logo
Środa, 03 czerwca 2020 r.
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary, Karola – wyślij kartkę
Szukaj w


Komentarz liturgiczny

Gorliwość w sprawach Bożych
 
 
Uczciwa praca jest drogą prowadzącą do Boga. Staje się współdziałaniem z Bogiem w trosce o Jego dzieło stworzenia, zdobywaniem codziennego chleba, znakiem służebnej miłości i drogą doskonalenia człowieka. Nie brak jednak takich, dla których praca staje się środkiem wyzysku innych ludzi i nieuczciwego pomnażania własnych dóbr. Taka postawa nie może nas tylko gorszyć. W dzisiejszej Ewangelii Jezus daje nam lekcję pokory. Od każdego możemy się czegoś uczyć. Jezus uczy nas spokojnego patrzenia na drugiego człowieka. Nie każe nam bagatelizować zła, które widzimy u innych, natomiast ukazuje, że determinacja w osiągnięciu postawionych sobie celów może być szkołą zaangażowania się w to, co najważniejsze: królestwo Boże. Czy wykorzystujemy wszystkie talenty we współpracy z Bożą łaską? Jak to czynimy w realizacji ziemskich celów? Odsuńmy na bok zgorszenie z nieuczciwości rządcy. Ożywmy nasz zapał w relacji z Bogiem. 
 
„Przyjdziemy do niego i będziemy u niego mieszkać” (J 14, 23) – niech słowa te ożywiają we mnie wdzięczność i czynią mnie miejscem uwielbienia Boga.
  

Rozważania pochodzą z książki
ks. Janusz Lekan
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron DniaŚwięci męczennicy Karol Lwanga i Towarzysze

W latach 1885 - 1887 wielu chrześcijan Ugandy poniosło śmierć męczeńską na rozkaz tamtejszego władcy Mwanga. Wśród umęczonych szczególną stałością w wierze odznaczali się Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy. Wielu z nich niedawno przyjęło chrzest. Czterech z nich ochrzcił Karol Lwanga w więzieniu. Najmłodszy z tej grupy, Kizito, miał 13 lat. 3 czerwca 1886 roku zginął Św. Karol Lwanga i dwunastu jego Towarzyszy.

jutro: św. Franciszka Caraccioli

wczoraj
dziś
jutro