logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyœlij kartkę


 Szukam sklepu internetowego z medalikiem błyszczącym.
Autor: Rycerka (---.24.246.26.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-02-26 01:36

Jestem rycerką Niepokalanej, przyrzekałam nosić "cudowny medalik". Medalik jest znakiem wiary dla innych. Niestety medalik srebrny śniedzieje, codzienne czyszczenie jest uciążliwe i nie do końca skuteczne. Chciałabym aby ten znak wiary był ładny, błyszczący, żeby wzbudzał przyjemne odczucia wzrokowe (a nie bylejakie).
Panu Bogu i Matce Bożej należy się to co najlepsze. Mam srebrne broszki, błyszczące, które nie śniedzieją, są więc technologie obróbki srebra, gdzie produkt wychodzi trwale piękny.
Czy ktoś zna może sklep internetowy z ładnymi błyszczącymi "cudownymi medalikami"?

 Re: Szukam sklepu internetowego z medalikiem błyszczącym.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2021-02-26 13:32

Może medalik ze srebra rodowanego lub złoty by się nadał? Słyszałam też o lakierach zapobiegających utlenianiu, ale one chyba były do brązu, i raczej nie do rzeczy, które mają kontakt ze skórą.

 Re: Szukam sklepu internetowego z medalikiem błyszczącym.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-26 20:46

Przeczytaj:
https://www.korallo.pl/blog/dlaczego-ciemnieje-srebro/

 Re: Szukam sklepu internetowego z medalikiem błyszczącym.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-26 21:32

Spróbuj wejść na allegro; widziałam sporo różnych błyszczących medalików, może coś wybierzesz.

 Re: Szukam sklepu internetowego z medalikiem błyszczącym.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-02-26 22:06

Błyszczący będzie medalik że stali chirurgicznej albo mieszanki srebra z tą stalą. Uwaga: stal chirurgiczna w teorii nie uczula, w praktyce bywa różnie

 Re: Szukam sklepu internetowego z medalikiem błyszczącym.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-02-27 18:45

Broszki nie mają kontaktu ze skórą, a medalik tak. A srebro ma to do siebie, że w kontakcie ze skórą ciemnieje. Dlatego, jeśli tak Ci zależy na tym, żeby ten medalik błyszczał, trzeba go co jakiś czas czyścić. Są specjalne płyny, ale może być też zwykła pasta do zębów, która daje bardzo dobre efekty.

 Re: Szukam sklepu internetowego z medalikiem błyszczącym.
Autor: Rycerka (---.24.251.14.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-03-11 01:30

Chciałabym kiedyś zasponsorować ojcom w Niepokalanowie kupno maszyny do wyrobu pięknych niklowanych medalików (albo podobnych). Medalik ten ma ściśle określony wygląd i taki, dobrej jakości, nie jest obecnie dostępny ani ze stali chirurgicznej, ani ze srebra rodowanego, ani na Allegro... Albo nie znalazłam.
Co do czyszczenia srebra, to efekty nie są imponujące, szczególnie przy codziennym noszeniu medalika. Spróbuję jeszcze tych sposobów z sodą.
Co do medalika ze złota, to strach taki nosić, bo zrywają. Widziałam to w tramwaju. Zaskoczona kobieta nie zdążyła zareagować, a napastnik wyskoczył.
Ciekawa jest informacja o lakierach zapobiegających utlenianiu. Byłabym tym zainteresowana, bo medalik najczęściej noszę na wierzchu, na ubraniu (ma więc małą styczność ze skórą).
Dziękuję za odpowiedzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: