logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Gądecki: zachęcam do korzystania z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
Do korzystania z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i przeżywania jej za pośrednictwem środków społecznego przekazu – zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w orędziu wygłoszonym w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Orędzie wyemitowały m.in: TVP1, TVP Info, TVN24, Polsat News, TV Trwam, Onet.pl.
Jasło. Warsztaty muzyki liturgicznej
Codziennie, z każdej strony i niemal w każdym momencie jesteśmy bombardowani różnymi dźwiękami i odgłosami. Spośród nich warto wyławiać te, które są dobre, piękne i  które wnoszą coś do naszego życia. 
Misja na Szewskiej zaprasza na spotkanie
Biuro Regionalne Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) "Misja na Szewskiej" zaprasza 29 stycznia o godz. 18:30 na spotkanie: Ojciec Trędowatych. Sługa Boży o. Marian Żelazek SVD.
Musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu. I Niedziela Słowa Bożego
Co roku, w III niedzielę zwykłą roku liturgicznego Kościół na całym świecie będzie obchodził ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. W niedzielę 26 stycznia – po raz pierwszy.
Ostatnie lata pozwalają nam zrozumieć, że są sprawy, rzeczy i miejsca święte, którym trzeba przywrócić miarę, by codzienność nabrała właściwego kształtu. Takim właśnie miejscem jest to więzienie, przesycone męczeństwem najbardziej szlachetnych bohaterów, synów i córek naszej ojczyzny.
XIV Dni Jana Pawła II
W dniach od 5 do 7 listopada 2019 r. będą odbywać się XIV Dni Jana Pawła II, których hasło przewodnie to "Uniwersytet". Serdecznie zapraszamy też do udziału w konkursach literackim i fotograficznym. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.
Występ Chóru Kameralnego POLIFONICA z Mińska
W środę 24 lipca 2019 roku, o godz. 18.30, w kościele Najświętszego  Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi (ul. Zgierska 123) wystąpi Chór Kameralny POLIFONICA z Mińska (Białoruś).
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy z koncertem
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy (PNChM) to projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do śpiewającej młodzieży między 18. a 26. rokiem życia: do uczniów i studentów wydziałów wokalnych szkół i akademii muzycznych oraz do najlepszych śpiewaków polskich chórów. Jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prowadzony przez Narodowe Forum Muzyki.
V Mariacki Festiwal Organowy
Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej oraz bazylika Mariacka serdecznie zapraszają na V Mariacki Festiwal Organowy, który odbędzie się w dniach 16 lipca – 8 sierpnia 2019 roku. 
O powstającej w Łodzi Ekumenicznej Szkole Biblijnej opowiada arcybiskup Grzegorz Ryś
Ekumeniczna Szkoła Biblijna, która od października rozpoczyna swoją działalność w Łodzi,  to wspólny projekt Archidiecezji Łódzkiej oraz łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Informacja o powstaniu Szkoły – pierwszej jak dotąd w Polsce – została podana do wiadomości wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej w minione niedziele.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...