logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyœlij kartkę


 Czy są objawienia zachęcające do Pisma Świętego?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-05-19 21:11

Czy są jakieś objawienia (najlepiej uznane przez Kościół, ale jeśli są jakieś nieuznane, to też bym się zainteresowała) zachęcające do czytania Pisma Świętego, do adoracji, odmawiania brewiarza, chodzenia na Mszę? Poza oczywiście pierwszymi piątkami. Tak mi się zdaje, że wszystkie objawienia dotyczą głównie odmawiania różańców w takiej czy innej kombinacji, ewentualnie do odmawiania koronki (s. Faustyna), co również jest modlitwą polegającą na powtarzaniu.

 Re: Czy są objawienia zachęcające do Pisma Świętego?
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2020-05-23 18:32

Najważniejszym objawieniem uznanym przez Kościół jest Pismo Święte. Ostatnia jego Księga ma nawet nazwę własną 'Objawienie' (z greckiego 'apokalipsa').

Przykładowa zachęta, a wręcz błogosławieństwo do czytania i słuchania słów Biblii:
"Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa,
a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska." Ap 1,3

Adoracja, np.: Łk 10:
38 W dalszej ich podróży [Jezus] przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu.
39 Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.
40 Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».
41 A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele,
42 a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona»

Modlitwa Psalmami (brewiarz; współcześnie 'Liturgia Godzin'), np.:
"Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach." Ef 5, 18b-19

Udział we Mszy św.:
"Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień" Hbr 10, 25

 Re: Czy są objawienia zachęcające do Pisma Świętego?
Autor: che_burashka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-05-29 19:50

Dziękuję.
Nie ja zadałam to pytanie, ale z zainteresowaniem przeczytałam odpowiedź. Jednak to prawda, że w Piśmie Świętym jest wszystko, tylko trzeba umieć to znaleźć. I chcieć oczywiście.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: