logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyœlij kartkę


 Jak kto się urodzi z chorobą i niezdolny do życia.
Autor: Adamus (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-10-23 22:37

Hej. Jak ja uwielbiam wasze odpowiedzi. BO TAKI Plan. Czyli co jak kto się urodzi z chorobą i niezdolny do życia to też taki plan? Nie rozumiem. Że jedni mają takie życie z pełnym zdrowiem. A drudzy zdrowia nie mają. A nie wszystko zależy od nas?

 Re: Jak kto się urodzi z chorobą i niezdolny do życia.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-10-30 18:10

Wstęp typu "jak ja uwielbiam Wasze odpowiedzi" jest albo prowokacyjny, albo niegrzeczny, albo ironiczny, albo nieprzemyślany. W każdym razie nie niesie zapowiedzi szacunku.

Nie, absolutnie nie wszystko zależy od nas. Nie zależy ode mnie, to że się urodziłam, w jakiej rodzinie, z jakim zdrowiem, z jakimi zdolnościami, kiedy, w jakim kraju itp. I milion innych rzeczy.
Bóg pewne trudne rzeczy dopuszcza i moim zdaniem niekiedy pozostaje to przyjąć do wiadomości, bo zrozumieć się nie da. Nie wszystko jest do pojęcia.
Niektóre z tych rzeczy są racjonalnym, zrozumiałym skutkiem ludzkich grzechów. Np. wojna. Zniszczenie przyrody, zatrucie środowiska. Dziecko chore, bo matka piła w ciąży. Bóg tego nie chce.

 Re: Jak kto się urodzi z chorobą i niezdolny do życia.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-10-30 19:38

Jakieś dowody na to, że w ten sposób odpowiadamy? Sugerujesz, że dzieje się to nagminnie, zatem poproszę co najmniej 5 odpowiedzi, każda od innej osoby, z ostatnich 3 miesięcy.

Tak, nie wszystko zależy od nas, zresztą po co nam byłby Bóg, gdyby tak było. Ale od nas zależy, co z tym zrobimy. W chorobie można narzekać albo się modlić. Chore dziecko można przyjąć i kochać i walczyć o nie (jak pisał o. Daniel Ange, dziecko intelektualnie niepełnosprawne jest prawdziwym obliczem świata), a można zabić bądź walczyć o jego zabicie. Ze wszystkiego, co dostaniesz, zostaniesz rozliczony po śmierci.
BTW: Bóg nikomu zdrowia nie obiecał i nie jest ono najwyższą życiową wartością.

 Re: Jak kto się urodzi z chorobą i niezdolny do życia.
Autor: elina (77.111.247.---)
Data:   2022-10-30 21:13

Człowiek nie został stworzony, by zrozumieć życie, ale żeby je przeżyć.
George Santayana

"BO TAKI Plan. Czyli co jak kto się urodzi z chorobą i niezdolny do życia to też taki plan?"

Czasem dzieci rodzą się chore, bo rodzice nie dbali o siebie przed zapłodnieniem, czasem bo matka nie dbała o ciążę (znam taki przypadek), czasem, bo lekarz przy porodzie popełnił błąd, więc chore dziecko jest konsekwencją ich grzechu zaniedbania. A czasami nie wiadomo dlaczego jest chore, więc nie ma sensu nas pytać, bo nie wiemy. Być może był taki plan.

"A nie wszystko zależy od nas?"

Nikt w Kościele katolickim nie mówi, że od nas wszystko zależy. Dużo zależy, ale dużo nie zależy.

 Re: Jak kto się urodzi z chorobą i niezdolny do życia.
Autor: Adamus (---.24.116.32.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-10-31 18:26

Dziękuję poczytam sobie. Bo jestem słaby w dyskusji. Tylko proszę nie mi piszcie o depresji. Ja tak się zastanawiam po prostu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: