logo
Piątek, 01 grudnia 2023 r.
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza, Natalii, Florencji – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
kard. Basil Hume OSB
Tajemnica Wcielenia
Wydawnictwo Salwator


Kardynał Basil Hume zachęca nas, abyśmy spojrzeli na nowe tysiąclecie z innej perspektywy, abyśmy wykorzystali ten przełom, by przywrócić do naszego życia Boga. Jako jeden z przykładów pokazuje nam nasze Boże Narodzenie, pełne przygotowań, zakupów, prezentów, ale pozbawione refleksji, świadomości, że to przecież rocznica nadejścia Pana, naszej nadziei na odkupienie. Na przełomie tysiącleci obchodziliśmy ją po raz dwutysięczny. Czy w naszym życiu zaszły w związku z tym jakieś zmiany?

Wydawca: Salwator
Format: 145 x 205 mm
ISBN: 978-83-60082-86-7
Ilość stron: 153
Rok wydania: 2006
Rodzaj okładki: Miękka 
  

 

Adwent 2021Proponowane w tym roku rozważania dotykają wielkiej tajemnicy, jaką jest wcielenie Boga Samego – jest to fundamentalna prawda wiary chrześcijańskiej oraz jedno z ważniejszych wydarzeń, które świętujemy co roku od ponad 2 tysięcy lat. Jednak, warto zadać pytanie: czy to tylko pamiątka? wspomnienia z dawien dawna? piękna opowieść o tym, jak Bóg narodził się wśrod swojego stworzenia?

 

"Jakże łatwo obchodzić Boże Narodzenie, tracąc z oczu jego istotę albo do tego stopnia znać chrześcijańską naukę na jego temat, że nie robi ono na nas absolutnie żadnego wrażenia.
Tymczasem Boże Narodzenie powinno pozostawiać w naszym życiu wyraźny ślad. W uroczystości tej celebrujemy przyjście na świat Boga w ludzkim ciele. On wkroczył do naszego świata po to, by wejść w nasze życie. Przybył dzielić nasz los; nadać znaczenie wszystkiemu, co czynimy; leczyć rany i dawać życie.
Czy jestem gotów wpuścić Go do mojego życia? Zapytajmy inaczej: czy widzę w Nim intruza, którego należy się pozbyć, czy też oczekiwanego gościa?"

 

(fragmemt książki Tajemnica Wcielenia)


Czy Boże Narodzenie może wydarzyć się na poziomie osobistego przeżywania, głęboko w sercach wszystkich, którzy szukają Boga i wszystkich wzywających Go szczerze? Wierzymy, że tak! Dla pogłębienia tego przekonania proponujemy internetowe rekolekcje adwentowe.

 

 

W dniach 20 do 25 grudnia zapraszamy na rekolekcje internetowe

w oparciu o książkę o tytule: "Tajemnica Wcielenia" autorstwa kard. Basila Hume'a OSB,

wydanej przez Wydawnictwo Salwator.

 

 

 

kard. Basil Hume OSB
– (1923-1999) w wieku 18 lat wstąpił do klasztoru benedyktynów w opactwie Ampleforth w North Yorkshire. Przybrał imię Basil, kiedy w 1945 r. złożył ostatnie śluby zakonne. 9 lutego 1976 r. papież Paweł VI mianował go arcybiskupem Westminsteru, a później w tym samym roku kardynałem. Był pierwszym mnichem, który został angielskim arcybiskupem od 1850 roku. Okres sprawowania urzędu przez kardynała Hume'a sprawił, że katolicyzm stał się w Wielkiej Brytanii bardziej akceptowany niż przez 400 lat. W 1995 roku królowa Elżbieta II odwiedziła po raz pierwszy katedrę westminsterską. W kwietniu 1999 r. zdiagnozowano u niego nieoperacyjnego raka żołądka. 2 czerwca tego samego roku królowa Elżbieta przyznała mu Order Zasługi. Zmarł nieco ponad dwa tygodnie później, 17 czerwca w Londynie, w wieku 76 lat. Jego pogrzeb był transmitowany na żywo w ogólnokrajowej telewizji i został pochowany w Katedrze Westminsterskiej. Papież Jan Paweł II powiedział o nim, że był „pasterzem o wielkim duchowym i moralnym charakterze”.

 

Serdecznie zapraszamy do codziennych rozważań przed Narodzeniem Pańskim.

Pierwsze rozważanie już 20 grudnia w poniedziałek!

 
1 2  następna
 Pełna wersja katolik.pl