logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyœlij kartkę


 Wybory życiowe a Sad Ostateczny.
Autor: Lara (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-07-03 07:35

Szczęść Boże, zastanawiam się, czy na Sądzie Ostatecznym (a już swoje lata mam) Pan Bóg będzie mnie rozliczał z niezdecydowania się na pójście do zakonu. Małżeństwo nigdy nie było dla mnie i nie brałam go w życiu pod uwagę, nieraz myślałam o zakonie, jednak zawiodłam trochę Pana Jezusa, gdyż się na to nigdy nie odważyłam. Wiem, że mogę dawać świadectwo w codziennym życiu bez względu na stan, ale gdyby zapytano mnie o kwestie niezdecydowania się na zakon, gdzie mogłam być bliżej Pana i pełniej służyć innym w konkretnym powołaniu, moje "tłumaczenia" wypadają dość blado.

 Re: Wybory życiowe a Sad Ostateczny.
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-07-03 13:34

Droga Laro, nie martw się o Sąd Ostateczny. Wszak - jak powiedział św Jan od Krzyża - będziemy sądzeni z miłości, a tę można praktykować niezależnie od swojego stanu i od tego, czy minęliśmy się z powołaniem, czy nie. Skup się na niej i nie zatruwaj sobie życia zbędnym roztrząsaniem przeszłości ani dywagacjami o przyszłości. Dosyć ma dzień swojej biedy (Mt 6,34). Praktykuj miłość tu i teraz, a dzień Sądu będzie dla Ciebie wspaniałym dniem spotkania z Miłością.

 Re: Wybory życiowe a Sad Ostateczny.
Autor: A ja powiem (---.play-internet.pl)
Data:   2020-07-03 15:10

Gdzieś ostatnio przeczytałam (może nawet tutaj) odpowiedź na czyjeś pytanie w rodzaju "co by było gdyby..?". Ta odpowiedź to:
- Nic by nie było.
Bardzo to do mnie trafiło. Bóg sądzi z tego, co było, a nie z tego, co by było gdyby.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: