logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł

Modlić się. Gdzie, jak, kiedy, dlaczego?
Alessandro Pronzato
Jest to książka dla tych, którzy zamierzają odnaleźć sens i piękno modlitwy w świecie, który z jednej strony wskazuje naglącą jej potrzebę, a z drugiej czyni ją coraz trudniejszą. Dla tych, którzy pozbawiają się tego doświadczenia, gdyż uznają je za niesłuszne, za trudne, nudne i skomplikowane. Dla tych, którzy wyczuwają, że modlitwa jest ich ostatnim brzegiem i może stanowić dotarcie do nowego świata.
Współcześni odmawiają różaniec
Praca zbiorowa
Ta książka powstała z potrzeby wielu serc, które kochają różaniec. Dla których ważna jest codzienna wędrówka pośród koralików nanizanych na sznurek. W nich bowiem odnajdują swoje życie złożone z maleńkich jednakowych dni połączonych Tajemnicą, która nadaje im sens. Fakt ogłoszenia przez papieża Jana Pawła II Roku Różańca Świętego i dodania tajemnic światła, czyli "stosownego uzupełnienia" jeszcze bardziej zmobilizował nas do tego, by w naszych publikacjach znalazła się książka szczególna. Współczesna, osadzona w naszej rzeczywistości. Stworzona przez ludzi, którzy żyją między nami. Są wśród nich: naukowcy, dziennikarze, poeci, księża, zakonnicy, lekarze, inżynierowie. Trzydzieści dwie różne osoby. Każda z nich oddała w tych rozważaniach cząstkę siebie, cząstkę swoich doświadczeń i przeżyć, cząstkę współczesności w której żyje. Każda z tych tak różnych i indywidualnych cząstek współtworzy i współistnieje w jedności - w różańcu. Zapraszamy do wędrówki po tajemnicach życia Człowieka-Boga i Jego Matki, do kontemplowania wspólnie ze współczesnymi tej wielkiej Tajemnicy Miłości.
Źródło łez
Jean Vanier
Ta książka ujrzała światło dzienne dlatego, że podczas arkowych Rekolekcji Przymierza na San Domingo te słowa poruszyły kilka osób, które je spisały. Zaprzyjaźniona z "Arką" Anne-Sophie Andreu przeczytała je i także była nimi poruszona. Opracowała ten tekst, wkładając w tę pracę swoje kompetencje i własne życie duchowe, aby nadać mu obecną formę, bardziej czytelną, prostą, lepiej nadającą się do lektury medytacyjnej. Jestem jej za to ogromnie wdzięczny. Żywię nadzieję, że duchowość ta, będąca w sercu naszych wspólnot "Arki" oraz "Wiary i Światła", przyciągnie innych ludzi i spowoduje, że pójdą oni za Jezusem drogą współczucia. Idąc wspólną drogą z osobami słabymi i bezbronnymi, odkryją obecność Jezusa i staną się Jego przyjaciółmi. Znajdą tutaj nową siłę i nową wolność.
Różaniec - rozważania
Alessandro Pronzato
Cykl książek Alessandro Pronzato (ukazała się publikacja dotycząca modlitwy "Zdrowaś Maryjo") ma na celu ukazanie na nowo i podkreślenie duchowego bogactwa modlitw chrześcijańskich, tak drogich sercom wierzących. Pierwsza z nich dotyczy Różańca, ponieważ jest on modlitwą "najmniejszych", zwykłych i prostych ludzi, którzy w koronce odnajdują swoje życie, składające się z małych ziarenek nanizanych na nić Tajemnicy, która nadaje im znaczenie i rytm.
Magia, wróżby i zabobony
Francesco Bamonte
Wielu ludzi, również tych, którzy mówią, że są praktykującymi katolikami, ucieka się do pomocy wróżbitów, przyczyniając się do wzrostu ich dochodów. Co popycha człowieka, by wydawać pieniądze na konsultacje u wróżbity? Jaki sens ma to wszystko dla chrześcijanina? Książka ta za pomocą świadectw i praktycznych rad chce pomóc w uwolnieniu się od zabobonów i obronić przed oszustwami, które często kryją się za magią.
Ewangeliczne opowieści o Męce Pańskiej
Bruno Maggioni
Pasjonująca książka, która przeprowadza krok po kroku, słowo po słowie przez mękę i śmierć Jezusa, dokonując głębokiej analizy wszystkich Ewangelii. Opowieści o męce są cudownym "splotem" historii, teologii i sztuki. Nie wolno zagubić żadnego z tych trzech wymiarów, ponieważ razem mówią one, kim jest Jezus, a zarazem wyrażają wiarę tych, którzy w Niego wierzą. Opowieści te są przypomnieniem realnego i wyjątkowego wydarzenia. Pokusa "zniweczenia Chrystusowego krzyża" jest zawsze aktualna: albo przez zredukowanie go do czystego symbolu ludzkiego cierpienia, albo przez uznanie go za zwieńczenie życia, które było darem z siebie, albo przez nazbyt pośpieszne powiązanie go ze zmartwychwstaniem - pisze we wstępie autor.
Z Janem Pawłem II w oczekiwaniu Bożego Narodzenia
Luigi Guglielmoni, Fausto Negri
Książka jest doskonałą pozycją służącą owocnemu przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Zawiera ona rozważania na każdy dzień adwentu oraz okresu Bożego Narodzenia do 6 stycznia. Kolejne "dni skupienia" rozpoczyna tekst zaczerpnięty z nauczania Jana Pawła II, który wprowadza do precyzyjnie dobranych fragmentów bożonarodzeniowych czytań liturgicznych, których zadaniam jest pobudzenie do refleksji nad słowem Bożym i nad własnym życiem - jest to swoisty rachunek sumienia. Po nim następuje krótka modlitwa litanijna oraz propozycja pewnego postanowienia do wykonania. Na koniec autorzy proponują myśl do zapamiętania, która jest uwieńczeniem trudu kolejnego dnia przygotowań do radosnych świąt Narodzenia Pańskiego.
Kazania i przemówienia
O. Józef I. M. Bocheński OP
Zbiór tych kazań i nauk pomoże wielu w doskonalszym poznaniu prawd wiary, a kapłanom również w przepowiadaniu Słowa Bożego. Bywa, że kaznodziejstwo, wskutek braku zainteresowań problemami egzystencjalnymi, wpada w próżnię, jest odpowiedzią na pytania, których sobie nikt nie stawia (...) Kiedy św. Paweł głosił Ewangelię, mówił do ludzi, którzy żywo zajmowali się sprawami egzystencjonalnymi. A dzisiejsi kaznodzieje trafiają często w próżnię. Przynoszą odpowiedź na pytania, których sobie ludzie nie stawiają.
Jak żyć słowem Bożym na co dzień?
ks. Krzysztof Wons SDS
Zapis jednej z sesji Szkoły Modlitwy słowem Bożym jaka jest prowadzona przy Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Żywe zainteresowanie szkołą wśród osób świeckich i konsekrowanych, a także wzrastający udział w spotkaniach przeżywanych w klimacie pustyni i modlitwy przyczynił się do wydania drukiem konferencji z pierwszej sesji szkoły prowadzonej na temat: Jak żyć słowem Bożym na co dzień?
Doświadczyć radości zmartwychwstania
O. Anselm Grün OSB
Droga zmartwychwstania, która trwa pięćdziesiąt dni, jest drogą ku coraz większej energii życiowej, większej wolności i radości. Świętujemy drogę stawania się pełniejszym człowiekiem, a świętując ją powinniśmy coraz głębiej doświadczać możliwości, którymi obdarował nas Bóg. Wejście na drogę zmartwychwstania oznacza, że wyzwalamy się od tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć, że wyruszamy, aby doświadczyć rozległości i wolności życia, że powstajemy ze snu naszych złudzeń i wyruszamy ku prawdziwemu życiu.
 
1  
2  
3  
4  
 
 



Pełna wersja katolik.pl