logo
Środa, 24 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego, Fidelisa, Grzegorza – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł

Czy możliwe jest przebaczenie
Pascal Ide
Rozważania na temat potrzeby i znaczenia postawy przebaczenia są podbudowane przykładami literackimi zaczerpniętymi z największych dzieł literatury europejskiej różnych epok, które osadzają rozważania Autora w konkretnej rzeczywistości i dowodzą wagi i ponadczasowego wymiaru postawy przebaczenia. Czytelnik znajdzie tu również ciekawy materiał na temat przebaczenia widzianego oczami filozofów: od starożytności po współczesność.
Kim On jest?
Ks. Jerzy Sermak SJ
Książka jest przystępnym wykładem prawd wiary, zawartych w Credo, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Refleksje zawarte w tej książce zrodziły się jako medytacja i dyskusja na spotkaniach duszpasterskich, później przybrały postać pogadanek radiowych oraz cyklu artykułów w Posłańcu Serca Jezusowego. Książka "Kim On jest" ma na celu ugruntowanie pewności, że warto wierzyć, bo wiem komu zawierzyłem.
Rok z Ojcem Pio
Troncarelli Silvano
Książka zawiera 366 myśli na każdy dzień roku wybranych z listów i innych pism Ojca Pio, a także ze świadectw jego współpracowników i osób z nim zaprzyjaźnionych. Oprócz znanego nam obrazu Ojca Pio - mistyka, stygmatyka i jasnowidza, wyłaniają się z nich jeszcze inne strony jego osobowości. Zaskoczyć może czytelników fakt, iż święty ten odznaczał się dużym poczuciem humoru i krewkim temperamentem, co nieraz jego rozmówcom dawało się we znaki. Był surowy dla siebie i pozornie surowy dla innych, rubaszny i dobrotliwy, lubił wyprowadzać w pole swoimi nadnaturalnymi możliwościami, kłócił się nawet ze swym Aniołem Stróżem, gdy nie zjawiał się od razu na wołanie. Ten osobowościowy portret o. Pio jest lekturą interesującą, chwilami sensacyjną i z pewnością dostarczy miłych wrażeń przy lekturze.
Kto zrozumie serce Boga?
Marie-Dominique MOLINIÉ OP
Miłość Boga do człowieka jest kluczowym problemem zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu - a także tej książki. Autor w swoich rozważaniach opartych w dużej mierze na Piśmie Świętym przedstawia w sposób nieszablonowy historię związku Boga z człowiekiem.
101 pytań o Jezusie
Michael L. Cook SJ
Książka ta podejmuje wiele pytań dotyczących osoby i historii Jezusa, a także związanych z Biblią i Wyznaniem Wiary. W każdym z nich autor stara się odpowiedzieć na trzy najważniejsze pytania o Jezusie: Kim był, czego nauczał i co miał nadzieję osiągnąć. Słownik pojęć teologicznych umieszczony na końcu książki, ułatwia zrozumienie i wędrówkę po Biblii.
Wiarygodna jest tylko miłość
Hans Urs von Balthasar
Książka podejmuje pytanie o kryterium prawdziwości chrześcijaństwa. Zanim jednak padnie definitywna odpowiedź, autor pozwala Czytelnikowi kroczyć w poszukiwaniu odpowiedzi śladami wielkich tradycji filozoficznych i teologicznych. Podejmując to, co w nich cenne, von Balthasar wykazuje ich niewystarczalność i prowadzi do uznania za podstawę chrześcijaństwa miłości Bożej. Kluczowe dla teologii pojęcia: objawienie, grzech, usprawiedliwienie, wiara, cnota, a także dogmaty są niezrozumiałe bez odniesienia do tego punktu, jakim jest miłość.
Wpatrzeni w Jezusa
ks. Stanisław Łucarz SJ
Jest to zbiór katechez, których celem jest ożywienie chrześcijan poprzez pokazanie skąd na przestrzeni historii czerpali i czerpią swą moc świadkowie Jezusa, a zarazem są zachętą, by do tego źródła się udać.
ks. Pierre Descouvemont
Odpowiedzi na najczęściej wysuwane zastrzeżenia typu: Nie czuję się aż tak wielkim grzesznikiem, wciąż od nowa popełniam te same grzechy, nie wiem, co mam mówić, nie czuję potrzeby spowiadania się...
Przemieńmy postać tego świata
ks. Adam Podbiera, ks. Jan Szczepaniak
Jest to zapis rekolekcji "dialogowanych", przeznaczonych dla młodzieży. Mowa w nich o sumieniu chrześcijańskim, nawróceniu, sakramencie pokuty i powrocie do Boga, Kościoła i domu rodzinnego. Pozycja niezwykle pomocna dla rekolekcjonistów lecz korzyść z jej lektury odniosą także rodzice, wychowawcy, katecheci, a także sama młodzież.
 
1  
2  
 
 



Pełna wersja katolik.pl