logo
Czwartek, 16 maja 2024 r.
imieniny:
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty, Szymona – wyœlij kartkę


 Re: Czy to była odpowiedź Jezusa?
Autor: Gabi (---.citykom.de)
Data:   2020-05-21 11:38

che_burashko,

Twoja relacja z Jezusem jest bardzo wzruszająca :-) On, czułość nieskończona, na pewno pochyla się nad Tobą i pragnie Cię ukryć w swoich słodkich ramionach, abyś czuła się bezpiecznie.

Jeśli chciałabyś nawiązać albo pogłębić zażyłą relację z Jezusem, to polecam dzienniczek Gabrieli Bossis, francuskiej mistyczki, "On i ja" (Rozmowy duchowe Stwórcy ze stworzeniem). Nie była zakonnicą, lecz aktorką, podróżującą po świecie. Jej misja - to ukazywanie ludziom, że skupienie i zjednoczenie z Bogiem jest możliwe w naszym życiu codziennym, które bywa tak niespokojne i zabiegane.

Jezus: "Czy wiesz, co czynimy pisząc te strony? Usuwamy przesąd, że zażyłość duszy z Bogiem to rzecz możliwa tylko dla zakonnika w klasztorze, gdy w rzeczywistości moja mistyczna i czuła miłość przeznaczona jest dla każdej duszy na świecie."

877. - 1940 - 5 grudnia (...) "Żądam abyś wierzyła w szczęście, jakie Mi sprawiają wasze zwierzenia. Wtedy wasze serca biją bliżej mojego. Podzielam z wami wszystko, cokolwiek Mi powierzacie, podobnie jak Ojciec mój połączył się ze Mną na ziemi: 'To jest Syn Mój Umiłowany, w którym złożyłem całe swe upodobanie...' Czy nie mogę powiedzieć tych samych słów o każdym z moich wiernych? Czy nie jesteście drugimi Chrystusami? A jeżeli żyjecie w ścisłej zażyłości ze Mną, czy nie jesteście moimi umiłowanymi, pełnymi mojej życzliwości? O, szukajcie pilnie czułej zażyłości ze Mną tak, jakbyście szukali skarbu! Widzisz: być w zażyłości ze swym Bogiem - tylko to się liczy; jakiekolwiek byłoby życie, które wam dano, możecie je spędzić na moim sercu. Jak niewielu o tym myśli... O, moje dziatki, jestem Miłosierdziem, jestem Miłością! Słuchajcie posłusznie tych słodkich słów. Nie czyńcie tak, jak ci faryzeusze, którzy oburzali się na Mnie i oddalali ode Mnie!... Ale niech moja miłość, która jest jak gdyby upłynnianiem się mego serca, rozczuli was do tego stopnia, byście nie chcieli już więcej opuszczać mojej drogi ani opuszczać Mnie w drodze!... Czy trudno jest często na Mnie patrzeć? Wkładać swoją rękę w moją, mówić Mi słówka, które pochodzą z waszej duszy i sprawiają Mi tak wielką przyjemność? Mówicie Mi je i zapominacie o nich; ale Ja je zachowuję, są dla Mnie cenne, a później to Ja wam je powtórzę, gdy będziemy zjednoczeni w Niebie".
1226. - 1945 - Wielki Czwartek. U stóp Tabernakulum. - "Kiedy uśmiechasz się do Mnie wewnętrznie, oddaję ci uśmiech. Czy ludzie nie robią tego jedni dla drugich? A cóż dopiero Ja! Dlaczego wątpisz? Kiedy do Mnie mówisz, słucham cię i odpowiadam. Ale ty nie zawsze Mnie słyszysz. Kiedy upokarzasz się wspominając swe winy, Ja je zacieram... chociaż nie czujesz mego rozgrzeszenia. Kiedy w duchu całujesz moje nogi i moje ręce krew, która z nich spływa, obmywa cię tak, że stajesz się bielszą niż śnieg. Kiedy twoje oczy szukają Mnie w twym wnętrzu, aby rozważać którąś z moich doskonałości, Ja patrzę na ciebie z jeszcze większą miłością, chociaż ty nie widzisz mojej twarzy. Pomyśl więc, że czyniąc wszystko co możesz, aby Mnie pocieszyć i umiłować, czynisz bardzo mało wobec tego wszystkiego, co Ja ci wtedy daję. I tak jest dobrze. Dobrze jest, że Nieskończenie Potężny pochyla się nad potrzebami swej małej, spragnionej i słabej córeczki. O, pragnij! Życz Mi dzisiaj wielu serc oderwanych od siebie a pełnych Mnie, bądź jedną z nich. Wielu będzie dziś przechodziło przed moim Grobem - taki jest zwyczaj - chcą zobaczyć kwiaty, ozdoby, lecz w jak niewielu sercach płonie miłość, wdzięczność i gorliwość! O ilu z nich mógłbym powiedzieć: 'Oto moi ludzie'? A jednak to takie pożądane, przyjaciółko moja, ponieważ powiedziano: 'Umiłowawszy swoich, do końca ich umiłował'. Mówię ci często: 'Bądź moją', abyś ty też mogła cieszyć się dobrodziejstwem tego 'końca' mojej miłości. Do jak wielkiej słodyczy cię doprowadzę! Czy znasz miłość Chrystusa?"
http://www.objawienia.pl/gabriela/gabriela-spis.html

 Tematy Autor  Data
 Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-16 11:44 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Magdalena  2020-05-16 15:31 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy po prostu  2020-05-16 19:46 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy 2020-05-16 22:10 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Hanna  2020-05-16 22:20 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-17 21:17 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Gabi  2020-05-21 11:38 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-21 15:24 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Gabi  2020-05-21 21:10 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-22 10:53 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Gabi  2020-05-23 19:55 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-24 17:07 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Gabi  2020-05-25 21:07 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-26 09:22 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Gabi  2020-05-26 21:07 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy 2020-05-28 13:26 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy 2020-05-28 14:30 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-29 19:40 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy Ј  2020-05-31 00:36 
  Re: Czy to była odpowiedź Jezusa? nowy che_burashka  2020-05-31 19:26 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: