logo
Środa, 17 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfa, Stefana, Roberta – wyślij kartkę
Szukaj w


sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Rzecznik Episkopatu: Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę
Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, byśmy mogli żyć w wolnym kraju i w wolności wyznawać wiarę w Boga – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji 84. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.
Msza św. za Ojczyznę i poległych obrońców Białegostoku w II wojnie światowej
„Jeśli chcemy budować przyszłość naszej Ojczyzny, musimy poznać jej przeszłość” – mówił abp Józef Guzdek w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej podczas Mszy św. w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Przypominając napaść hitlerowskich Niemiec na Polskę w 1939 r., duchowni, harcerze, kombatanci oraz przedstawiciele władz miasta oraz jego mieszkańcy modlili się w intencji Ojczyzny oraz poległych w jej obronie.
Pamięć nie zginęła - 84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Na Jasnej Górze w rocznicę wybuchu II wojny światowej trwa szczególna modlitwa za Polskę i za wszystkich bohaterów dzięki, którym możemy żyć w wolnej Ojczyźnie. Jest tutaj wiele pamiątek, niemych świadków tragicznych wydarzeń sprzed 84 lat. Przez całą wojnę dzieje jasnogórskiego Sanktuarium były nieodłącznie związane z losami całego polskiego Narodu.
Caritas Archidiecezji Katowickiej przekaże 1500 tornistrów
- Plecak to poczucie bycia zaopiekowanym. Takie dziecko nie musi się martwić, że od samego początku jest nieprzygotowane do lekcji - tłumaczy ideę akcji "Tornister Pełen Uśmiechów" Agnieszka Adamczyk, kierowniczka Świetlicy Św. Agaty w Katowicach.
Abp Marek Jędraszewski na Wawelu: nigdy Polak przeciw drugiemu Polakowi
– Nigdy Polak przeciw drugiemu Polakowi. Jedni przeciw drugim. I nigdy „brzemię” dźwigane przez Polaka samotnie. Bez pomocy innych Polaków. Nie może być walka silniejsza od patriotyzmu – mówił abp Marek Jędraszewski w rocznicę porozumień sierpniowych w katedrze na Wawelu nawiązując do słów Jana Pawła II. 
43. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych
Dziś Dzień Solidarności i Wolności obchodzony w rocznicę „Porozumień sierpniowych” i powstania NSZZ „Solidarność”. W polską „drogę do wolności” wpisała się też Jasna Góra. Już Jan Paweł II nazywał ją miejscem, gdzie „zawsze byliśmy wolni”. To tutaj kolejne pokolenia zanosiły modlitwę o wolność i opiekę Matki Bożej, której Polska wielokrotnie była zawierzana, kształtowały patriotycznego ducha. O wolnościowym zrywie sierpnia '80 na Jasnej Górze przypominają też wota.
Kościół ma też młodą twarz - 16. Piesza Pielgrzymka młodych Archidiecezji Katowickiej
„Zdobyli Jasną Górę” - 16. Piesza Pielgrzymka młodych Archidiecezji Katowickiej dotarła do Mamy. W tym roku tworzyli ją młodzi z różnych wspólnot i diecezji, bo w grupie znalazły się też osoby z diec. opolskiej i bielsko-żywieckiej. W sumie 60 osób wędrowało Szlakiem Orlich Gniazd.
Papież do Polaków: Niech przykład Rodziny Ulmów przypomina, jak wzrastać do świętości
Niech przykład Rodziny Ulmów, która ofiarowała swoje życie, by ratować prześladowanych Żydów, pomaga wam w zrozumieniu, że do świętości i heroicznych czynów dorasta się poprzez wierność w małych, codziennych sprawach – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej.
Dzień Katechetyczny w Centrum Jana Pawła II
– Katecheza w szkole jest szczególnym ratunkiem dla ludzi zagubionych we współczesnym świecie – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Dnia Katechetycznego, który odbył się 29 sierpnia 2023 r.  w Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!”.
Św. Jan Paweł II patron pielgrzymów
Tegoroczne pielgrzymowanie było świadectwem świętości Jana Pawła II. Papież Polak był jasnogórskim pielgrzymem, a w tym roku został także patronem przybywających do Matki Bożej pątników. Z flagami papieskimi, ulubionymi pieśniami świętego i jego nauczaniem podążali w lipcu i sierpniu piesi pielgrzymi, ale też cykliści.
 
1  
...
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
10  
...