logo
Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Jakuba, Sławy, Wincentego – wyślij kartkę

Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Rok Świętego Pawła i synod biskupów na temat Słowa Bożego, a także beatyfikacja ks. Michała Sopoćki i nagroda Templetona dla ks. prof. Michała Hellera – to zdaniem rzecznika Episkopatu ks. Józefa Klocha radosne wydarzenia roku 2008. Cieniem na mijający rok kładzie się odrzucenie przez posłów dnia wolnego w święto Trzech Króli i zawirowania wokół działalności Komisji Majątkowej.
„Oni czekają na Nadzieję” – pod takim hasłem będzie przebiegała akcja „Misyjny SMS” przygotowana przez Komisję Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji. – Mam nadzieję, że nie będzie ona tylko kolejną okazją do tego, żeby zgromadzić środki materialne dla misjonarzy, ale że posłuży budzeniu i rozwijaniu misyjnej świadomości oraz odpowiedzialności – mówi sekretarz Komisji ks. Tomasz Atłas. Inicjatywa rozpocznie nowy rok działalności misyjnej Kościoła w Polsce.
Od kilku lat obserwuje się lawinowy rozwój technik w dziedzinie biomedycyny. W naszej Ojczyźnie nie ma natomiast żadnych unormowań odnoszących się do eksperymentów na zarodkach, klonowania ludzi lub zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Regulacja prawna jest tu sprawą bardziej niż naglącą. Jej brak jest dziś poważnym wyzwaniem moralnym dla całego społeczeństwa, a przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych za tworzenie prawa. Niszczy się w Polsce ludzkie zarodki, wiele pozostaje w uwłaczającym godności człowieka zamrożeniu, a w konsekwencji narażone są na unicestwienie; nierzadko stają się przedmiotem handlu. W praktyce stosowania metody in vitro dokonuje się też selektywnej aborcji. Jak najszybciej trzeba temu położyć kres i nie pozostawiać delikatnego obszaru niekontrolowanym działaniom, jak to jest obecnie. Z uwagi na ochronę godności i życia każdego człowieka metoda zapłodnienia in vitro powinna być prawnie całkowicie zakazana. W porządku przekonań moralnych nie ma tutaj miejsca na kompromis, którego poszukuje się w ramach rozwiązań prawnych. Mimo sprzeciwu wobec metody in vitro, jako naruszającej godność człowieka, każde ludzkie życie – także powstałe w ten sposób – należy przyjąć z miłością. Każdej bowiem osobie przysługuje pełny szacunek i pełna godność.
Przegląd w formie konkursu organizowany przez Stowarzyszenie Twórczych Osobowości adresowany jest do młodych ludzi, którzy ukończyli 16 rok życia, i dzięki swoim wokalno-muzycznym talentom chcą wyrazić istotę świąt Bożego Narodzenia. Impreza jest otwarta na rozmaite sposoby przedstawienia tematu, poczynając od tradycyjnych kolęd, jak i zupełnie odbieg ających od klasycznych konwencji. Ideą Przeglądu jest stworzenie przestrzeni, w której młodzi artyści swoimi zdolnościami urzeczywistnią znaczenie grudniowych świąt.
Wystawa fotograficzna zorganizowana została przez 'Salezjański Ośrodek Misyjny' w Warszawie, ze wsparciem 'Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ' i dzięki uprzejmości 'PKP Dworce Kolejowe'.
Do najnowszego Małego Gościa Niedzielnego dołączono płytę z nowymi piosenkami w wykonaniu zespołu Arka Noego.
Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza małżeństwa niesakramentalne na rekolekcje adwentowe oraz comiesięczne spotkania formacyjne.
Połączenie tradycji z nowoczesnością, czyli MMS-owy konkurs Opoki i Plusa na zdjęcie bożonarodzeniowej szopki
Apel o otwarcie serca na potrzeby ubogich oraz o czynienie wszystkiego, co praktycznie możliwe, aby przychodzić im z pomocą, w myśl twierdzenia, że “zwalczanie ubóstwa jest drogą do pokoju”, zawiera orędzie Benedykta XVI na 42. Światowy Dzień Pokoju. Papież pisze w nim, że zarówno ubóstwo jest powodem konfliktów, jak i konflikty są przyczyną ubóstwa. Wskazuje, że należy zapobiegać nie tylko ubóstwu materialnemu, ale i duchowemu. Jedną z dróg budowania pokoju Benedykt XVI upatruje w globalizacji, zarządzanej przez „solidarność globalną” i opartej na „wspólnym kodeksie etycznym”.
„Wszędzie tam, gdzie jesteście - przez swoje słowa, życzliwość, pogodę ducha, a nade wszystko bezkompromisową wierność zasadom Ewangelii - bądźcie na wzór św. Szczepana świadkami Jezusa do końca” - zachęca Polaków przebywających poza granicami kraju, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa emigracji bp Zygmunt Zimowski. W świątecznym liście czytamy m.in. o wartości przebaczenia i pojednania – zarówno w życiu osobistym, rodzinnym, sąsiedzkim, zawodowym, jak i w relacjach między grupami etnicznymi i narodowymi.
 
1  
...
919  
920  
921  
922  
923  
924  
925  
926  
927  
...