logo
Czwartek, 09 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Marii, Dymitra, Wadima, Heliodora, Gaucheriusza – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
George A. Maloney SJ
Jezus czyni mnie wolnym
Wydawnictwo WAM


rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7505-269-5
format: 124x194
stron: 280
oprawa: miękka


 

Kup tą książkę

 

Działacze polityczni upatrują wszelką wolność ludzką w wyzwoleniu od ucisku społecznego, politycznego i ekonomicznego. Jednak o ile człowiek nie osiągnie wyzwolenia duchowego, o tyle będzie nosił ze sobą swoje więzienie wszędzie dokądkolwiek się uda.

***

Jezus czyni mnie wolnym to znakomita publikacja dla osób zagubionych we współczesnym świecie, poszukujących Boga i własnej tożsamości. Autor pisze o mocy Ducha Jezusa, który przynosi pełną wolność, wyzwala od "cielesnego" sposobu oceny innych i samych siebie, uwalnia od grzechu i winy. Dzięki modlitwie kontemplacyjnej, do której zachęca nas ta książka, możemy odkrywać miłość Jezusa, która wypędza z nas wszelki strach.

***

Ty i ja jesteśmy bardziej niewolnikami aniżeli ludźmi wyzwolonymi. Nasze niewolnictwo polega na tym, że zapomnieliśmy, co oznacza nasza prawdziwa wolność, którą mamy jako dzieci Boże. Często zadowalamy się życiem w wąskich granicach swego niewolnictwa, głównie dlatego, że wszyscy inni przebywają w tym samym więzieniu. Ślepota nie jest tak wielkim cierpieniem, skoro wszyscy ludzie urodzili się ślepi i nigdy nie poznali żadnej innej możliwości. Ślepota jednak stałaby się nie do zniesienia, gdyby pośród wszystkich ślepych znalazł się choćby jeden człowiek, który naprawdę by widział!

***

Spis Treści

Wprowadzenie 
1.Wolność Boga
2.Jezus – najbardziej wolny ze wszystkich ludzi
3.Jezus nas wyzwala
4.Gdzie jest Duch – tam wolność
5.Wolność przez kontemplację
6.Uzdrowieni do wolności
7.Wolność wymaga dyscypliny
8.Wyzwalająca moc miłości

 
 Pełna wersja katolik.pl