logo
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyœlij kartkę


 Czy na nieślubne dziecko Jezus patrzy inaczej?
Autor: Karolina (212.160.110.---)
Data:   2020-05-07 00:13

Czy będąc nieślubnym dzieckiem Jezus patrzy na mnie inaczej, gorzej? Czy to (ja) w jakikolwiek sposób sprawia mu przykrość, oddala ode mnie jego łaski, itp? Bo przecież współżycie a potem (ewentualne) dziecko nie są zgodne z nauką Jezusa.

 Re: Czy na nieślubne dziecko Jezus patrzy inaczej?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-07 00:33

Nie, Pan Jezus nie patrzy "gorzej", mniej przychylnie na dzieci nieślubne.
To, że ktoś jest nieślubnym dzieckiem, nie jest winą tego dziecka.
To dziecko nie zgrzeszyło tym, że jest nieślubne, nie zawiniło i NIE dziedziczy win rodziców czy jednego z nich.
Nieślubne dziecko nie jest przez Pana Boga karane zmniejszeniem Bożej miłości czy odmową łaski. Możesz być spokojna.

 Re: Czy na nieślubne dziecko Jezus patrzy inaczej?
Autor: Katarzyna (---.147.38.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-05-07 00:44

To prawda, że współżycie jest zarezerwowane tylko dla małżonków.

Nieprawdą jest natomiast, że dzieci poczęte poza małżeństwem są gorsze od innych.

 Re: Czy na nieślubne dziecko Jezus patrzy inaczej?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-05-07 10:04

Przecież bycie nieślubnym dzieckiem nie jest w żaden sposób twoją winą. Nie miałaś na to żadnego wpływu, że tak się stało. Jak Bóg mógłby patrzeć na ciebie inaczej czy w jakiś sposób cię karać z powodu czegoś, co nie było twoją winą? Nie możesz Go ranić czymś, czego nie zrobiłaś. I na co nie miałaś żadnego wpływu. Nie jesteś odpowiedzialna za grzechy swoich rodziców. Ale to też nie znaczy, że twoi rodzice są w oczach Boga kimś gorszym. On nie dzieli ludzi w ten sposób - na lepszych i gorszych. Na każdego patrzy z taką samą miłością. Każdego bardzo kocha. W każdym widzi dobro. Nawet jeśli gdzieś głęboko ukryte, to On je widzi w każdym człowieku. I każdy jest drogi w Jego oczach. Każdy zawsze może zacząć wszystko od nowa. On każdemu daje szansę. Nikt nie jest gorszy w Jego oczach. Na każdego patrzy z miłością i do każdego mówi: "(...) drogi jesteś w moich oczach (...) i Ja cię miłuję" (Iz 43,4)

 Re: Czy na nieślubne dziecko Jezus patrzy inaczej?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-05-07 11:53

"Czy będąc nieślubnym dzieckiem Jezus patrzy na mnie inaczej, gorzej?"

Z tego zdania wynika, że Jezus jest nieślubnym dzieckiem. Dobrze pisać tak, by wypowiedź była jasna dla odbiorcy. Wiem, sama często motam.

 Re: Czy na nieślubne dziecko Jezus patrzy inaczej?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-05-07 12:45

Jezus nie był synem męża swojej Matki. Czy z tego powodu spojrzysz na Niego inaczej? Czy jest gorszy?

 Re: Czy na nieślubne dziecko Jezus patrzy inaczej?
Autor: Karolina (212.160.110.---)
Data:   2020-05-07 21:20

Aneta, nie, ale Jego ziemscy rodzice nie zgrzeszyli poczynając Go :)

I dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: