logo
Piątek, 30 września 2022 r.
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery, Hieronima, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych


Kongres Młodych Osób Konsekrowanych, czyli spotkanie młodych sióstr i braci zakonnych, oraz świeckich konsekrowanych, ludzi pełnych pasji, entuzjazmu i radości, młodych i odważnych. W dniach 22-25 września, w tym tygodniu, w Licheniu, spotkają się młode osoby konsekrowane z całej Polski. W tegorocznym Kongresie będzie uczestniczyć ponad 600 osób z ponad 80 Zgromadzeń i prawie 20 instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego.

 

Codzienna Eucharystia i modlitwa, konferencje, spotkania dzielenia w mniejszych grupach i czas integracji oraz radości we wspólnocie. Kongres to święto życia konsekrowanego w Polsce. Tematem tegorocznego spotkania w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Licheniu Starym jest zaczerpnięte z Pisma Świętego: „Powstań i świeć” (Iz 60, 1a). To będzie, dla wszystkich młodych konsekrowanych okazja do formowania się, słuchania konferencji wielu cenionych prelegentów i do podzielenia się swoimi doświadczeniami ze sobą nawzajem.

 

Szczególnym gościem Kongresu będzie bez wątpienia kard. Raniero Cantalamessa OFMCap, który skierował z okazji spotkania, do uczestników, dedykowane przesłanie, którego zapowiedź można już oglądać w mediach społecznościowych Kongresu. Premiera całej, 10 minutowej, wypowiedzi słynnego zakonnika zaplanowana jest na początek Kongresu (czwartek; godzina 20:00): TUTAJ

 

Zapraszamy do śledzenia Kongresu w mediach:

 

· codzienne dawka informacji na naszej stronie: TUTAJ i na Twitterze:

 

· na naszym kanale na platformie YouTube będziemy umieszczać codziennie nagrane konferencje, oraz transmisje na żywo z Eucharystii i wspólnej modlitwy

 

· na naszych mediach społecznościowych codziennie można będzie znaleźć świeże zdjęcia i relacje z Kongresu:

Facebook , Instagram 

 

 

Uczestników przywita Oblat o. Robert Wawrzeniecki OMI (sekretarz wykonawczy Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich) oraz przesłanie Kapucyna, brata Raniero kard. Cantalamessy OFMCap, kaznodziei Domu Papieskiego.

 

Zaproszonymi gośćmi, którzy powiedzą konferencję lub podzielą się
świadectwem są:

 

- s. Władysława Barbara Krasiczyńska CSSJ (psychoterapeutka doświadczeniowa),

- bp Jacek Kiciński CMF (biskup pomocniczy we Wrocławiu i Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP)

- o. Michał Nowak OFMConv (rekolekcjonista)

- o. Krzysztof Pałys OP (autor książek oraz bloger)

- Franciszek Kucharczak (dziennikarz, teolog i historyk, współpracował min. z tygodnikiem "Gość Niedzielny")

- ks. Marek Chmielniak SAC (dyrektor domu rekolekcyjnego)

- o. Michał Deja OFMCap (dyrektor domu rekolekcyjnego)

- s. Maria Leprust od Miłosierdzia Bożego OVM (siostra zakonna ze zgromadzenia anuncjatek) oraz

- Inga Pozorska (dziewica konsekrowana, liderka zespołu "Mocni w Duchu" i autorka książek).

 

Organizatorzy

 

Organizatorami są: KWPZM – Konferencja Wyższych Przełożonych
Zakonów Męskich, KWPŻZZ – Konferencja Wyższych Przełożonych
Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, KPŻKK – Konferencja Przełożonych
Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych oraz KKIŚ – Krajowa
Konferencja Instytutów Świeckich.

 

W skład komitetu organizacyjnego wchodzą: główny odpowiedzialny: ks. Dariusz Bartocha SDB, koordynatorzy: s. Angelika Mrówka MChR, br. Michał Petryk OFMCap oraz ks. Paweł Fedorowicz MIC, a także odpowiedzialni: za sekcję organizacyjną: s. Karolina Ostopinko CHR, 4. za sekretariat: s. Karola Gos CSSE, za posiłki i noclegi: s. Sabina Zelek SM oraz ks. Wojciech Bochenek SCJ, za muzykę i liturgię: s. Magdalena Białorudzka RM, a także za media: kl. Łukasz Wójcik SDB.

 

dk. Łukasz Wójcik SDB,
rzecznik prasowy Kongresu