logo
Poniedziałek, 05 czerwca 2023 r.
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera, Walerii – wyślij kartkę
Szukaj w


Komentarz liturgiczny

Zatroszczmy się o własne zbawienie

 
W dzisiejszej Ewangelii Piotr dopytuje Jezusa o umiłowanego ucznia – Jana. Przesadnie interesuje się jego przyszłością. My też często ulegamy pokusie nadmiernej troski o innych. Czy to coś złego troszczyć się o bliźniego? I tak, i nie. Jeśli jest to szczere i wynika z miłości, a nie z innych pobudek, to tak. Ale często jest inaczej. Przesadną troską o innych chcemy ukryć brak pracy nad własnym zbawieniem. Chętnie nawracamy innych, a sami nie chcemy spojrzeć w swoje serce. Piotr ma wyznaczony kierunek, w którym ma iść. Przed siebie, za Jezusem. Kieruje nim jednak niepotrzebna ciekawość. A na swoje usprawiedliwienie używa argumentu troski o najmłodszego. Jezus daje Piotrowi do zrozumienia, że nie jest to jego sprawa.

Panie Jezu, tak często „troszczę się” o zbawienie innych, wytykając im błędy i osądzając. Często interesuję się życiem wszystkich wokół, a nie moim własnym, które nie jest idealne. Ulecz mnie z obłudnej troski, która nie wypływa z miłości, lecz z duchowego lenistwa. Amen.
 

Rozważania pochodzą z książki
 
ks. Cyprian Kostrzewa SSP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron DniaŚw. Bonifacy
 
biskup i męczennik

Św. Bonifacy urodził się około roku 673 w Anglii. Wstąpił do klasztoru benedyktyńskiego w Exerer. W roku 719 udał się na misje do Germanii. W roku 722 papież Grzegorz II udzielił mu święceń biskupich, w roku 732 został arcybiskupem, a w roku 738 legatem papieskim na całe Niemcy. Głosił Ewangelię, zakładał diecezje i klasztory. Mając osiemdziesiąt lat udał się ponownie na misje i do Fryzji i w Dokkum (Holandia) został zamordowany wraz z 52 Towarzyszami w sam dzień Zielonych Świąt, 5 czerwca 754. Ciało spoczywa w Fuldzie.

jutro: św. Norberta
 

wczoraj
dziś
jutro