logo
Sobota, 03 grudnia 2022 r.
imieniny:
Hilarego, Franciszka, Ksawerego – wyślij kartkę
Szukaj w


Komentarz liturgiczny

Chrystus jest słowem Ojca

    

Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Słowa, które czytamy i rozważamy tu i teraz, na ziemi, zostały nam dane przez samego Jezusa. One nie przeminą, są wieczne, tak jak wieczny jest Chrystus – Słowo Ojca. Słowa te mamy rozważać, poznawać ich znaczenie, głębię i starać się według nich żyć. Kto się nauczył je czytać tu, na ziemi, ten będzie chętnie czytał przez wieczność Słowo Ojca. W niebie będziemy żyć w Jego obecności. Będziemy Go podziwiać, odkrywać i coraz bardziej kochać.
 
Jezu Chryste, Ty jesteś Słowem Ojca, które trwać będzie na wieki. Pragnę Cię poznawać w niebie, bez końca. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
 

Rozważania pochodzą z książki
 
o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron Dniaśw. Franciszek Ksawery
 
kapłan,
patron misji zagranicznych
 

Urodził się w Hiszpanii w roku 1506. Na studiach w Paryżu poznał św. Ignacego Loyolę i jako jeden z pierwszych w stolicy Francji jezuitów złożył śluby zakonne na ręce fundatora zakonu. W roku1537 uzyskał w Wenecji święcenia kapłańskie; pięć lat później wyjechał na misje do Portugalii, a wkrótce potem do Indii gdzie nawrócił niezliczone rzesze pogan. Następnie rozpoczął prace ewangelizacyjną w latach 1549-1551 w Japoni, której został pierwszym misjionarzem i gdzie wkrótce wyrosła kwitnąca gmina chrześcijańska. Zamierzał dostać się jeszcze do Chin, lecz Bóg odwołał go do wieczności na wyspie Sancian koło Kantonu 3 grudnia 1559 r. Jest po św. Pawle apostole największym misjonarzem Kościoła katolickiego, patronem Kongregacji Rozkrzewiania Wiary i apostołem Indii.

jutro: św. Jana Damasceńskiego

wczoraj
dziś
jutro