logo
Czwartek, 02 maja 2024 r.
imieniny:
Atanazego, Longiny, Toli, Zygmunta – wyœlij kartkę


 Problemy z psychiką i czystością. Jak zaufać Bogu?
Autor: Jula (---.147.110.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-07-20 09:38

Witam wszystkich. Mój problem tkwi że nie potrafię zaufać Bogu ani nawet uwierzyć że on jest w każdym momencie mojego życia. Mówię sobie ze wierzę i ufam a i tak tak nie jest. Jak uwierzyć że Jezus jest przy mnie nawet w tych najcięższych momentach a mam duże problemy z psychiką i nieczystością. Po popełnieniu grzechu nieczystego czuje się tak fatalnie źle że nawet mam myśli samobójcze i wydaje mi się że wszystko stracone że Bóg mnie opuścił przez to a za każdym razem mówię że nie ulegnę a zawsze ulegam.

 Re: Problemy z psychiką i czystością. Jak zaufać Bogu?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-07-20 12:58

Powracające myśli samobójcze zawsze są wskazaniem do konsultacji medycznej, zwłaszcza, jeśli masz inne problemy z psychiką (jeśli już jesteś pod opieką specjalisty koniecznie powiedz mu o tych myślach). W sprawach duchowych warto modlić się do Boga o wiarę i ufność, one też są darami. Problem powracającego grzechu (nieważne, jakiego, choć te związane ze sferą seksualną bywają wyjątkowo "uparte") warto omówić ze spowiednikiem.

 Re: Problemy z psychiką i czystością. Jak zaufać Bogu?
Autor: HalinaMR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-07-23 18:48

Może pomoże Pani uwierzyć w Pana Boga i Pana Jezusa moje doświadczenie.
Jechałam autem BMW3, obok siedziała moja córka, która koniecznie chciała mieć wymarzone buty, żadne kolejno mierzone jej się nie podobały. To było dla niej najważniejsze. Spieszyłam się jadąc do drugiego miasta po owe nieszczęsne buty, ale jechałam uważnie. Niestety zderzyłam się z autem prowadzonym przez Niemca (potem okazało się, że ten pan był w wieku mojego dziadka a pani siedząca obok w wieku zbliżonym do wieku mojej córki). W momencie, gdy kątem oka widziałam od swoich lewych drzwi drzewo w odległości ok. 10-15 cm wrzasnęłam odruchowo: Jezu ratuj! Auto było rozbite a my obie wyszłyśmy z wypadku bez żadnego zadrapania choć obie byłyśmy w szoku.
Myśli samobójcze mają swoją genezę. Trzeba te przyczynę ustalić i ją wspólnie ze specjalistą przepracować. Proszę poszukać dobrego psychologa. Jeśli Pani spowiednik jest cierpliwy też może dużo pomóc. Psychiatra jest być może też potrzebny, ale psychiatra pisze głównie recepty na leki.
Była Pani kiedykolwiek na Jasnej Górze, w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej?
Polecam pielgrzymkę albo choćby wirtualnie jeśli nie ma Pani możliwości pojechać:
http://www.jasnagora.com.pl/612,372,artykul,Kaplica_Matki_Bozej.aspx
I na zakończenie jedna uwaga, którą dał mi psycholog, gdy miałam 17 lat: nikt Pani nie pomoże, jeśli Sama Pani nie będzie chciała Sobie pomóc. Wszyscy mogą Pani podać rękę,żeby wstać, ale już stojąc musi Pani powoli krok po kroku iść do przodu każdego dnia. A ta uwaga jest ode mnie po latach trudnych doświadczeń życiowych: z Bogiem i Maryją jest dużo łatwiej i radośniej wstać, przeżyć dobrze dzień i spokojnie zasnąć. Czego szczerze Pani życzę. Powodzenia :)

 Re: Problemy z psychiką i czystością. Jak zaufać Bogu?
Autor: padre (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-07-27 09:15

Nieraz kłopoty z czystością są zwiastunem, wstępnym objawem emocjonalnych, psychicznych dolegliwości. Zarówno pomoc spowiednika i psychoterapeuty są wskazane.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: