logo
Sobota, 04 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Benedykta, Izodora, Wacława – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
Timothy Radcliffe OP
Po co być chrześcijaninem?
Wydawnictwo Salwator


 
format: 145 x 205
stron: 296
isbn: 978-83-60703-43-4
Kup tą książkę

 
Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie, które nurtuje dzisiaj wielu chrześcijan różnych wyznań: jaki jest sens bycia chrześcijaninem?
Autor z prorockim zacięciem próbuje argumentować na rzecz wiary chrześcijańskiej. Jego argumentacja jest osadzona w głębokim rozumieniu natury ludzkiej oraz problemów i lęków ludzi współczesnych, jak chociażby zmian na rynku pracy. Radcliffe nie boi się mówić o kryzysie Kościoła i o jego skutkach; nie przewiduje jednak – jak czyni to wielu filozofów – jego upadku. Dzięki właściwej postawie możemy z niego wyjść zwycięsko, jak apostołowie po ciemnej nocy śmierci Jezusa, który trzeciego dnia zmartwychwstał.
Tematyka książki jest szeroka. Autor czerpie z długiego doświadczenia duszpasterza pracującego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych, z wątpiącymi w autorytety religijne oraz duchownymi nieradzącymi sobie z celibatem.
Książka Radcliffa to lektura przyjemna, w której poważne problemy teologiczne są podejmowane w sposób przystępny, a niekiedy z dużą dawką dobrego humoru.
 
Fragmenty zaczerpnięte z tej książki posłużyły w naszym serwisie jako rozważania rekolekcyjne na Wielki Post 2008 roku.
 
 Pełna wersja katolik.pl