logo
Piątek, 10 maja 2024 r.
imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana, Solange – wyœlij kartkę


 Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Ania (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-10-08 11:31

Zdiagnozowano u mnie raka piersi. Nowotwór jest agresywny, rośnie w oczach. Mój młody wiek zmylił lekarza. Pod "opieką" onkologa rak przeszedł w kolejne stadium i dał przerzuty. Właściwe leczenie zaczęłam późno. Lekarze nie wiedzą jakie mam szanse na wyleczenie, ale jeśli będą dalsze przerzuty, moje szanse na wyleczenie są bardzo niewielkie. Muszę przejść farmakologicznie wywołaną menopauzę i utrzymywać ten stan wiele lat. Nie powinnam mieć dzieci, bo choroba jest zbyt zaawansowana. To wszystko dla mnie bardzo trudne. Ale to wszystko nic w obliczu tego, że mogłabym się nie wyleczyć.
Dlatego dużą ufność pokładam w modlitwie. Pomyslałam sobie, że będę się modliła za wstawiennictwem ks. Jana Kaczkowskiego. Jest mi jakoś bliski, bo żył nie tak dawno. Sam był też chory. No ale właśnie. Jak to jest? Czy żeby modlić się za czyimś wstawiennictwem musi być ten ktoś uznany za sługę bożego? Kolega polecił mi modlić się za wstawiennictwem św. Szarbera. Niedawno w parafii były relikwie Ojca Pio. Jest tylu wspaniałych świętych, że aż nie wiem kogo prosić o pomoc. Polecam się też Waszej modliwie.

 Re: Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-10-08 14:57

A nie myślałaś o modlitwie za wstawiennictwem św. Rity? Ona po pierwsze została już oficjalnie uznana przez Kościół za świętą, a po drugie pełni funkcję patronki od spraw beznadziejnych.

 Re: Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Michał (---.96.209.168.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-10-08 15:00

Bardzo często tak bywa, że nowotwór jest wykluczany przez lekarzy, jeśli pacjent jest w młodym wieku, a to bardzo poważny błąd lekarski, bo w tym przypadku trzeba działać jak najszybciej. Jeśli chodzi o zadane przez Ciebie pytanie, to niestety nie znam na nie odpowiedzi, ale spróbuję Ci pomóc w inny sposób.

Osobiście polecam odmówić nowennę do świętego Ojca Pio. Bardzo dużo zawdzięczam jego wstawiennictwu. Przez pół roku chorowałem na bardzo poważne choroby psychiczne, czyli na depresję, nerwicę i bezsenność, przez co nie byłem w stanie pracować. Byłem także o krok od samobójstwa i to wielokrotnie. Teraz jestem w 100% wyleczony ze wszystkiego, dzięki Panu Jezusowi, u którego święty Ojciec Pio wyprosił łaskę uleczenia mnie, przynajmniej szczerze w to wierzę. Stało się to dopiero po odmówieniu tej nowenny. Przez pół roku modliłem się na różne sposoby, ale nie było żadnej poprawy. Najprawdopodobniej wolą Bożą było to, żeby mnie wyleczyć trochę później, bo być może taki scenariusz był lepszy dla mojego życia i zbawienia, oraz ogólnie dla historii świata. Nie wiadomo. Najważniejsze jest to, że zostałem wyleczony i za to bardzo dziękuję Bogu.

Musisz jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Jeżeli zdecydujesz się odmawiać tę nowennę, musisz całym swoim sercem wierzyć, że to nie są tylko puste słowa i wszystkie te prośby kierujesz do istniejących osób, czyli do Świętego Ojca Pio, który będzie Cię słyszał i będzie się za Tobą wstawiał, oraz do Boga i Maryi. Oprócz tego nie można się spieszyć, trzeba tę nowennę odmawiać wolno, żeby zrozumieć sens wszystkich słów w niej zawartych, oraz poświęcić Bogu odpowiednią ilość czasu, który powinien zawsze być na pierwszym miejscu.

Odmawia się ją przez dziewięć dni, w każdym dniu zwracasz się do Ojca Pio, oraz prosisz o potrzebne łaski, a następnie odmawiasz trzy modlitwy: "Ojcze nasz...", "Zdrowaś Maryjo...", oraz "Chwała Ojcu...". Ważne w tej nowennie jest to, żeby odmawiać ją z wiarą i rozumieniem wszystkich słów.

Jeszcze jedno. Może być tak, że szatan zacznie Cię atakować, w miarę jak będziesz zbliżać się do Boga i wmawiać Ci, że to nie ma sensu, bo tak naprawdę Boga nie ma, a jeśli jest, to nie chce Cię wyleczyć, ale nie daj się złapać w tę prymitywną pułapkę i sumiennie odmawiaj codziennie wieczorem tę nowennę.

Tutaj link do nowenny: https://modlitwy24.pl/nowenna-do-sw-ojca-pio

Odmówię tę nowennę jeszcze raz, tym razem w Twojej intencji. Życzę dużo zdrowia.
Z Panem Bogiem.

 Re: Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Xyz (178.212.127.---)
Data:   2022-10-08 18:44

Św. Szarbel to wielki uzdrowiciel, też warto go prosić o pomoc.

 Re: Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-10-08 19:01

Patronem chorych na raka jest święty Peregryn Laziosi. Z tą chorobą zmagali się też np. bł. Carlo Acutis i św. Joanna Beretta Molla. Możesz też wybrać Świętego, który jest Ci szczególnie bliski i modlić się za jego wstawiennictwem.
Życzę sił fizycznych i duchowych w walce z chorobą.

 Re: Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Ania (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-10-08 19:47

Dziękuję.

O św. Ricie też myślałam. Czytałam też o św. Pelegrynie, ale tak jak pisałam - taki ogrom świętych, że aż nie wiem kogo wybrać. Odmawiałam nowennę do św. Szarbela, a niedługo po diagnozie przyjechały relikwie o. Pio do mojej parafii, pomyślałam, że to może jakiś znak, że akurat teraz i może za wstawiennictwem ojca Pio będę się modliła. Odmówię Michał polecaną przez Ciebie nowennę i dzięki za modlitwę za mnie.

 Re: Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Kalina (213.134.173.---)
Data:   2022-10-08 19:57

" 16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" J 3

" 8 Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga" Ef 2

Aniu, nie wiemy jaką drogę zbawienia przechodzi śp. ks. Jan Kaczkowski, Pan Bóg zna jego obecne miejsce ale był kapłanem głębokiej wiary. Niewielu z pośród zmarłych jest oficjalnie beatyfikowanych czy kanonizowanych ale wszyscy zbawieni są świętymi. Myślę, że możesz modlić się za wstawiennictwem ks. Kaczkowskiego.
Aniu, złóż swoją intencję: klik. Modlitwa wspólnotowa będzie dla Ciebie wsparciem duchowym.

Jutrzejszą Eucharystię i codzienną dziesiątkę różańca ofiaruję w Twojej intencji.
Jeszcze informacja o modlitwie w prywatnym kulcie:
https://www.niedziela.pl/artykul/111833/nd/Po-co-kanonizacja

 Re: Czy mogę się modlić za wstawiennictwem ks. J. Kaczkowskiego?
Autor: Waldemar (---.centertel.pl)
Data:   2023-02-16 08:18

Jak Ci to pomoże psychicznie to oczywiście. A jak Bóg Ci pomoże w ten sposób to kto się ośmieli dyskutować z Jego Wolą.
Modliłem się w ten sposób kiedy żona była chora na nowotwór i mówiłem jak On „jestem otwarty na taką ewentualność”. Spektakularny cud się nie wydarzył ale jest wszystko dobrze, leczenie przebiegło pomyślnie, wyniki nadzwyczaj dobre, rokowania dobre. Dla mnie to też cud. Oczywiście w takich stacjach czlowiek modli się do Wszystkich Świętych im też dziękuję: św. O. Pio, św. Charbel. A na samym początku Bogu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: