dlaczego był z nią w związku? Wygląda, że ją zdradzał (emocjonalnie), a ciebie okłamywał, co do swojej przeszłości. Coś kombinuje ten człowiek.

Traumy można leczyć u psychologa, a nie testować ludzi, raniąc, kłamiąc itp. i tłumacząc to traumą. Porozmawiaj z nim o terapii dla niego, bo na razie to słabo wygląda. Wybaczyć możesz, ale ślub to nie jest jakaś magiczna granica, która wszystko zmienia. Możliwe, że po ślubie nadal cię będzie "testował" i ta jego dziecięca trauma będzie wisiała nad tobą jako wytłumaczenie na absolutnie każde podłe zachowanie.

Nie dziwię ci się, że masz wątpliwości, bo ja bym też miała w takiej sytuacji. A jeśli chodzi o tamtą kobietę, to pozostaje ci ignorować i unikać.

 Re: Nienawiść do byłej.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-10-22 02:39

Wydaje mi się, że ta kobieta jest mniej ważna niż ryzykowne krętactwa chłopaka. Z nią życia nie planujesz.

Jak rozpoznać, kiedy on mówi prawdę, kiedy kłamie i to w ważnych kwestiach? Potrafisz?
Masz pewność, że nie jesteś znowu zwodzona?
Przecież trauma dzieciństwa chyba znienacka nie minęła, a brak miłości rodzicielskiej się nie zrownoważył... Równie dobrze teraz możesz być okłamywana, bo cos tam myślał i sobie zbudował plan...
Godzisz się na taką niepewność?
Na eksperymentowanie na Twoich uczuciach i wytrzymałości? Jakim zresztą prawem?

 Re: Nienawiść do byłej.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2022-10-23 22:13

Bywa i tak że łączymy się poza werbalnie z osobami, które mają podobne problemy w sobie. Nie rozumiem Twojej nienawiści. Kobieta ma swoją rodzinę i męża, a Ty jątrzysz w sobie byłe zajścia z Twoim chłopakiem.

Mateusz dał przenikliwą radę dla Ciebie. Dodałabym, że zarówno Ty jak i Twój chłopak macie problem w sobie. Każde z osobna powinno to przeanalizować, bo będziecie generować złe postawy na siebie wzajemnie i na inne osoby w waszym kręgu.

 Re: Nienawiść do byłej.
Autor: Ewelina (---.play-internet.pl)
Data:   2022-10-26 15:03

Pomodl sie za nia, zazwyczaj dziala, tak mysle.

 Re: Nienawiść do byłej.
Autor: Magda (---.um35.pools.vodafone-ip.de)
Data:   2022-11-09 14:58

czy nie jest tak, że uczucia, na które zapracował Twój chłopak wolisz przelać na tą kobietę? łatwiej obwiniać byłe dziewczyny, teściowe i babcie niż "ukochanego".
jak naprawdę czujesz się w tej relacji?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: