logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyœlij kartkę


 Wstydzę się poprosić zaufanego księdza o rozmowę.
Autor: Halina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-08 14:08

Witam, od pewnego czasu mam problemy duchowe, psychiczne. Jestem nimi wykończona. Czuję, że dzieje się ze mną coś złego. Chciałabym porozmawiać z zaufanym księdzem, ale wstydzę się o tę rozmowę poprosić. Czy są jakieś inne sposoby na zademonstrowanie mu, że potrzebuję rozmowy?

---
W innym wątku Pani napisała: "Jednak postanowiłam porozmawiać z zaufanym kapłanem, który wytłumaczył mi, że (...)". Dlaczego ma Pani problem z poproszeniem o kolejną rozmowę? (Demonstracje nie są dobrym pomysłem).

z-ca moderatora

 Re: Wstydzę się poprosić zaufanego księdza o rozmowę.
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-02-08 15:58

Owszem, możesz na przykład poprosić kogoś bliskiego, aby umówił taką rozmowę w Twoim imieniu. Najpierw jednak zdecyduj, jakiej natury tak naprawdę są Twoje problemy, bo ksiądz "pełnokrwistym" psychologiem, a tym bardziej psychiatrą jednak nie jest, w związku z czym może nie być w stanie Ci pomóc.

 Re: Wstydzę się poprosić zaufanego księdza o rozmowę.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-02-08 18:11

Jeśli to jest zaufany ksiądz, to dlaczego się wstydzisz? Jeśli go znasz i mu ufasz, a tym bardziej, jeśli już kiedyś z nim rozmawiałaś, to dlaczego? Wstydzisz się samego poproszenia czy rozmowy? Bo dla mnie dużo trudniejsza byłaby rozmowa. A poprosić można np. przez maila. Wysyłając do tego księdza maila z prośbą o spotkanie i rozmowę. Albo w konfesjonale.

 Re: Wstydzę się poprosić zaufanego księdza o rozmowę.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-09 11:46

Halino,

Myślę, że powinnaś poszukać księdza psychologa i porozmawiać z nim o tych sprawach, które nam przedstawiłaś. Są również katolickie przychodnie psychologiczne.
Czy musi to być koniecznie ten sam kapłan i spowiednik. Są przecież i inni duchowni z którymi możesz śmiało porozmawiać. Umów wcześniej z nimi wizytę i nie przejmuj się własnym wstydem. Śmiało (!)

Z Bogiem

 Re: Wstydzę się poprosić zaufanego księdza o rozmowę.
Autor: Halina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-09 18:41

Próbowałam rozmawiać z innymi kapłanami, ale zawsze, gdy byłam o krok od rozmowy twierdziłam, że nie jestem jeszcze na tę rozmowę gotowa. Myślę, że wynikało to z braku zaufania. A co do tamtego kapłana to może i Asia masz rację - boję się tego tematu, a nie samej prośby. Koniec końców chyba zbiorę się na odwagę i w środę pójdę na tę rozmowę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: