logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyœlij kartkę


 Bóg umie dawać tylko wiele?
Autor: Lila (---.centertel.pl)
Data:   2020-05-10 11:20

Hej, wiele razy słyszałam że Bóg "nigdy nie daje mało", albo "Bóg umie dawać tylko dużo", co to dokładnie znaczy? Dla mnie Bóg zsyła zawsze coś co przynosi mi szczęście na chwilę, kilka dni a później mam z tym same kłopoty i staje się to dla mnie problemem.
Przez to przezrzestałamm Bogu ufać, boje się Go prosić o cokolwiek, nie mam przekonania że daje mi wiele

 Re: Bóg umie dawać tylko wiele?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-05-10 14:57

Proponuję nie szukać winy wyłącznie po stronie Pana Boga. Może On daje Ci wiele, tylko Ty nie umiesz tego właściwie wykorzystać? Można to wytłumaczyć obrazowo na przykładzie pudełka czekoladek. Zwykle zawiera ono około 20-30 sztuk, w różnych wariantach smakowych. Delektując się nimi rozsądnie, nie musimy się martwić o "coś słodkiego do kawy" przez kilka dni. Zjadając wszystkie za jednym podejściem nie tylko zobaczymy jedynie puste pudełko, gdy następnym razem najdzie nas ochota na słodycze, ale też niechybnie nabawimy się mdłości lub bólu brzucha. Czasem warto trochę odczekać, pomyśleć i docenić to, co mamy obecnie, aby przekonać się, że wcale nie jest tego za mało.

 Re: Bóg umie dawać tylko wiele?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-10 14:59

Nigdy w życiu nie słyszałam tych zdań, a mam już ładnych parę lat na karku, w tym dziesięciolecia ciągłej formacji.
Zapomnij o tych tekstach, skoro Ci ciążą, i żyj normalnie. Proś o to, co Ci rzeczywiście potrzebne, rób też konkretnie to, co możesz, pamiętając, że Pan Bóg lepiej zna Twoją sytuację.

 Re: Bóg umie dawać tylko wiele?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-05-11 20:07

Piszesz o skrótach myślowych: że Bóg "nigdy nie daje mało". Tylko ci którzy tak piszą, mają inne doświadczenia obecności Bożej i użycie takiego skrótu jest dla nich zrozumiałe.
Człowiek nie jest w stanie kontrolować Pana Boga, który jest samą miłością, miłosierdziem wobec człowieka i samą wszechmocą.
Umiejętność przyjęcia w pokorze tego, co życie Ci proponuje jest tym "wiele", jest pełnią jaką mamy w samym Bogu.
Reszta to dodatki, których potrzebujemy by wzrastać w miłości. Przyjmij je i rozwiń w sobie co dobre, szlachetne, czemu możesz się oddać i poświęcić. Nie zobaczysz szybko efektów, bo wartości buduje się przez całe życie, współpracując z łaską Bożą. Życzę Ci pomyślności.

 Re: Bóg umie dawać tylko wiele?
Autor: Andrzej (---.centertel.pl)
Data:   2020-05-11 21:58

Lila, czy miałaś w życiu jakieś trudne chwile? Może wtedy Bóg dawał dużo, choć trudne rzeczy?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: