logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyœlij kartkę


 Rodzice nie praktykują życia sakramentalnego.
Autor: Anonim (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-05-31 11:12

Moi rodzice nie są zbyt wierzący a bardzo bym chciała żeby byli. Nie chodzi o to że całkowicie nie wierzą ale nie chodzą do kościoła, na spowiedzi.

 Re: Rodzice nie praktykują życia sakramentalnego.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-06-02 15:02

Nie martw się rodzicami, są dorośli. Pomyśl raczej, czy Ty zawsze byłaś i jesteś we wszystkim wierna Panu Bogu. Każdy bowiem odpowiada osobiście przed Bogiem za swoje czyny i grzechy a nie za grzechy innych.
Ale możesz się za nich pomodlić aby otrzymali Łaskę wiary i uwierzyli w Bożą miłość.

 Re: Rodzice nie praktykują życia sakramentalnego.
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2020-06-03 06:20

Nie wystarczy sie pomodlic. Trzeba sie codziennie modlic za rodzicow, zamowic msze swieta prosic Maryje Niepokalana zeby wziela w opieke twoich rodzicow i przekazala ich w niewole Trojcy Swietej. Mozesz rowniez pomoc wielu ludziom na swiecie proszac Niepokalana o to samo co dla rodzicow i siebie oczywiscie.

 Re: Rodzice nie praktykują życia sakramentalnego.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-06-03 14:49

@Mary
Co to znaczy: przekazać w niewolę Trójcy Świętej?

 Re: Rodzice nie praktykują życia sakramentalnego.
Autor: kinia128 (---.icpnet.pl)
Data:   2020-06-06 13:25

W niewolę Trójcy Świętej, czy Maryi, w ogóle w niewolę można się oddać tylko samemu, bo to musi być dobrowolne. Osobiście można tylko kogoś oddawać/polecać opiece Trójcy/Maryi.
Przede wszystkim należy świadczyć o Chrystusie własnym życiem, pokazywać, że droga gorliwej wiary daje piękne owoce. Może spróbuj przemycać im jakieś treści, wypowiedzi czy kazania duchownych (albo świeckich, jeśli mają uprzedzenie do księży). Osobiście polecam ks. Dominika Chmielewskiego - potrafi dotrzeć do serca delikatnie, mimo, że treści są niejednokrotnie radykalne. Oczywiście Ty lepiej znasz swoich rodziców i lepiej wiesz, co najlepiej pasuje w ich przypadku. Może to być nawet chrześcijańska muzyka - i tutaj też szeroki wachlarz, od rapu po rocka :)
Kolejna równie ważna rzecz - modlitwa. Regularna, watro też poprosić o nią inne osoby, czy nawet wspólnotę, "Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich". Warto do modlitwy ofiarować w ich intencji jeszcze post, wyrzeczenie. Polecam zainteresować się nowenną pompejańską.
A masz może jakiś pomysł z czego ich postawa wynika? Bo od tego też dużo zależy. O wiele łatwiej pomóc komuś, kto po prostu nie wie/nie jest świadomy jak wygląda ścieżka wiary, niż komuś, kto doświadczył czegoś niefajnego od Kościoła katolickiego, lub jest zmanipulowany przez fałszywy wizerunek kreowany w popularnych mediach. Z drugiej strony, nie rozumiem jak można wierzyć w Boga, a wierzyć Bogu już nie. Coś tam sobie gdzieś istnieje, na chmurce siedzi, ale to co mówił to już jest nieaktualne, nieistotne i w ogóle mamy XXI wiek. Na tej samej zasadzie ja mogę sobie powiedzieć, że jestem wegetarianką, albo i weganką, ale niepraktykującą :p
Wspomnę Twoją intencję w modlitwie, życzę wytrwałości, powodzenia i niech Ci Duch Święty błogosławi!+ Bo już się bardzo cieszy, że interesujesz się zbawieniem swoich rodziców :)

 Re: Rodzice nie praktykują życia sakramentalnego.
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2020-06-08 14:57

@ hanna
tzn. oddać swoją wolną wolę do Jej dyspozycji i pozwolić działać w mojej duszy. Ponieważ Trójca zawsze chce dobra zgodnego z Jej wolą to nic złego dla mojej duszy nie może się zdarzyć.

 Re: Rodzice nie praktykują życia sakramentalnego.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-06-08 17:38

@Mary
Rozumiem, chyba. Coś takiego może zrobić tylko osoba zainteresowana, w wolny sosób. Nikt w jej imieniu. Dlatego to, co pisałaś, mnie zdziwiło.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: